Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy létezhet ennyi sikeres/am...

Hogy létezhet ennyi sikeres/ambiciózus és irtó képzett ember, akik még jól is néznek ki? Mi a titkuk és hogyan csinálják?

Figyelt kérdés

Kérlek ne gyertek a szokásos közhelyekkel, hogy fb-on mindenki a jót osztja meg, a smink hatalma blablabla. Igenis rengeteg "tökéletes" ember él. És itt most a karrierről van szó.


Az egyik fiatal "nemzetközi koordinációs accounting associate senior coordinator anyámkínja milyen nevű csúcstop pozícióban dolgozik a Morgan Stanley-nél, a másik tesztautomatizációs, technológiai fejlesztőmérnök akármi az Audi-nál a harmadik képalkotó diagnosztikai analitikus meg PHD Habil adjunktus blablabal xy klinikán és még sorolhatnám napestig. És mielőtt válasz helyett jöttök a ferdítésekkel: igen, valóban irigy vagyok, de nem elsősorban a fizetésükre, hanem a talpraesettségükre, a világszemléletükre, arra, hogy milyen elit közegben mozognak és milyen egyéni elhatározásokkal és támogatással tudnak egyes emberek óriási csúcsokra eljutni, miközben én az egyetemen magányosan 6 évig úgy tanultam, hogy minden egyes zh előtt ideggörcsöm volt, a legapróbb jegyzetet is úgy kellett kikönyörögni mástól és minden egyes apró dologért totálisan szenvednem kellett azért, hogy 6 év után látótávolságba kerüljön a (nem a diploma), hanem az államvizsga lehetősége. És szinte az összes mai fiatal ilyen ambiciózus, sikeres, elszánt, céltudatos és tudja mit akar. A másik véglet meg az elveszett utcai nemzedék, de olyan, mintha ők nem is léteznének csak a periféria sötétségében, ahol törvényenkívüli játékszabályok uralkodnak (és félek, hogy odakerülök). És ami a legdurvább: hogy a túlnyomó többsége még külsőre is gyönyörű. Csinos érzéki doktornők, szexis pénzügyi elemzők valamint magas, izmos, jóképű fejlesztőmérnökök. Pedig azt hinné az ember, hogy (pl. főleg az orvosi egyetemen) a sok tanulás miatt kifacsaródnak a hallgatók és a végére már meglátszik rajtuk a sok tanulás és éjszakázás, de nem. Az értelmiségiek és az elit generáció a legjobban kinézők dacára a (elvileg) sok tanulásnak. Mintha számukra csak szuperlaza hobbi lenne megszerezni 2-3 diplomát és top elit állást betölteni. Hogy tudnak ekkora erőt/ambíciót/talpraesettséget meríteni miközben én pl. a legalapvetőbb lehetőségekkel, kiskapukkal sem vagyok tisztában? Mondjuk az is igaz, hogy munkáscsalád sarjaként kellene kiemelkednem ergó totál nem olyan közegben mozgok, mint ami másnak pici kora óta adott volt.


Aki nem tudja miről van szó privátban tudok küldeni egy-két profilt ilyen top sikeres, tökéletes emberről (persze ha érdekel).



2019. márc. 10. 20:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező!

Tudod kik alszanak éjjel? A vesztesek! Kockaság, gyíkság, lámaság, a mi fajtánkra folyton ezt mondják! :(

2019. márc. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
85%

Kedves Kérdező!


Ez mind szép és jó amit leírtál, de ezzel maximum a felszínt kapargattad.

Orvos vagyok, saját lakásom van, saját autóm van, nyelveket beszélek, jól fizető állásom van, vannak barátaim és a külsőm is rendben van (mások szerint). Ugyan nem utazok minden héten, de 1 évben legalább egyszer tartok egy hosszabb, kikapcsolódásnak szánt nyaralást.

Szüleim mezőgazdasággal/állattenyésztéssel foglalkoznak. (Érzékelheted, hogy nem a felső tízezer sarja vagyok) Ez volt a bevezetés.

Amit gondolok: Egy percig se gondold, hogy nekem ezekért nem kellett megküzdenem. Rengeteget tettem azért, hogy idáig eljussak. Miközben egyetemre jártam, nyomtam az éjszakás műszakokat, onnan mentem az egyetemre és így tovább. Emellett mindig volt időm a barátaimra is és még sportolni is jártam. Minden csakis kizárólag akarat és egy jól megtervezett beosztás kérdése. Ha valaki akar valamit, akkor megfelelő mennyiségű energia befektetésével elérheti. Ne gondold, hogy az egyetemi vizsgák alkalmával nem lettem rommá szívatva (A gyomrom helyén egy fekély van már csak). Nekem is ugyanúgy megvannak a problémáim és sokszor kilátástalannak érzek helyzeteket. Ilyenkor nem kezdem el sajnáltatni magam, nem a problémán ülök hanem megoldást keresek. Ne egy profil alapján dönts. Foggalmad sincs arról, hogy kinek milyen a magánélete, ez mind csak külsőség. Miből veszed, hogy az ő életük tökéletes? Belegondoltál már abba, hogy ameddig te aludtál 8 órát addig ez az állítólagos sikeres ember egy asztalon aludt 1 órát és a többi idejét azzal töltötte, hogy a jövőjét megalapozza? Igencsak radikális példa, vannak akiknek ez a nyakukba hullott de hidd el, nem ez a jellemző.


Bárki meg tudja csinálni, sokszor ott bukik el az egész, hogy azt a bizonyos pluszt csak "félgőzzel" csinálja. Személy szerint én azokat az embereket irigylem akiknek van idejük unatkozni. Aki sikeres akar lenni annak nincs ideje a semmittevésre.


Ne az önsajnáltatásra fordíts időt hanem arra, hogy az általad említett "kiskaput" megtaláld!

2019. márc. 11. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Bogus20 válasza:
Ez csak a felszín, én is ilyen társaságban mozogtam... Aki sikeres a munkájában meg jól néz ki, egyáltalán nem biztos, hogy boldog is. Én is most olyan dologgal foglalkozom, meg úgy élek ahogy annyira nem divat, meg van akinek ez nem olyan menő, mégis tök jól elvagyok. És fa--bookon sem vagyok fent, próbáld ki milyen hogy mondjuk 1 hónapra letörlöd magad. Lesz 1-2 hét elvonási tünet, de utána te is jobban leszel!!
2019. márc. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
63%
Ambíciózusak,kitartòak,rendelkeznek a siker mindsettel,nem keresnek kifogást,hanem megoldásokat.
2019. márc. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!