Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen emberrel?

Figyelt kérdés

24 éves srác de úgy viselkedik mint egy elkapatott kisgyerek.

Eszméletlenül felvág mindennel, hogy neki miből, milyen és mennyi van. Mindegy mit csinálok, ő mindig jobban csinálja, mindegy mit érek el, ő többet ért el. Amit én csinálok, hallgatok, nézek, bármi az szar, csak az övé a jó. Ő edzeni jár, én futni, mindig leszól, hogy minek megyek futni, semmire nem jó a futás. Ha játszik valamin, (videojáték) hamar felidegesíti magát, káromkodik, toporzékol, ordít mint a fába szorult féreg. Feszítve járkál, mintha lenne mire, az ajtókat csapkodja. Hangosan hallgatja a zenét, állandóan kinyitogatja az ablakokat, de ha én nyitom ki, ő bezárja mert fázik és elég levegő jött már be így is. Ha valami nem úgy jön össze, ahogy eltervezem, hetekig azt hallgatom, ahogy 30 féle kontextusban azon a baklövésen lovagol, cukkolni szeretne vele.

Ignorálni szoktam, berakom fülessel a zenét, vagy épp elkezdek olvasni és kikapcsolom a külvilágot aztán felőlem magyarázhat magának. Ilyenkor mindig igyekszik felhívni a figyelmet valamivel. Például ha zenét hallgatok, és ő néz/csinál valamit feltűnően elkezd hadonászni, mimikázni, hogy milyen vicces/jó/valami amit ő csinál. Ha zene nélkül nem figyelek rá, akkor hangosan nevet, mondja mi történik éppen, megállás nélkül dumál.


Nem szoktam magamra venni amiket mond, és az ignorálós taktika beválik, de egyre inkább kezdem helyette is kínosan érezni magam és néha szívesen kidobnám az emeletről. Valószínűleg gyerekkorában ráhagytak mindent, vagy nem figyeltek rá eléggé, vagy valami más trauma áll a viselkedése mögött, de nem erőszakolhatom rá a pszichológust.


Ötletek?



2019. febr. 23. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez kicsodád? Rokon, albérlőtárs, vagy a púzóját kormolod?
2019. febr. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semmit, meg kell szakítani vele a kapcsolatot és kész.
2019. febr. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szobatárs
2019. febr. 23. 17:36
 4/4 anonymousreview60 ***** válasza:

Ismertem ilyent. A belső bizonytalanságait küzdi le, pontosabban nyomja el, így. Látszatember, akinek érdemi teljesítménye nincs. Mások fugyelmét keresi, piócaként tapad rás! Kissé narcisztikus.

Ignoráld továbbra is, akkor nem él meg belőled. A bármiféle sikertelenségedet ne oszdd meg vele, ha lehet, a sikereidet csak mértékkel. Ha kérdezi, mi a bajod, akkor mondd azt, hogy gyakran úhy látod, ő ideges, és nem akarod terhelni.

2019. febr. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!