Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet valakire hatni...

Hogyan lehet valakire hatni ha nem ismeri be a függőségét?

Figyelt kérdés

Ha valaki önszántából akar változni,mert számára rossz,nyilván tesz érte. De mi van,ha csak a környzetének,és a párkapcsolatának árt vele? Hogyan győzzem meg,hogy már túlzásba esik,és oda kéne rá figyelni?

Telefon függőségről van szó. A barátai,ismerősei is felhívják rá a figyelmét,de szerinte ez még a normális kategória,azt állítja nem vészes,és mindig fontos elintézni valója van,ami persze nem igaz. Nekem meg rosszul esik hogy a telefon folyamatosan az életünk rész,benne az össze haver,munkatárs,munkahelyi gond,állásajánlat stb. Ebédkor,ünneplésnél,szórakozásnál,reggel amint kipattan a szeme,este lefekvés utánig. Egyre rosszabb.



2019. márc. 8. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
abban az esetben sehogy.
2019. márc. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha őszinte beszélgetés nem hat, amelyben át van beszélve, hogy vele szeretnének lenni, az ő társasága fontos mások számára, ő pedig a telefonsra áldoz minden szabadidőt és ez nagyon rossz, nos, ha ez nem segít akkor nem tudom mi segít...

Nem tudom, addiktológu mit tudna mondani ők elsősorb,an alkoholistákkal és játékfüggőkkel foglalkoznak, de a függőségből adódó mechanizmusokra amelyek közösek ráláthat...

Természetben programot szervezni, elmenni hegyekbe, bárhova, ahol esetleg térerő sincs, nem tudom mennyire segítene (vagy csak a tünetek erősödnének fel, hiányérzete lenne, nem látja mikor ki ír, fél hogy lemarad)...

2019. márc. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha számára unalmas az elete ill neki keves az inger , arra en is kivancsi lennék. akkor menekul az ember tv /telefonba, masik vilagba, ha nem tetszik a valo vilag.
2019. márc. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A beszélgetés azért nem hat,mert mint mondtam,ő nem érti mi a gond. Elmodnom neki,de csak pislog,hogy miért érzem így,mikor szerinte egyáltalán nem viszi túlzásba. Nem tudom mivel világítsam rá,nem akarom megszégyeníteni,bántani emiatt,mert az amúgy sem használna,de hiába kérem szépen,hiába magyarázok neki,nem változtat.

Értem én hogy néha fontos elintéznivalója van,de létznek nála gazdagabb,sikeresebb emberek is,akiknek nem dől össze az életük attól hogy nem írnak vissza minden üzenetre azonnal. Ő ezt "nem teheti meg" mert retteg hogy lemarad,hogy a barátai cikizik miatta,stb. Ha egyedül van,utazik vagy vár valahol,szintén egy fél percet sem bír ki,mielőtt előrántaná a telefont. Nekem ilyenkor nincs rá igényem,el vagyok a gondolataimmal,fantáziáimmal,úton is nézem a tájat,beszélgetek vele,vagyis csak beszélgetnék,mert ő nem hagy teret,retteg a csendttől.

2019. márc. 8. 21:27
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológia egy szakma, akár az addiktológusé. A függő személy mindig talál kifogásokat, egy szakembernek is komoly munka elgondolkodtatni a pácienst.


Az egyik alkeszes ismerősöm, kezében az üveggel halál komolyan képes volt megmagyarázni, hogy ő utálja az alkoholt, mert rossz íze van.

- De akkor miért iszod?

- Ez nem alkohol, ez sör!

- De hiszen az alkohol...

- Alkoh...áh... mihez képest... A borhoz képest nem az.

- És miért iszol sört?

- Nem iszom sört!

- De hát most is meghúztad az üveget...

- Csak belenéztem!

- Akkor minek vetted meg?

- Mert jót tesz a gyomorsavamnak. Egészséges. Tele van vitaminnal!

- De hát az imént mondtad, hogy nem iszod, csak belenézel.

- Te aztán tudsz kötözködni!


Nem folytatom, aki beszélgetett már alkoholfüggővel, párszor ezt végigzongorázta... Mondom, egy külön tudományág szembesíteni őket és segíteni leszokni. Itt a gyakorin nem fogsz kapni tuti tippet erre, receptet pláne nem.

2019. márc. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Gondolom,a gyakorin is vannak értelmes emberek,esetleg olyanok akik tapasztaltak hasonlót,ilyen tanácsokra számítok. Szakemberhez nyilván nem tudom elvinni,ha már az alap dolgok nincsenek meg,mint hogy beismerné,ésszrevenné hogy gond van.
2019. márc. 9. 10:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Pedig ha ez számodra zavaró, vagy olyan méreteket ölt, hogy bármilyen együttlét is lehetetlenné válik (lehet már ez a helyzet), akkor szakember lenne a megoldás, vagy párterápia, ha nem hajlandó rá, akkkor.... Az is elmond sokmindent...
2019. márc. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Köss kompromiszumot

Itt egy jó tanács: ,,Minden pronléma csak akkor oldódik meg ha megbeszélítek"- Beszélgetni kell egymással!!!

2019. márc. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!