Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A sörözés miért egy, a férfias...

A sörözés miért egy, a férfiasságot, a férfi társasághoz tartozást bizonyító cselekvés?

Figyelt kérdés

Mert az látszik hogy nem simán egy folyadék amit azért isznak mert szomjasak.


Ha egy társaságban pl. minden férfi sörözik de az egyikük nem akkor legalábbis megmosolyogják, de az biztos hogy nem hagyják szó nélkül hogy ő nem sörözik.


Ennek mi az oka?



2019. márc. 30. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Mert a sok nyomoréknak a piálás jelenti a férfiasság mértékét. És ez kortól és iskolázottságtól független!
2019. márc. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Mert többnyire férfiak szoktak sörözni. Mi nem szoktunk vele foglalkozni, ha valaki a társaságban a fiúk közül inkább a bort választja, mindenki a kedvenceit szokta. Régebben amikor még néztem focit meccseknél volt, hogy még a lányok is sört ittak :D

Előzőre reagálva nem azért iszok sört mert férfias, hanem mert imádom, legalábbis a kedvenc márkáimat.

2019. márc. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azért iszom mert finom és jól esik néha este legurítani egy dobozzal. Ha társaságban akkor meg azért mert van egy feelingje. Nálunk sose volt téma ha valaki nem iszik sört, vagy egyáltalán nem iszik semmit.
2019. márc. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Két dolog van.


1) A nők általában jobban szeretik az édes ízt. Alkoholnál ez lehet valami kevert (pl. vodka narancs, gin tonic), édes bor, vagy likőr. (Ellentétben a nem édes italokkal: sörrel, száraz borral, whiskeyvel, pálinkával, gyomorkeresűvel, amiket férfias italként tartanak számon). Egyszer olvastam, hogy pl. a nőstény patkányok is édesszájúbbak a hím patkányokkal, szóval biztos van valami evolúciós oka is ennek.


2) Valamiért kialakult az is, hogy az alkoholfogyasztás önmagában egy menő is, meg férfias is. Racionálisan nézve érthető, hogy a társadalom egy ilyen kiváló hangulatoldót választott ki menő italként. (A férfiak meg ugye szeretnek versengeni, minél menőbb lenni, így lett az alkohol férfias ital.) Ettől függetlenül a magyar sajnos egy elég nagyivó társadalom, ami meg is látszik a statisztikákban (pl. Európában nálunk van a legtöbb szájüregi rák).

2019. márc. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még régebben olvastam valahol hogy akkor kezdett el igazán elterjedni a sör, amikor a szerzetesrendekben kezdték inni, ugyanis a sörben lévő komló erősen potenciacsökkentő hatású. Aztán mivel egyre többet csináltak ezek a rendek, úgy egyre elterjedtebb lett a nem absztinenciában élők között is.

Nem tudom, hogy ez mennyire igaz, de még ha igaz is, ki tudja, hogy a modern sörfogyasztás hátterében is ez áll-e.

2019. márc. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"Lökd ide a sört" van egy ilyen dal az mindent kifejt a jelenségről..sajnos a magyar társadalom leszakadó rétege hisz ebben inkább..amúgy valamitől férfiasnak akarják magukat érezni..nem vonzóak a nők számára, nem sikeresek, nem erősek, nem kimagaslóak semmiben, akkor legalább isznak rendesen tudod mint egy igazi férfi..
2019. ápr. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!