Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Én miért nem tudok manipulálni...

Én miért nem tudok manipulálni embereket? Mások honnan tudják, hogyan kell?

Figyelt kérdés

Nem mondom, hogy ha tudnék ilyet, akkor állandóan azt csinálnám, de nem értem ezt az egészet. Van, akinek már kisiskolás, sőt, akár óvodás korában is megy, én meg felnőtt, értelmiségi fejjel képtelen vagyok rá, nem tudom, hogyan kell ilyet.

Ez veleszületett vagy tanult? Aki tanulja, az honnan tanulja? Ez a szociális képességekkel függ össze

Hangsúlyozom, nem arra gondolok, hogy ezt valaki akarja csinálni vagy sem, az inkább morális kérdés, hanem hogy mitől függ, hogy valaki tudja, hogyan kell, vagy nem tudja?



2019. márc. 22. 08:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem egyszerű, "egylépéses" átverésekre gondolok, hanem mikor pl. egyesek mindig úgy csűrik-csavarják maguk körül a szálakat, hogy abból mindenképp ők jöjjenek ki jól. Meg hasonlók.
2019. márc. 22. 09:00
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak akiknek ilyen a személyiségük de számukra is átok mert a végén már nem tudják mi a valóság és hogy mit hazudtak
2019. márc. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha ilyen környezetben nő fel valaki, mindig ezt látja, hallja akkor neki sem lesz gond, és fel se tűnik neki hogy miket csinál.
2019. márc. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2019. márc. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A manipulálás egyáltalán nem azt jelenti, hogy valaki hazudik, hogy elérje a célját, bár nyilván ilyen is van. De sokkal több múlik azon, hogyan vezeti fel és adja elő a dolgot.

Van aki magától ráérez, de tanulni is lehet ilyen technikákat.

Ha érdekel a téma, ezt a könyvet tudom ajánlani:

[link]

Könnyen olvasható, és nagyon tanulságos.

2019. márc. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

Egyébként leginkább a miértje érdekel. Honnan tudja egy 6-8 éves gyerek is ezeket akár (vagy hasonló dolgokat)? Miért van, hogy egyikünk tudja, másik nem?

2019. márc. 22. 09:31
 7/9 A kérdező kommentje:
*másikunk
2019. márc. 22. 09:32
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

Ne akarj senkit manipulálni aljas dolog, amit az értelmes emberek észrevesznek és hamar leírnak.

Inkább arra törekedj hogy maipulálhatatlan legyél (ez sok embernek szintén nem sikerül).

Ez 2 dologból áll: korán felismered a manipulációt, valamint túl tudsz lépni a manipulációval járó pszichoterroron.

2019. márc. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%
Nekem rossz véleményem van a manipulációról, volt valaki, akit sosem tudok elfelejteni, akkor érezte jól magát, ha pl. a sajátmaga által gerjesztett gyűlölettel minél többeket tudott manipulálni, hogy azt tegyék, amit ő akar. Lételeme, hogy valakiről mindig pletykálkodni kell, valakit örökösen utálni kell, nem nagyon tud meglenni életében esemény nélkül és ilyenekkel produkál történést életébe... Gyerekként is ezt csinálta, felnőttként is.
2019. márc. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!