Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyre jobban undorodom a...

Egyre jobban undorodom a multi bevásárlóközpontoktól, más is így van ezzel?

Figyelt kérdés
A tv,a média mindenhol fárasztja az embereket reklámokkal,egyre ócskább szemetebb termékekkel,"csak 9.99999,"meg csak ennyi meg annyi,ótvar párizsik,hányinger cuccok filléres áron,igénytelenebbnél igénytelenebb reklámokkal.Megy a család,elkefél egy fél vasárnapot,többe kerül a benzin a kocsiba,mint a nyereség,de megy és megy,óccsó kóla,óccsó csoki,úgy ahogy van nevetséges az egész.Én lesétálok a közeli boltba,minden megvan 5 perc alatt,és egyáltalán nem drágább.Ha a marketben eltöltött időmet munkával töltöm,sokkal jobban járok,mint az 5 Ft-tal olcsóbb margarinnal...

2016. ápr. 2. 21:06
1 2
 1/12 bandi6891 ***** válasza:
a kapitalizmus olyan mint egy halálos vírus ha nem ölöd ki a világból idejében addig terjed míg megöli a gazdatestet.
2016. ápr. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, különösen a 9999 és társai irritálnak.Egyrészt, mert annyira azért nem vagyok matematikai analfabéta...Másrészt azért, mert 1 Ft-os már nem is létezik! Tehát akárhogy is nézzük, a 9999 akkor is 10000!
2016. ápr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 bandi6891 ***** válasza:
fura épp ma gondoltam azokra akiket kiállítanak az üzletbe,beöltöztetik bohócruhába aztán az a dolguk hogy reklámozzanak,ennyit ér az ember:élő reklámfelület,kereskedelmi robotok,és a jó vásárló olyan mint a zombi,sok zombi kell nekik,ez a cél.
2016. ápr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy hívják a csávót,de nekem kínos már nézni az ADLI reklámot.Olcsó,önnek,csak most,stb.Röhely ez egész...
2016. ápr. 2. 22:04
 5/12 anonim ***** válasza:

hajdúsztiv. Az aldisember. Állitólag jó helyen van ott. Már szakmailag.

Nincs baj a multikkal, csak a helyükön kellene kezelni őket. Nálunk ez nem annyira megy, ezért terjedtek el itthon. Nyugatabbra azért működőképes alternativái is vannak, mint pl. családi gazdaságok szövetkezete, ahol be tudod szerezni akár a tartós, akár a napi élelmiszereket, egész más minőségben, mint egy bevásárlókockában.

2016. ápr. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is gyűlölöm már ezeket a multisokat, minden drága náluk, hazudoznak, persze liberóták egytől egyig, megrontják a törzsökös magyar lelket. Remélem, hamarosan kitiltja őket a Kormányzó Úr.
2016. ápr. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2-es, ha bankkártyával fizetsz, akkor 9999-et vonnak le, ettől függetlenül szerintem is idegesítő ez a 9-ezés.
2016. ápr. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Felesleges magad ezen felidegesíteni. Ha eltudod intézni máshogy, elintézed. Ha nem tetszik a minőség, jobbat veszel. Ha unod a reklámot, nem nézel tv-t.


Engem pl. a reklámok egyáltalán nem fárasztanak. Ignorálom őket, ha nem érdekelnek, mosolygok egyet, ha viccesek.

A termék meg olyan, amilyen. Sajnos sokaknak csak erre van pénze.

Az occsó kólával és occsó egyébbel mi a baj?

A 9.9999-et pedig van még, aki egyáltalán komolyan veszi? Úgyis mindenki kerekíti, akkor meg? Nem láttam még olyan embert, aki épp hazatelefonált volna, hogy "Szia drágám, itt van 9.9999-ért a cuccos." Mindenki a kerekített értéket mondja.

Egy fél vasárnap senkinek sem megy el bevásárlásra, max. ha jó pár helyre mennek és még nézelődnek vagy szórakoznak is. (Manapság meg már főleg nem megy el a dologgal a vasárnap.

Az az 5 forint a margarinon, általában jóval több.)

A legtöbben hétköznap vásárolnak, amikor amúgy is útba esik egy nagyobb áruház, ezért nincs benzinköltség.

Egyáltalán, hogy gondoltad, hogy mindenkinek a közelében van egy kisbolt? És azt, hogy a kisbolt mindenki igényeit kielégíti? A kisboltból rengeteg árú hiányzik.


Ha neked kényelmesebb és jobb leugrani a közeli boltba, csináld nyugodtan. (Mondjuk, én még életemben nem láttam olyan sarki kisboltot, ahol ne lenne minden jóval drágább. Meg is értem, mert ha valakinek kicsit is van rálátása a dologra, látja, hogy a kisboltosnak jóval nagyobb árat kell kiírnia, hogy egyáltalán megtudjon élni a dologból. De örülök, ha a közeledben van egy kisbolt 5 percre, amelyik képes volt a piaci környezeten felülkerekedni és valami csoda árrést hozott létre vagy hasonlót.)

Ha pedig valaki a szabadidejét azzal tölti, hogy vesz valamit egy nagy áruházban, azzal igazából mi a bajod? Ha te dolgozni akarsz, hát csináld. Ő épp nem akar. Ez már nem a kommunizmus ám. Ettől függetlenül, örülök, hogy úgy érzed, hogy jobban jársz azzal, hogy dolgozol más vásárlási idejében. Mondjuk, ők nem idegeskednek azon, hogy te mit csinálsz.

2016. ápr. 3. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A 99-ezés régi marketing trükk és mai napig bejön . Mert az emberek hülyék ,legalábbis a nagy többsége az. Sokkal olcsóbbnak látják mert kevesebb a számjegy nem 5 hanem pl csak 4 és ez tudat alatt hat a többségre,kimutatható és hasznot hoz akkor meg miért ne alkalmaznák?

Bevásárlóközpont meg mai napig menő idehaza, ott lógni céltalan meg bejárni a butikokat az valami felsőbbrendűségi érzetet kelt sok konzumidiótában. Csillogás villogás árubőség elcsábítja a népeket mint a virágzó akácos a méhet.

2016. ápr. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"1 Ft-os már nem is létezik! Tehát akárhogy is nézzük, a 9999 akkor is 10000"


Jaj, mert te csak EGY-ben gondolkodol, de ha valaki vesz hármat, akkor az már csak 29995 ft lesz, mert lefelé kerekítenek, szóval nyer 2 forintot. :D

2016. ápr. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!