Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miért van egyre...

Szerintetek miért van egyre kevesebb kérdés az oldalon?

Figyelt kérdés

A látogatottság nem csökkent évek óta, sőt amennyire én tudom inkább nőt.


Ma mégis csak ilyen napi 1600 körüli kérdés van és eléggi pang az oldal...


2015-ben 3500+ volt.

2012-14 között meg bőven 5-6000.



2019. márc. 2. 16:29
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Ha van is kérdés azok is mindig ugyanazok zömével... uncsi. Az ember ráun erre... a kérdező általában a hülye és társai. Aki erre nem unt rá, az még lehet veszi a bátorságot.

Egyébként én is véleményezni szeretek, mint kérdezni. Ha gondom van, nem itt oldom meg ;). Van családom, barátok, párom akiknek a véleményére adok. Itteniekére nemigazán...

2019. márc. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Mert igazából nem létszükséglet ez az oldal, Googleban sokkal jobb válaszokat találsz, és sokkal gyorsabban. Még a legelső kérdésem nem tudom hány éve nekem is az volt, hogy "hol van a...", azóta rájöttem, hogy Google Mapsen 3 másodperc alatt megtaláltam volna.


A kérdések egy része emberek véleményére kíváncsi egy témakörben, valaki a leckéjét próbálja itt megíratni, meg van egy csomó trollság meg baromság.

2019. márc. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Belterjes lett az oldal, a veteránok már unják ugyanazt a kérdést több tizedjére-századjára is megválaszolni, és ennek hangot adnak, a trollok pedig annyian vannak és annyi szabad kezet kapnak a csökkenő moderáció miatt, hogy ezek együttesen elijesztik az újonnan csatlakozó embereket.

A ki nem moderált provokatív és troll kérdések-válaszok szintén olyan képet festenek le az oldalról, hogy aki ezekből ismeri meg az itteni "kultúrát", inkább nem is akar már kérdezni, és aki kérdez is, rövidebb időn belül megbánja és nem próbálkozik újra.


Lásd a Munkahely témakört, ahonnan nem lehet az ügyeletes trollt kirobbantani, a moderátorok tehetetlenek, vagy már csak legyintenek rá, és más kérdezőket is már automatikusan letámadják és meggyanúsítják válaszadás helyett, hogy újabb munkaügyes kamusztori készülődik. És ez csak egy kategória, egy tipikus esete. És akkor ott van még a Családi kapcsolatok, vagy a Politika, ahol megy a napi frusztráció levezetése egymáson, vagy az Ezotéria ami már rég elesett, és nyomokban sem tartalmaz értelmes kérdést vagy választ.

2019. márc. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Itt is leromlott a színvonal. Ugyanez megfigyelhető régebbi fórumokon, chat oldalakon.


Ahogy írják nagy a belterjesség is. 1-1 kérdező szennyezi az oldalt napi több kérdéssel. Bombanős, munkaügyis. Vagy ott van a mindig negatív gyerek a folyamatos "köcsög Szabó Péter és Brian Tracy" kérdéseivel.


Vagy múltkor egy kérdező naponta kérdezgette hogyan kell váltani, kuplungozni. Leírták, másnap újra megkérdezte vagy 2 héten keresztül. Vagy van egy kérdező aki naponta megtalálja az "ötszázezres" álom autóját ami egyik nap Passat másik nap Audi A4. Vagy most van egy kérdező aki minden nap megkérdezi, hogy mikor kapja vissza az ittas vezetésért elvett jogsiját.

2019. márc. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Illetve a kérdések 90%-a tipikus Google első találat, vagy olyan dolog amit csak az tud megválaszolni, aki ismeri a kérdezőt.


Például ilyenek a "Mikor megyen vonat Budapestre" kérdések. Vagy a "Hogyan jutok el a Nyugatiból a Dezső utca 7-be, de létszi részletesen írjátok le".


Vagy ilyen, hogy "Holnap kezdem a vezetést, mikor fogok vizsgázni?" Most erre mi a válasz?

2019. márc. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kifogytunk a kérdésekből, mindig ugyan az jön...-||-
2019. márc. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sok a fiatal, így némileg kezd unalmassá válni - szerintem; van, aki már 100× fel tett (bármilyen témára is vonatkozó) hasonló kérdést, így megy a gyomlálás. Pár eddig kitartó GYK-s elpártolt, és nem feltétlen jött helyette új. Van olyan kérdés, amire nem érdemes válaszolni, stb.
2019. márc. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem a kedvencem testépítés kategóriában.

- "Mikor lesz kockás a hasam?"

- "Mennyi idő alatt tudok lefogyni 15kg-t?"

A csúcs kategória... "Szerintetek terhes vagyok?"

2019. márc. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van az több is, csak sokat letörölnek. (Illetve sok ember több felhasználóval van fent).


Aminap pl egy lány kiírta, hogy bevett egy csomó gyógyszert, de meggondolta magát és nem akar meghalni és mit tegyen. Csóri olyan rosszul volt, hogy alig bírt írni.


Ez és ehhez hasonló kérdések azért születnek, mert vonzó az embereknek, hogy itt anonim kiírhatnak akármit; valaki elolvassa, megerősítést kap, hogy nem ő a hibás, megnyigtatják, stb.


Ezt és azt, hogy a 16 éves lány az öngyilkosságról kérdezget viszont sokan unják és inkább hagyják a csudába a honlapot.


A másik, hogy sok kérdés alá nem érkezik értelmes válasz, csak trollkodás vagy cs.szegetés, hogy ez miért kellett kiírni. Így az ember tízszer meggondolja, kérdezzen e bármit.


Amúgy van egy fórum (nem csinálok neki reklámot, nem írom le a nevét), ott konkrétan kiírhatsz akármit, csak b.xogatnak érte. Azért a GYIK nem 100%ban ilyen.


Illetve az ismétlődő kérdések, amit az ember un megválaszolni századszorra is (pl hogyan töröltethetek kérdést a Gyakorin)

2019. márc. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előbb utóbb minden oldal halálra van ítélve, a fórumokon is feltesznek egy kérdést kivesézik, végül, a kérdező megkapja a válaszokat, vagy időközben meg oldódik a problémája. De a közösségi oldalakon is ez van. Az iwiw meghalt, a facebook is egyre gyatrább, sokan fent vannak, de egyre kevesebben használják, max hálózatépítős munkára MLM, Forever stb. Szóval mindent unalmassá válik egy idő után. Talán egy kis újítással fel lehetne lendíteni, mivel ez az oldal is 15 éve ugyan olyan.
2019. márc. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!