Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én vagyok olyan, hogy...

Csak én vagyok olyan, hogy nem merek olcsó, "markátlan" termékeket venni az élelmiszer boltokban, szupermarketekben, mert félek hogy ciki?

Figyelt kérdés

Akkor sem ha nekem elég lenne az.

Pl. ha kólát akarok venni, akkor nekem tökéletesen megfelelne a Tescos 85 forintos kóla is, mert nem vagyok nagy kólás, nem érzem a különbséget, de mégis megveszem a Cocát vagy a Pepsit 400 forintért...

Mert szégyenlem a másikat.


De ez csak egy példa, mindennel így vagyok.


Ha véletlenül "gagyi" márkát kényszerülök venni valamiből, akkor már úgyérzem hogy többen figyelnek és csövesnek néznek...

De amúgy lehet, hogy így is van, nem hiszem hogy beképzelem, csak erősebben érzem ezt mint normális.


De alapvetően az egész vásárlás alatt stresszelek és amúgy tudnám, hogy ezzel nem érdemes foglalkozni, nem számít mások véleménye, de a vásárlás alatt megvaltozok a tudatállapotom egy kicsit.


Más is van hasonlóan?


Amúgy öltözködésben is drágább, minőségi (?) termékeket veszek, de kifejezetten kerülöm a nagyobb márka jelzéseket, meg ilyeneket mert azt is cikinek tartom.

Az a jó, hogyha márkás, de nem látszik, de ha megkérdeznék tudnám mondani...

Így tudok csak magabiztosan mászkálni az utcán.


2019. márc. 18. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az alapján szoktam dönteni mennyire vagyok megeresztve anyagilag ezért ha nincs sok pénzem senkinek nem fogom adni a szépet hogy végső soron magamnak tegyek keresztbe. De a te dolgod mit veszel én nem ilyen vagyok.
2019. márc. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Megszokhattál egy bizonyos életszínvonalat, és az alatt élni cikinek éreznéd.
2019. márc. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
De ugye hulyesegeket kerdezni a gyakorin mar nem ciki mi?
2019. márc. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Csak te. Kólát pl. sose veszek, más termékeknél mindig sokat nézegetem hogy ár/értékben mivel jövök ki legjobban (nem feltétlenül éri meg az olcsó vagy jobb a márkásabb). De gyakori, hogy az adott élelmiszerlánc sajátmárkás termékeit veszem meg.
2019. márc. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ha bemegyek egy boltba nem azt nézem, hogy az előttem vagy a mögöttem lévő mit pakol a szalagra. És ezzel szerintem mind így vagyunk. Mindenki magával foglalkozik a boltban, hogy haladjon a sor, menjen már haza...
2019. márc. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Állítólag Churchill mondta, hogy húszévesen az ember törődik azzal, hogy mások mit gondolnak róla, negyvenévesen már nem érdekli, hatvanévesen meg rájön, hogy eleve nem gondoltak róla semmit.
2019. márc. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én bizony -a példát felhozva- megveszem a teszem fel Aldi saját márkás kóláját, mert szeretem, és nem csak az ára miatt.

Sparos, S-Budget felvágottak? Ha jobban megnézed, bizony az nagyobb, márkásabb gyártó nem olyan szép színes fóliába csomagolt termékei, és olcsóbbak.

És igen, tényleg nem érdekel, ki mit gondol rólam, ha "sajátmárkás" cuccokkal van tele a kosaram. Egyszer megkóstoltam, bevált, hát miért ne?

2019. márc. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Aha,Te vagy olyan :)

Pont nem érdekel,hogy ki mit gondol arról ha pl.egy üzlet saját márkás termékét veszem meg. Amikor régen tesc.o-ban dolgoztam,ott tudtuk,hogy a ts tejtermék mind tolle,mizo,a ts felvágottak,szalámik,kenőmájasok Sága,Pick termémizoCsak a sajátmárkás csomagolásnál a nagy nevet nem fizeted meg.Ugyanolyat ettem mint más,aki a névre hajtott,csak kevesebbet fizettem érte. Már nem járok tescoba,utálom a tömeget,meg amúgy sem. Átpártoltam sparba,de ott is van bőven saját márkás. Azt hogy esetleg ki mit gondol,pont nem érdekel :) A pénzemért én dolgozok meg,arra költöm amire szeretném és amit veszek magamnak veszem,nem annak aki ezt esetleg elítélné. Ja,és a lidlben kapható mogyorós tejszelet finomabb mint a kinder :D A kockás nevű túrórudi meg olyan mint régen a milka túrórudi volt :) nem mint a száraz vackok :) Szerintem feleslegesen stresszeled magad ezzel a butasággal,,hogy hú nem veszem meg az olcsóbbat,mert mit gondolnak az emberek. Szerinted ők rózsaillatút kakálnak a pick marhapárizsitől? És a marha amit abba daráltak,máványpadlón járt és szálanként szedett fűvel,herével etették? :) Ez olyan mint a drága ruhába öltözött alpári bunkó,aki a taknyát is megeszi.Vagy a kínaiban vásárolt no name ruhában járó segítőkész,csupaszív ,tiszta ember. Ez csak csomagolás,olcsóbb ruhában (csomagolásban) is lehet jó ,ha nem jobb :)

2019. márc. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha olyan éllethelyzetben lennél, akkor meg éhenhalnál, mert nem telik 700ftos pick szalámira?

Amúgy az emberek leszarják mit veszel, csak te csinálsz belőle problémát. Ismerek olyan cégvezetőt, akinek rettenető sok pénze van, mégis szeret turis cuccokba járni és a saját márkást is megveszi a boltban.

2019. márc. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sose szoktam azt nézni váráslás közben, hogy mások mit vásárolnak. És ha attól félsz, hogy a kasszás nézi, akkor ki kell ábrándítsalak, hogy ő is pont lesz@rja, hogy a több ezer áruból, amiket napi szinten lehúz, melyik micsoda és mennyibe kerül. Ha meg nem nézi senki, akkor kinek lenne róla véleménye, pláne negatív?


Az öltözködés azért más kategória, mert a rosszabb minőségű ruha hamarabb tönkremegy és gyakrabban kell cserélni, és akkor már inkább megveszek egy jobb minőségűt kicsit drágábban és hordom több ideig, hogy ne kelljen folyton boltba járkálni új ruhákért. De ruháknál sem a márkát, hanem az ár-minőség arányt szoktam nézni. Kínaiban vagy turiban is megveszem azt, amin látszik, hogy jó minőségű és sokáig ki fog tartani.

2019. máj. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!