Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tisztaságmániások! Sorolnátok...

Tisztaságmániások! Sorolnátok párat az "agybajaitok" közül?

Figyelt kérdés
Mire vagytok nagyon allergiásak!?
2019. febr. 22. 21:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Csak feher tanyerjaim vannak mert azon latszana ha piszkos. Sose hasznalok muanyag edenyeket stb amihez etel er mert az agyamban abba belemehet ugy etel, hogy nem tudod elmosni. (Nem tudom ennek mennyire van valosag alapja valoszinu meg senki se halt bele)

Plusz ez inkabb rendmania de nem veszek meg semmit ha nem passzol a mar meglevo dolgokhoz illetve a helyre ahova tennem. Negyed annyi konyha eszkozom van mint atlag embernek mert esztetikailag nem passzolna a szekrenybe. Es inkabb mas uton csinalok meg dolgokat.

2019. febr. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Nekem gyakori kézmosásban megnyilvánuló kényszerbetegségem van, nagyon ritkán közlekedek tömegközlekedéssel, de ha igen , nem ülök le, az utcai, várótermi padokat meg előre elkészített mosogatószeres papírral fertőtlenítem, utána ülök csak le. Ez azóta van, amióta egy fullra be...szart hajléktalant láttam így a padon feküdni.
2019. febr. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Nálam is megvan a nagy wc-s dolog.

Sőt én le sem ülök sehová még meg nem mostam magam.

Tiszta ruhát nem veszek fel addig még nem fürödtem le nagy wc után.

Nem tudnék pl befeküdni az ágyba úgy hogy nem zuhanyoztam le,kakis fenékkel.



A péksütihez én 2 db zacskót veszek,egybe rakom,a másikat a kezemre húzom és igyekszem én is a leghátsót kivenni.

2019. febr. 22. 23:09
 14/23 A kérdező kommentje:

A villanykapcsolókat könyökkel kapcsolom le:)


A szemeteshez nem nyúlok,igyekszem úgy bedobni,hogy ne érjek hozzá.


Ha mosogatok,akkor az evőeszközöket külön rakom a többitől,pl a kanál,amit majd a számba rakok,ne a fazék aljához érjen,stb,amit mondjuk nem mostam el úgy,mint a belsejét.


A fogkefémet beviszem a szobámba,külön kéztörlő van a szobámban,mert a közöset a fürdőben koszosnak érzem,mert mindenki oda törli.


Van saját poharam,amiből csak én iszok,ezt mindig beviszem a szobámba és általában naponta 2szer elmosom.

2019. febr. 22. 23:15
 15/23 anonim ***** válasza:
Utálom, ha valaki beleiszik a tejesdobozba/üdítős- vagy vizesüvegbe, ha valaki ugyanabból a pohárból iszik, mint én. Senki után nem eszek egy tányérból és ugyan azzal az evőeszközzel. Irritál, ha valaki nem szappannal mos kezet wc után, vagy tüsszentés után nem mos kezet és végigtapiz mindent a bacis kezével. Nem szívesen nyúlok más telefonjához, mert akkor piszkosnak érzem a kezem. Ha bepakolok valamit a mosogatógépbe, és véletlenül hozzáérek mondjuk egy villa fejéhez, rögtön elmegyek szappannal kezet mosni, mert az a villa valakinek a szájában volt és tele van bacival. Egy nap vagy százszor képes vagyok kezet mosni minden apróság miatt. Még kaja után is megmosom a kezem, és valami miatt, ha kinyitom a mikróajtót, úgy érzem, a kezem tele ment bacival, így sokszor még mikrózás után is kezet mosok. Emellett zavar, ha valaki megszagolja az ételt és az orra hozzáér a kajához. Most így hirtelen ennyi jut eszembe :D
2019. febr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

#15 vagyok

Van egy saját törölközőm, amit csak én használok kézmosás után, mert a családban nem mindenki mos szappannal kezet wc után, plusz ők fogmosás után a közös törölközőbe törlik a szájukat, és undorítónak találom azt, pedig naponta van az is cserélve

2019. febr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Hát, ezt meg kell mutatnom az exemnek aki halálba cikizett mindig hogy micsoda mániáim vannak :-D Ehhez képest én kispályás vagyok :-D

A kézmosás nálam alap, ahogy hazajövök + wc + állatsimogatás után.

Régen volt hogy napi 3x felmostam mig kicsik voltak a gyerekek.

Utcai ruhát ahogy hazaérek leveszem, ahova vki utcai ruhával ült oda soha nem ülök bugyiban vagy pizsiben hanem leteritem.

Wc után alsómosás alap :-)

Utcai ruhával soha ülök az ágyra amiben alszom.

A konyhapultot viszont iszonyú sokszor törlöm, ha van egy csepp viz vagy 1 szem morzsa akkor már törlök.

WC-t minden nap fertőtlenítem (ülőket) pedig csak én járok + a 2 gyerek. Sehol máshol nem ülünk wc-re (max szüleim).

2019. febr. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Én még a wc-ről is úgy állok fel,hogy miután kitöröltem,először kezet mosok,és utána húzom fel a nadrágot.

Mert kakis kézzel nem fogom meg a ruhát magamon.


Utána ha felhúztam még egyszer kezet mosok.

Ha van rá lehetőségem meg is mosom magam,és új ruhákat veszek fel.


Egyszerűen koszosnak érzem magam úgy.


Fürdeni sem szoktam pont ezért csak zuhanyozni,sajnos valamiért nagy undorodom a fekáliától.

Az lenne a jó ha a szervezetünk termelne olyan nejlonzacskóhoz hasonló anyagot,és abban jönne ki,és nem mocskolná össze a testünket.

2019. febr. 23. 15:33
 19/23 anonim ***** válasza:

Hmm, érdekes téma, mert én is ilyen vagyok.

Én pl. lehetőleg mindig csak olyan helyekre megyek vásárolni, ahol van mosdó, hogy vásárlás után rögtön meg tudjam mosni a kezemet.

És lehetőleg legyen kézmosószer is ott, mert ha csak víz van, akkor az számomra nem elég.

Ilyen helyen a csapot ill. a kilincset is zsebkendővel fogom meg.

Illetve ha valamit valahonnan hazaviszek, akkor amit csak lehet lemosok.

A szobába nem lépek be utcai cipővel, az ágyra nem ülök le utcai ruhában, és nem is teszek le az ágyra semmi olyan dolgot, amit előtte nem mostam le.

Buszon a leszállásjelzőt vagy az ujjamra csavart zsebkendővel nyomom meg, vagy megvárom míg más előbb megnyomja, vagy olyan ajtóhoz állok, ahol már megnyomták a jelzőt.

A kapaszkodót sosem fogom meg, inkább igyekszem stabilan megállni a lábamon.

Tömött járműre meg inkább nem is szállok fel, mert gyűlölöm ha mások hozzám érnek, vagy a ruhájuk, kabátjuk hozzám ér.

Ha úton vagyok, és éppen vásárolok vagy megfogok valamit, és rezeg a mobilom a zsebemben, akkor nem nyúlok be érte a zsebembe, csak kézmosás után.

Igazából azt szeretem, hogyha egész úton nem kell megfognom sehol semmit sem, bár mondjuk ez elég ritka.

Ez amúgy betegség ám sajnos, kényszerbetegség, nemcsak tisztaságmánia. :/

2019. febr. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

19-es vagyok, folytatom... :)


A lakáskulcsomat mindig "kimosom", ha hazaérek, sőt van, hogy a fémpénzt is. A papírpénzt is kimosnám legszívesebben, ha nem ázna el. :)

Én sem szeretek kezet fogni senkivel, ha mégis megtörténik, akkor már keresem is a közelben a kézmosási lehetőséget.

Nagy wc-zés után én is előbb a kezemet mosom meg, és utána húzom fel a ruhámat, majd utána újra kezet mosok.

Amúgy is kézmosási mániában szenvedek, nagyon sok szappant ill. folyékony szappant használok.

Egy szappan max. 4-5 napig elég nekem, de vannak olyan olcsóbb szappanok, amik csak 3 napig, és a folyékony szappan adagolót is szinte minden nap töltöm, mert hamar elfogy.

Nem szeretek se vendégségbe menni, se vendégeket fogadni, ha mégis nagy ritkán jön hozzám valaki, akkor leterítek egy takarót az ágyra, amit utána kimosok, miután elment a vendégem.

A boltban a kenyeret, zsemlét én is úgy veszem le a polcról, hogy az egyik kezemre zacskót húzok, és azzal teszem bele egy másik zacskóba.

Hiába mondja más, hogy tiszta ez vagy az, egyek belőle nyugodtan, vagy fogjam meg nyugodtan, én inkább nem kérek belőle, mert számomra csak az a biztosan tiszta, amit én mosok meg saját kézzel. :)

2019. febr. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!