Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért rajongunk azokért, akik...

Miért rajongunk azokért, akik nem érdemelnek meg minket?

Figyelt kérdés

Sokan mondták, mikor kis gimis voltam, hogy a csajokkal keményebben bánjak.

Idealista vagyok, ezért a kedves, rendes és segítőszerepkört veszem fel, nekem ez okozza a legtöbb örömet. És fájdalmat.

A gimi elmúlt ugyan, de pár napja eszembe jutott az egyik exem szövege. Szóval azt mondta pár éve, hogy velem ellentétben a pasija gyakran beszól neki keményebben, eltávolodik, hanyagolja, stb. És külső szemmel fura neki, hogy ezért rohan.

Aztán a jelenlegi helyzetem az egy nem jött össze elhódítás lett volna. A csaj barátja azért már jóval extrémebben kuki volt, és gyakran blogolt a kihasználásról is. Ennek ellenére a lány végül hozzáköltözött, ahol voltak további gondok.

Ekkor volt, hogy elpattant nálam a cérna, elszakadt a pohár, és elég csúnyán elküldtem a búsba.

És hát ezután meg azt vettem észre, hogy többet kommunikál velem, legalább azért hogy veszekedjünk. De azután hogy kibékültünk, megint elment a levesbe, tehát inkább le léptem (de folytatást se akarok)


Gyakran hallom azt is, hogy xy pasija elmondja minden legszánalmasabb dolognak a párját, és szegény lámy meg azt gondolja, hogy "nem vagyok elég neki".


Nem csak nőkkel párosítom ezt. A második esetnél hiába voltak nekem is sérelmeim, tudtam, hogy meg akarom neki bocsátani.


És én nem értem, hogy miért vagyunk ilyen hülyék. Hogy nem vagyunk képesek olyanokból kilépni, ami nekünk nem jó, hanem hosszasan megyünk beljebb, míg nem lesz valami bajunk...



2019. márc. 15. 04:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért ilyen az ember. Én is azt tapasztaltam, hogy ha kimutatom egy férfi felé a szeretetemet, elriasztom vele. Ha pedig azt kezdi érezni hogy távolodok, egyből nyomul.

Nem szeretem az ilyen játszmákat, kinőttem már rég belőle, de még a mai napig is be kell vetnem néha taktikákat.

Pl. ügyelni arra, hogy ne mindig én írjak rá elsőnek, vagy ne válaszoljak azonnal, lemondani néha egy randit, elhinteni, hogy megyek valahova este. Mindezt annak érdekében, hogy megtartsam.

Bár én ilyen gyalázásokat nem tűrnék el amiket leírtál, de apró döfések néha valóban kellenek hogy a másik fél jobban ragaszkodjon.

Engem is kicsit elriaszt, ha valaki túlságosan nyomul az elején, mert kevés önbizalmat feltételez. Valahol van egy középút, csak nehezen tudjuk megtalálni.

2019. márc. 15. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az ismeretlen, a különös vonzó tud lenni.
2019. márc. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Esetleg ha valaki tud szolgálni ilyeneket taglaló olvasmányt, nyugodtan linkelje el, ajánljon könyvet, stb.
2019. márc. 15. 15:36
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Mert az ember életében csak annak van igazán értéke, amit/akit nehezen szerzett meg. Amit készen kapunk, ami csak úgy az ölünkbe pottyan, azt nem tudjuk becsülni.
2019. márc. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy aki tud bántani, az nem érdemel meg?
2019. ápr. 2. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt a mintát látta kicsinek. A tetű apjának azonnal megbocsátana, csicska mind. Megköszönik a pofont.
2019. ápr. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!