Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az idősek (50+) miért nem...

Az idősek (50+) miért nem értik meg, hogy elmúlt az az idő mikor mindenki kétkezi munkát végez?

Figyelt kérdés
Falun lakom, és a szüleim is és a velük egykorúak (50+) leszólják az "fiatal" (1980-2000) generációt, mert szerintük lusták vagyunk a kétkezi munkához, pedig manapság ugyanúgy szükség van mérnökre, sőt az "elgépiesedés" miatt még több mérnök és tanultabb ember kell, mint szakmunkás. Persze valaki elhiszi, hogy szakmunkás hiány van, de szerintem ez inkább csak a gyártósorra vonatkozik, ami egyébként nyugaton már automatizált. Persze nem azt mondom, hogy ne csináljon semmit az ember, mert az alapvető házimunkát "illik" megcsinálni (fűnyírás, mosogatás stb), de aki tanulni akar, nem egy gyártósor mellett vagy egy építkezésen 40 éves korára rokkantan élni, szerintem nem kellene megszólni. "Bezzeg a mi időnkbe..."

2019. márc. 30. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Szakmunkásból igenis kevés van, és nem a gyártósorra vonatkozik, hanem például a szobafesto-mázolókra, villanyszerelőkre, vízvezeték szerelőkre stb. Szerintem azt azért mondják az idősebbek, mert valóban igaz az, hogy ma már jóformán senki nem akar ilyen jellegű szakmákat kitanulni, holott a hiány miatt nagy lenne rá a kereslet, ergo a fizetés is elég magas, főleg, ha valaki a saját maga ura.

Részben a generációs különbségnek is köszönhető, hogy máshogy gondolkodnak. Az Y generáció tagjai jellemzően nagyon ambíciózusak és motiváltak. Jellemzően úgy érzik, hogy többre hivatottak, és ezért igyekszenek mindent megtenni, hogy minél feljebb juthassanak. Pont ezért is egyébként ez a generáció a legtanultabb.

2019. márc. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye tudod, hogy a szakmunkás nem a szalagon dolgozik? Ott a teljesen képzetlen segédmunkások vannak. A szakmunkás az az asztalos, ács, hegesztő, pék, fodrász stb. Ezek között vannak olyan szakmák, amivel nagyon jól lehet keresni és elhelyezkedni. Nem érdemes őket lenézni.


A gyártósorok nyugaton se teljesen automatizáltak, ott is a szegényebb, képzetlen, sokszor más országokból érkező emberek dolgoznak rajtuk, ahogy itt is. Persze többet keresnek, mint itt, de az más téma.


A kérdésre válaszolva, nyilván azok mondanak ilyet, akik abban éltek, azt ismerik. Aki 50 éve bankár vagy jogász volt, az biztos nem károg most se, hogy miért nem a mezőn kapálnak az emberek ahelyett, hogy mérnökök lennének. Ja, egyébként akkor is voltak mérnökök is.

2019. márc. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én megnéznék egy építkezést csak mérnökökkel. :)

Azt azért elárulom, hogy a szakmunkás nem egyenlő a gyári munkással, és szerintem fingod sincs miről beszélnek, ezt merem következtetni abból, hogy már magával a fogalommal sem vagy tisztában.

Szakmunkás pl. a burkoló, hegesztő, ács, lakatos stb. és ezek mind hiányszakmák, azért mert ma már egyeseknek derogál a kétkezi munka. És nem azokra gondolok, akik orvosnak, mérnöknek vagy bármi másnak tanulnak és önerőből, tanulással kerülnek be egyetemre, hanem azokra akik anyuci meg apuci pénzén tanulnak vagy akik elvégeztek egy büfészakot és rinyálnak, hogy nem tudnak elhelyezkedni. Aztán vannak értelmes OKJ-s képzések, amik elég jelentkező hiánya miatt nem indulnak, mert megy a sok szerencsétlen a fizetősre, meg az értelmetlenebbnél értelmetlenebb szakra. Ezt a saját környezetemben is tapasztalom. Mindegy milyen egyetem csak egyetem legyen és ne kelljen tanulni, mert ezeknek az sem opció.

2019. márc. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a vidéki 50+os emberek sem nézik le ha valaki tanul és képzi magát, netán mérnök lesz. 50 éve is voltak mérnökök. A gond ott kezdődik hogy mindenki az akar lenni, ha van hozzá esze ha nincs. A bezzeg a mi időnkbe azt jelenti hogy meg tudták oldani a nehéz helyzetet , és mondjuk nem omlottak össze ha fizikai munkat kellett végezni. A mai fiatalok meg sirnak hogy milyen sok óra van, meg milywn nehéz az anyag és alig keresnek párszázezeret azzal hogy az irodában ülnek. Ha nem tetszik lehet menni fizikai munkát csinálni.

Ha van hozzá eszed és lehetőséged akkor tanulj, vidd sokra. És ne foglalkozz vele ha valaki megszól ezért.

2019. márc. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Nem érdemes ezen rugózni.


A magyar lakosság nagy része egyszerű proli, aki nem igazán szeret gondolkodni.


Szakmunkásból elsősorban azért van hiány, mert a jobb fizetés miatt külföldre mennek a jobb fizetések miatt,tehát ha 5x annyi szakmunkást képeznénk, akkor is elmennének külföldre, amit én teljesen megértek.


"mert szerintük lusták vagyunk a kétkezi munkához,"

"Bezzeg a mi időnkbe..."


először is mindig jókat röhögök, hogy ezeknek a nyelveket nem beszélő műveletlen, elhízott pr.oliknak mekkora arcuk van.

Nem hinném, h a mai fiatalok sokkal rosszabbak lennének (sőt), az meg érthető, hogy sokan inkább könnyebb munkát akarnak, főleg h sokan jól beszélnek nyelveket.


de láthatod, itt a hozzászólások között is menny hülyeség van: "egyetem, ahol nem kell tanulni" (jaja, biztos létezik vhol ilyen), a sok tananyag miatt síró fiatalak..

lehet, h azért sírnak, mert az internet korában még mindig felesleges lexikális tudással tömik őket, ráadásul sokszor 7-8 órában.


Szóval kérdező, a magyarok többsége egyszerűen nem elég tájékozott ebben a kérdésben, az én papám za azzal jött, hogy elég lett volna érettségi, aztán mehetettem volna a gyárba dolgozni.

2019. ápr. 1. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a "prolis" hozzászólókon röhögök jókat. :)

Amúgy én sem csípem a szűklátókörű embereket.

Miért ne végezhetnék ülő munkát, vagy könnyebb munkát, ha többet kereshetek vele?

Szobafestő a szakmám. Érdekes, középszerű megyében és egy fejlettebb városban ég és föld a munkáért járó fizetség. Egyik helyen több munkáért kínáltak 20.000 forintot, másik helyen egyszerűbb melóért milliós összeget.

Persze, mindenki akarja a szépet a jót, de ha már fizetni kell érte, akkor büdös a dolgod. (értsd nem feltétlenül pénzzel az előbbi mondatot. Lásd az informatikusokat. Sokan irigykednek a másik fizetésére. Azt viszont nem veszik figyelembe, mióta csinálja, vagy mit tett le mellé. Csak a pénzecske pénzecske. A fenti példám saját tapasztalat, nem mások munkája után epekedem.) Kedves kérdező. A savanyú emberekkel ne foglalkozz. Csináld úgy a dolgaidat, ahogy neked jó. Rokonságot és a szomszéd Lajcsi bá' piás fröcsögését tojd le. :)

2019. ápr. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!