Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a testsúly miatti megkülönböztetésről?

Figyelt kérdés

Szüleim már jó ideje nincsenek, ezért nagymamámmal élek kettesben a lakásában. Van neki egy fia is a nagybácsim, akinek a barátnője vékony, sportos alkatú. Az ő barátnőjével semmi problémája nincs. Az én barátnőm aki 17 éves, és túlsúlyos (117kg), már többszöri alkalommal szólja meg. Ő azt mondja, ne szóljak bele az ő dolgaiba (nem is szokásom), például ha bosszankodik, hogy reklám van az összes csatornán amit nézni szokott akkor meg említettem neki, hogy esetleg nézhet más csatornát is. Nem utasítottam, de szerinte bele szólok. Ő állítja, hogy ő se szól bele az én dolgomba. Akkor mégis minek nevezhető az, hogy fennakad a barátnőm testsúlyán? Ez emberi butaság szerintem. Egyébként fogyókúrázik, 122kg volt 1 hónapja. És a mamám azt mondja, hogy nem látni rajta, hogy 5kg-ot leadott. Hát akkor változás nem is lesz egyik hétről a másikra, és nem is szabad.

A lényeg, hogy nagybácsim barátnőjére egy rossz szót nem szól

Barátnőm már kedveskedett is neki sokszor, de múltkor is szemmel láthatóan irritálta őt a jelenléte, és feltűnően szemügyre vette a combját. Mégis mi köze hozzá? Aztán ha én kiállok mellette, persze én vagyok a rossz. Olyannal is jött már, hogy ez az ő lakása, én csak taknyos vagyok (21 múltam), és hogy ő mindennap nálunk van. A fenéket! Havonta 1-2 alkalommal jön át, emiatt inkább én vagyok náluk (vagy elmegyünk valamerre). Felnagyítja direkt a dolgokat, és totál le alacsonyítja.


Ha valaki már nyugdíjas, ledolgozott 40 évet, akkor mindenki felett hordja az orrát?


Margóra: segítek neki amiben tudok, szívesen beszélgetek vele ha nem ez a téma, fuvarozom, stb..., de ez...



2019. márc. 4. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Csoda hogy ez a legnagyobb gondotok.

Az idősek alapvetoen már olyan rigolyásak hogy lehetetlen velük elni, nalatok meg csak ez megy.


Mondd neki hogy öruljon hogy nem ehy lopos, kihasznalos stb csajod van hanem becsuletes csendes jambor.

2019. márc. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sok másba is beleköt, például miért nem nyitom ki reggel az ablakot a szobámban, stb... Ha az én véleményem mondom meg neki, akkor ő vérig sértődik, pláne ha igazam is van. Ez kb 1 éve megy, 2 éve lakom vele. De ha a barátnőmet kritizálja, az érzékenyen érint. Pláne, hogy egy nagyon szeretnivaló, odaadó lány. Egyébként rajta is van felesleg.
2019. márc. 4. 19:20
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
aki kövér az ne csodálkozzon hogy máshogy néznek rá. ennyi.
2019. márc. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De emiatt ne legyen senki sem felszínes a másikkal szemben. Lehet valaki sovány, de irtó buta, mocskos ember, és valaki kövér, de gyönyörű nagy szeretettel, odaadással.
2019. márc. 4. 23:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Aki dagadt az tobbnyire lusta es igenytelen, persze ha megkedekezd akkor azt mondja hogy betegseg miatt,
2019. márc. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Már bocs, de a te barátnőd nem túlsúlyos, hanem vészesen elhízott, ráadásul még gyerek. Ez extrém egészségtelen. Ne csodálkozz, hogy a nagymamád nem nézi ezt jó szemmel, mert nem is szabad.

Jó, hogy fogyókúrázik, de előbb kellett volna kezdenie. Sőt, alapból nem is kellett volna 70 kiló fölé mennie.

2019. márc. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
sok SJW engem meg persze azonnal lepontozott. biztos azok a fajták akik posztolnak facebookon hogy az az igazi nő akin van mit fogni, miközben 100 kiló felett vannak xD nevetséges
2019. márc. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek. A kérdezőnek meg félre kéne tennie a nagyanyja nyers stílusa miatti sértődöttségét és igazat adni neki, mert senkitől sincs joga elvárni, hogy kedvesen bólogasson a barátnője kórosan egészségtelen állapotára.
2019. márc. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!