Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem idegesítő a...

Csak szerintem idegesítő a továbbtanulással kapcsolatos szűklátókörűség ami az elmúlt években kialakult? (Tehát mindenki legyen mérnök, informatikus. )

Figyelt kérdés

Az elmúlt években nagyon eltorzult a továbbtanulással kapcsolatos gondolkodás.

Képességeitől függetlenül mindenkire rá akarják erőszakolni a mérnöki vagy informatikai pályát, mert azzal "sokat lehet keresni" és könnyen el lehet vele helyezkedni. Ez pedig tényleg igaz, mindkét terület hiányszakma (bár attól is függ milyen mérnök/informatikus), ez pedig együtt jár azzal, hogy a munkaadók versenyeznek a jó szakemberekért, ez pedig magas béreket eredményez.

Az se mellékes, hogy informatikusként és mérnökként a világ bármely pontján tudunk érvényesülni megfelelő nyelvismeret mellett.

Tehát tényleg rengeteg előnye van ha valaki a fent említett két irány valamelyikében tanul tovább, de akkor sem lehet ezeket mindenkire ráerőltetni.

Márcsak azért sem, mert nem mindenki alkalmas egy ilyen szak elvégzésére. Ezt viszont sokan nem akarják megérteni is lenézik azokat akik humán beállítottságúak, vagy szimplán ezek a területek nem érdeklik őket és más reál irányba mennek. (Bár utóbbi esetben kiaebb az ekézés, a közgazdász hallgatókat viszont gyakran bírálják.)


Egyesek nem értik meg, hogy szükség van bölcsészekreis. Hiszen kellenek tolmácsok, fordítók, pszichológusok, nyelvészek, történészek... Ugyanakkor említhetnék más humán pályákat amik szintén kellenek, de lenézik ezeket: politológus, szociológus vagy akár a jogász, utóbbi terület van is annyire fontos mint a mérnöki pály. (persze belőlük képeznek eleget, sőt...)


Az előbb említettek szaktudása is fontos és értékes, legalább annyira kellenek ők is mint egy mérnök. Persze másként elengedhetetlenek, de tagadhatatlanul fontosak. Az viszont igaz, hogy kevesebbre van szükség. Hiszen amíg kell mondjuk néhány tucat történész, addig több ezer mérnökre van szükség, viszont ez nem azt jelenti, hogy a tudása értéktelen. Sőt azt sem, hogy ne fizetnék meg, mert egy bölcsész is kereshet sokat, lehet egyetemi prof, írhat, kutathat és akár akadémia tag is lehet. Persze ehez elhivatottság kell és szerencse is, épp ezért a legtöbben nem is jutnak el ilyen szintre, de ettől nem kéne elvenni a leendő hallgatók kedvét a büfészakozással és azzal, hogy haszontalannak tituláljuk az általuk elsajátítani kívánt tudást.


Ugyanakkor ne értsetek félre, nem a mérnökök és informatikusok ellen irányul a kérdés hiszen rendkívül fontos szakemberek, csak zavar, hogy sokan lenézik azokat akik másban jók és mást akarnak tanulni.


(Amúgy jogt hallgatok, mielőtt valaki a fejemhez vágná, hogy egy fusztrált bölcsész vagyok aki itt dühöng.)



2017. ápr. 1. 19:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Igen, szükség van bölcsészekre, jogászokra is, de nem akkora számban, amekkorában kikerülnek az egyetemekről. Kis matek. Tegyük fel, kommunikáció és média. Divatszakma, rengetegen végzik el, mivel nem kerül nagy erőfeszítésbe Kikerül mondjuk évi 2000 kommédiás. Ennyi állás nincs, ami fel tudná őket szívni. És ez még csak egy év. Ez van a jogászokkal is. Presztízs szakma, rengetegen végzik el(minden tiszteletem amúgy). DE nincs annyi állás, ami biztosítana nekik munkát.
2017. ápr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%

"Hiszen amíg kell mondjuk néhány tucat történész, addig több ezer mérnökre van szükség, viszont ez nem azt jelenti, hogy a tudása értéktelen."


Nem értéktelen a tudása, csak a többség nem fogja soha hasznosítani. Én jogász vagyok, de prostituáltként dolgozom, soha nem hasznosítottam, amit egyetemen tanultam.

2017. ápr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ez így is van, igazad van, írtam is, hogy természetes, hogy több mérnök és informatikus kell mint bölcsész. Viszon sokan szinte mindenkit lenéznek és büfészakoznak ami nem az előbbi kettő valamelyike.
2017. ápr. 1. 19:20
 4/12 A kérdező kommentje:

#2 Te troll vagy, volt szerencsém az 50+ állásinterjús kérdéseidhez... Jobb lenne ha nem GYK-n rintanád a levegőt.


Amúgy prosti is kell ha úgy vesszük, de aki elvégez egy egyetemet abban van annyi, hogy ne adja a fejét erre a "hivatásra".

2017. ápr. 1. 19:22
 5/12 A kérdező kommentje:
#4 rontanád*
2017. ápr. 1. 19:23
 6/12 anonim ***** válasza:
26%
Tizedikes fiú vagyok, középfokon tudok angolul és németül, kitűnő vagyok és mindig is az voltam matekból, fizikából, és kémiából, ezek a kedvenc tantárgyaim. És ne akarjak mérnök lenni? Bocsmá' de azért is az leszek.
2017. ápr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%
#4: Hát mire adjam a fejem? Betanítt munkára? Köszönöm, nem, így legalább négyszer annyit keresek mint a pályakezdő jogászok.
2017. ápr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7 A szövegértés nem megy... Nem mondtam, hogy ne menjen valaki mérnöknek, pláne ha van érzéke a matekhoz és fizikához, annyi a lényeg csupán, hogy nem kell lenézni azt aki nem lenne képes vagy nem akar egy ilyen szakot elvégezni, illetve, hogy nem csak a mérnöki szaktudás az értékes.


Viszont ha te azt hámoztad ki a kérdésből, ami a válaszodba szerepel akkor inkább ne tanulj tovább... (Nyugi csak viccelek :P)


Amúgy az is igaz, hogy egy kezdő informatikus sokkal jobban keres mint egy kezdő jogász, ezt diktálja a piac. :)


Amúgy az informatika engem is érdekel, de a matekom csapnivaló volt, tehát hanyagoltam inkább, plusz mindig is humán beállítottságú voltam.

2017. ápr. 1. 19:34
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

Én egyet értek veled ,kèrdező.Én is tettem már fel ilyesmi kérdést de általaban a válaszolók nem értettek velem egyet.


Egyébként en is btk-ra járok ,csak nem jogra.

2017. ápr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
98%

Én azon a véleményen vagyok hogy aki azt a szakmát tanulja amit szeretne simán tud benne érvényesülni.

És a bölcsészeket is becsüljük meg, hiszen a tanárok is bölcsészek.

2017. ápr. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!