Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sose lehetek sikeres, ha...

Sose lehetek sikeres, ha lassú vagyok?

Figyelt kérdés

Egy szakközépiskolában érettségiztem le, ahol a gyakorlatokat tartó tanároktól is mindig azt hallgattam, hogy nem lennék buta, csak nagyon lassan dolgozok. Versenyekre se akartak soha küldeni, még nálam sokkal rosszabb tanulókat is megkérdeztek, mennének-e az XY versenyre, csak engem nem, erre hivatkozva, hogy úgyis lassú vagyok és nem tudnám megcsinálni a feladatsort a megadott idő alatt, vagy ha ne adj' Isten továbbjutnék, a gyakorlatot..

Mondjuk érettségin be tudtam fejezni a feladatokat az írásbelin és viszonylag jól is sikerültek (4-es, ill. 5-ös érettségijeim lettek), most pedig szakmát tanulok és sokszor én fejezem be leghamarabb az írásbeli dogákat, amikor kérdésekre kell pl. válaszolgatni, nem esszéket írni (mert olyankor nagyon sokat írok mindenről, ami eszembe jut a témával kapcsolatban és az utolsók között leszek kész). De a gyakorlati órákon még mindig kicsit lassabb vagyok a többieknél, egy feladatot, amit más másfél óra megcsinál, én kb. 2,5 óráig csinálok..

Meg egyébként is észrevettem, hogy nagyon lassú a felfogásom, mondjuk nem biztos, hogy fogyatékos lennék, mert olyan feladatokat is meg tudok csinálni általában, amiket mások nem, csak ugye sokat kell gondolkodnom rajta, amíg meglesz a megoldás...Bár lehet, a többiek is képesek lennének erre, még kevesebb idő miatt is, mint én, csak lusták, én meg kitartó vagyok..

Néha a beszélgetések során is, ha mondanak valamit, kb. fél percig "visszahangzik" a fejemben, mire felfogom a lényeget..

Egy igazi selejtnek érzem magam. Ezen az oldalon is olvastam pár kérdést, amiben azt írták a kérdés kiírói, hogy amikor találtak is munkát, mindenhonnan rövidesen elbocsájtották őket erre hivatkozva, hogy lassúak. Szóval nem hiszem, hogy nekem valaha is lesz normális munkám...Sokszor úgy érzem, tök felesleges erre a képzésre is járnom, valamint jövőre egyetemre mennék, már ha egyáltalán felvesznek, de ott is tuti az elsők között hullok majd ki. Még ha esetleg le is diplomáznék, úgyis mindenhonnan felmondanának nekem még a próbaidő alatt..

Szerintetek érdemes egyáltalán egy ilyen embernek élnie, aki előre láthatóan kudarcra "kárhoztatott"? 21l


2019. márc. 10. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Hát nem vagyok sikeres hogy tanácsot adhassanak de mégis azt mondom, hogy legyél kitartó. Ne hidd el magadnak hogy béna vagy.
2019. márc. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Jarj futni,attol gyorsabb leszel.
2019. márc. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez eléggé hosszú letty nem is olvastam végig :D

De ez nem kizáró ok. Precíz munka végzéshez szerintem ideális vagy. Lehet, hogy valamit lassabban csinálnál meg, de azt jól. Ettől lehetsz nyugodtan sikeres. Én is ismerek pár ilyen nagyon lassú emberkét akik nem éppen sikeresek, de meg vannak elégedve a jelenlegi beosztásukkal és innen mehetnek majd tovább. 300-500ezret megkeresnek havonta és az nem rossz.

2019. márc. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ne bántsd megad így kérlek.


Engem közép iskolában volt tanár, aki lassítónak hívott. Az volt a poén lényege, hogy nem speedet szedtem biztos, hanem az ellentétét.... Szörnyen tanultam ott. De aztán később mégis kiderült, hogy elég értelmes vagyok. Egyetemre mentem én is. Bár, ott lettek nehézségeim, de egyéb dolgokból.


Kicsit az is az érzésem, hogy nem túl támogató veled a környezeted. Nem tudom milyen családból jössz.


Szerintem arra kellene koncentrálnod, hogy a saját magad módjait minél inkább kifejleszd. Ami nem biztos, hogy olyan, mint másé. Szóval ne az legyen a célod, hogy úgy csináld ahogy ők, mert lehet neked másképp kell. Ha te egy kenguru vagy és akkor nem futnod kell, hanem ugrálnod. Kár lenne őket próbálni követni. Vedd nagyon komolyan saját magad technikáit. Biztos vagyok benne, hogy van néhány trükköd, ahogy megoldod a dolgokat. Vedd őket komolyan.


Meg ezek a sebességek nagyon furcsa dolgok. Mert nem csak sebesség van, hanem gyorsulás is. És én azt vette, észre, hogy én ebben vagyok lassú a sebesség változásában. De ha elég idő telik el, akkor betudok gyorsulni. Szóval mintha ahhoz kellene idő, hogy ráhangolódjak a dologra.


Szóval próbálj bízni magadban kicsit jó?

2019. márc. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyél egészségesen, szedjél vitaminokat, ásványi anyagokat, ha hiányod van valamiből, igyál sokat és sportolj, fejben meg felejtsd el azt, hogy te lassú lennél, nem vagy az,csak beléd beszélték, a másik legyen jó kedved, legyél pozitív, ismerkedj, próbáld élvezni az életet, a depresszió belassít.
2019. márc. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Kapd össze magad.

Valaki irta a futast. Nagyon jó.

De kezd holnaptól a legegyszerübb dologgal.

Pl mosogatás, ha szoktál. Adj magadnak pl5 percet és mérd. Csak erre figyelj.

És így tovabb mindenbe.

Mindig kevesebb időt mindenre.

Észre se veszed , de ha a hétköznapi dolgokba gyorsabb leszel az agyad is gyorsabban fog.

2019. márc. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én pont ilyen voltam/vagyok. Nem minden a gyorsaság. A gepárd veszélyeztetett faj, a spanyolcsigát meg irtani sem lehet...


Gimiben, mire összepakoltam óra végén, vége lett a szünetnek, és csengettek a következő órára.


Az ismerőseim szerint nem jókor születtem, ez a világ túl gyors nekem. Ugyanakkor csodálkoznak, hogy hogy a túróba csinálom, hogy az én kezemben idővel a szar is pénzé válik.

2019. márc. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hülyeség, hogy ennyire leírod magad. Pont én írom, aki szintén lassúbb minden téren az átlagnál. Néha csak lesek, hogy egyes emberek hogy képesek ennyire gyors munkát végezni, ami nekem kevésbé megy. Ha megszakadok, akkor sem. Viszont! A szorgalom és a precíz munka mindig meghozza a gyümölcsét. Akarni kell. A futásnak ehhez semmi köze, ez egy adottság, amit nekem pszichológus elmagyarázott, miért végzek lassabban dolgokkal. Nem vagy kudarcra kárhoztatva, mint ahogy fogalmazol, csak meg kell találnod a saját utad, abban, amit szorgalommal és kitartással el tudsz érni. Fel a fejjel, nem vagy egyedül!
2019. márc. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Aki pedig a futást írta, téved. Én pl hobbi szinten bitang gyorsan tudok futni, és úszni is rövid, és hosszú távon úgyszintén.


Mi máshogy vagyunk lassúak.

2019. márc. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

És szerintetek egy ilyen embernek, mint én, milyen szakmát kéne választania? Eddig mindig valami természettudományos területen képzeltem el magam, egyetemen is vegyészmérnöki szakot írtam első helyre. Ott mennyire hátrány, ha valaki lassabban dolgozik?

2019. márc. 10. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!