Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van arra valami pszichológiai...

Van arra valami pszichológiai módszer arra, hogy az ember feldolgozza, hogy nem gazdag?

Figyelt kérdés

Nem tudom bárki meg tudja-e érteni, át tudja-e érezni a problémát. A legtöbb ember elintézi annyival, hogy "mindenki gazdag akar lenni" meg ilyen közhelyekkel.


De az én esetemben ez elég extrém esetben eltér. Alapesetben nem becsülöm semmire az életemet és gyűlölöm magamat, egy utolsó sz@rdarabnak tartom magam, akinek meg se kellett volna születnie, akinek robotolnia kell élete végéig, éhbérért munkákat végezni vagy minden apró pici tőkemorzsáját oktatásba meg karrierbe meg örökös továbbképzés-mókuskerékbe fektetnie ahhoz, hogy talán egyszer a jövőben már 50-60 éves korára legyen valami nagyító nélkül látható vagyona.


Ugyanakkor ha sok pénzem lenne Istennek érezném magam és ezt az érzést senki nem vehetné el tőlem. Mint Superman a kriptonit nélkül, csak nekem a pénzhiány a kriptonitom.


Vallom, hogy pénzért mindent meg tudok venni, amire szükségem van az életben és amivel 100%-os csodálatos életet élhetek.


Csak a hozzám hasonló embereket tartom egyenrangúnak, akik szeretetről, becsületről és hasonlókról dumálnak egyfajta véglénynek, biotobotnak tartom, akiket úgy irányít a hatalom, ahogy jónak látja. Mint akiknek nem nyílt ki a szemük, követik a hőforrást, mert ott kaphatják be a hatalom tőgyét és élethosszig tartó mókuskerék lesz az osztályrészük, talán kapnak egy kis nyugdíjat a rendszer szolgálatáért, csinálnak gyerekeket az utókornak (és a hatalomnak) akik ugyanúgy fognak szopni mint ők és esetleg egy távoli ígéretet, hogy talán haláluk után van túlvilág, Isten, reinkarnáció vagy akármi, amit még soha senki sem bizonyított.


És igen, azzal is tisztában vagyok, hogy ha mindenki úgy gondolkodna, mint én, akkor világégés lenne és a civilizáció összeomlásához vezetne, szükség van arra, hogy a hangyák többségben legyenek.


És minél kevesebb van a hozzám hasonlóból, annál több a lehetőség számomra felemelkedni és elérni, hogy akkora vagyonom legyen ami által a rendszer eltart és mindent elérhetek a pénzemmel, amire vágyom.


De sajnos azt veszem észre, hogy egyre több a hozzám hasonló ember a világban, titkolják kilétüket, még egymás előtt is, mert egyrészt ezt követeli meg a társadalom. A birkák megrökönyödnének, a hozzánk hasonló farkasok előtt pedig nem jó kiteregetni a lapjainkat. Maradjanak csak ők is abban a tudatban, hogy mi is birkák vagyunk, amiből sokszor lépéselőnyünk származik.


Igazából a birka-gondolkodást szeretném megérteni, hogy tudnak emberek boldogok lenni pénz nélkül vagy kevés pénzből?



2019. márc. 5. 14:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"Alapesetben nem becsülöm semmire az életemet és gyűlölöm magamat, egy utolsó sz@rdarabnak tartom magam,"


Megértem. Ezzel a szemlèlettel az is vagy.

2019. márc. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

ahhoz képest, hogy pénzügyileg képzettnek tartod magad, írsz butaságokat is. csak olyan dolgokat szajkózol, ami a pénzügyi világban közhelynek számít. dehogy tartod te magad szrdarabnak, azt gondolod te vagy a legnagyobb zseni a világon.

de a helyzetedet mégis külső körülményekre fogod.


12 évvel ezelőtt leléptem külföldre, mert kaptam egy jó állásajánlatot (nem kellett hozzá kapcsolat, csak tudás), ahol havi többezer eurót kínáltak. még mindig itt vagyok, de a lényeg, hogy a tesóm zsebében ugyanígy 12 évvel ezelőtt 650 forint volt és azon gondolkodott, hogy enni vagy inni vegyen a boltban, és akkor megfogadta, hogy sose kerül többet ilyen helyzetbe. ma több pénze van, mint nekem.


szóval nem nyafogni kell.

(valamint ahogyan előttem is ajánlották, nem ártana egy pszichológus, esetleg pszichiáter).

2019. márc. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

És akkor felmerül két kérdés.


1. Te mit csináltál 12 évig külföldön a több ezer euróval (vélhetően nem a legalja szakmában dolgoztál kint mosogatóként és azóta előre is léptél az évek alatt), ha a testvéred még gazdagabb lett?


2. A testvéred miből lett gazdagabb? Mert az előző írásodból úgy veszem, hogy ő itthon maradt.


A pszichológusról annyit, hogy az csak azt mondja fogadjam el magam így, meg nem minden a pénz, meg blabla... Mit is várna az ember egy sikertelen, humán szakos, humán beállítottságú embertől... Nekik tényleg nem minden a pénz, különben nem mentek volna el pszichológusnak. Esetleg maguk is jómódú családban születtek és azt tanulhatták, amit szeretnek függetlenül attól, hogy mennyi pénzt keresnek vele és miután beutazták a fél világot, korrekt ingatlanban laknak és több oldalról be van biztosítva az életük olyan dolgok értékelődtek fel a szemükben, mint az egészség (mert esetleg van egy laktózérzékenysége vagy bármi ilyesmi, nem kell mindjárt komolyabbra gondolni) vagy az érzelmek (mert véget ért egy olyan párkapcsolata, ami sokat jelentett neki) esetleg a halál (elvesztett egy számára fontos embert).


Azok az emberek, akiknek van pénze ezek kezdenek felértékelődni számukra, mert az összes többiért csak kiadják azt a papírfecnit.

2019. márc. 25. 11:00
 14/15 anonim ***** válasza:

Van rá módszer. Ezt önigazolásnak hívják, és általában az ilyen emberek a gazdagságot párhuzamba állítják az önzéssel és csalással; ergo ők a becsületes és önzetlen - szegények.


Ez persze nincs így. A gazdagok és a szegények között egyaránt vannak suttyók, a pénz pedig nem taszítja romlásba az embert. Csak annak több hatalmat ad, aki eleve "romlott".

2019. márc. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Te tényleg egy nagyon szerencsétlen ember vagy. Hiányosak a képességeid ahhoz, amire vágysz.
2020. máj. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!