Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hátrány manapság, ha valaki...

Hátrány manapság, ha valaki nincs jelen a közösségi oldalakon?

Figyelt kérdés

Tehát se Facebook, se Instagram, sem semmi más hasonló profillal nem rendelkezik.


25l


2019. ápr. 1. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem.
2019. ápr. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Én sem vagyok fent pedig nem vagyok 100 éves. Nem érzem a hátrányát, nem izgat egyszerűen a dolog.
2019. ápr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem igen. Nagyon sokan használjuk. Az, hogy teljesen ingyenes eszközöd van arra, hogy internetkapcsolat segítségével bárkit bármikor el tudsz érni egy pillanat alatt és ők adott esetben válaszolni is tudnak akár azonnal, rengetegszer nagyon hasznos. Anélkül, hogy személyes beszélgetésre, telefonhívásra vagy akár SMS-re lennél utalva.

Ha emberi kapcsolatok terén gondoltál a kérdésre, úgy nem, nem hátrány.

2019. ápr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

Igen.


Sokáig én sem voltam fent. Sorra lemaradtam információkról, elmaradó előadás, plusz anyagok. Mikor harmadjára mentem fölöslegesen be és keltem korán, hazamentem és csináltam egy profilt.

Sokszor a munkahelyek is elvárják. Facebookon kerülnek megbeszélésre a projektek, a beosztás, munkahelyi rendezvények. Az emberek hamarabb megbeszélnek face csoportokban dolgokat mint emailben

A saját életed könnyíted meg ha van egy profilod, hogy mennyit használod és hogyan kezeled pedig a te dolgod.

2019. ápr. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ahhoz, hogy a Messengert használni lehessen, nem kell Facebook profil, illetve vannak egyéb üzenőalkalmazások is pusztán csak kommunikációra.
2019. ápr. 1. 22:10
 6/10 anonim ***** válasza:
8%
Nem hátrány, vannak segítőkész emberek, akik ingyen megcsinálják helyetted.
2019. ápr. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sokáig nekem sem volt de aztán csak csináltam, mások kérték ezt tőlem, igazából ki hogy érzi? Nekem előny mivel van olyan csoport ahol a fekete listás cégeket rakják fel,így ahoz a céghez már biztos hogy nem fogok menni dolgozni, mivel ingyen senki sem akar dolgozni, vagy kevés pénzért, esetleg ha fel mondanák annál a cégnél nem akarok a bíróságra járni mivel a főnök csak szimplán fel jelentett valami hülyeségért.


21F

2019. ápr. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én csak előnyét látom, hogy letöröltem magam mindenhonnan.

30N

2019. ápr. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A fekete listát Te is megtudod nézni. :)

Hosszú évek után töröltem minden profilomat.

Nem igazán használtam már.

Valamit akartam (Lásd a fekete listás példa), akkor Google-be be írtam. Szerintem semmi hátrány nincs benne. Sőt... Messengert se szeretek használni, de muszáj.

Viszont hosszabb beszélgetést nem ott folytató és így a jó nekem. (információt 1000001 helyről lehet gyűjteni. Azt viszont nem, hogy ki hogy intézi a napi tennivalót, ki hogy él. Erre jók a személyes kapcsolatok. :))

2019. ápr. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha egy nagyobb munkahelyi/iskolai közösség tagja vagy, akkor elég nagy hátrány tud lenni.

Nálunk a suliban is volt egy osztálytársam, aki nem volt fenn semmi közösségi oldalon, és egy ideig élénken tiltakozott is ellene.

Viszont volt fb-on egy osztálycsoportunk, és egy "hivatalos" osztálycsoport, ahol még néhány tanár is benne volt. Ezekbe gyakran töltöttünk fel órai anyagokat (a hiányzóknak pl) ment a tételek csereberélése, ha valaki elakadt, vagy kérdése volt, akkor kérhetett segítséget (sokszor a tanárok is segítettek), stb. Sőt az ilyen közösségi dolgok mint pl hova menjünk kirándulni, osztálytánc, tabló is itt kerültek megbeszélésre.

A csaj pedig minden ilyenből kimaradt, a suliban pedig csak kapkodta a fejét, hogy miről van szó.

Aztán amikor többször is úgy járt, hogy bement reggel korábban, mert nem tudta, hogy elmarad az első óra, meg nem hozott tesicuccot, mert nem tudta, hogy átvariálták az órarendet, akkor kénytelen volt regisztrálni. Azt mégsem várhatta el, hogy valaki mindig értesítse őt külön telefonon vagy sms-ben a hírekről.


Munkahelyen is el tudok képzelni hasonlót, sok helyen van már ott is zárt csoport, amiből ha az ember kihúzza magát, könnyen kiközösíthetik.


Instagram szerintem nem hátrány, azt csak azoknak érdemes, akik szeretnek fotózni, és a képeiket kiposztolni.

2019. ápr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!