Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek szégyellnivaló és...

Szerintetek szégyellnivaló és el kell titkolni ha valakinek sötét folt van a múltjában amiről nem tehet?

Figyelt kérdés

Mi van, ha valami folytán kitudódik és elterjed a munkahelyen, vagy iskolában, lakókörnyezetben a dolog? Ez lehet egy trauma, egy rossz gyermekkor, vagy egy rossz döntés, amit megbántunk.

Mennyire kell szégyellni, ha kiderül? Mert az emberek többsége szeret csámcsogni más életén. Te mit tennél, ha a kereszt, amit cipelsz, kitudódik, és úgy érzed, mindenki rólad beszél?


2019. ápr. 4. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Ismerem ezt a helyzetet.Nem az én hibámból,hanem a családban valaki hatalmas szégyent hozott a családra.Nagyon régen történt, sokan tudnak róla, de én a mai napig attól rettegek,hogyha az uj ismerõseim fülébe jutna, én nagyon szégyelném magamat.De sokszor azt mondom nem én követtem el,miért legyen nekem szégyenérzetem más elmebetegsége miatt.
2019. ápr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kicsit fájna az egész, de túltennem magam rajta. Mást nem tudnék csinálni, vagy talán mégis?


Amúgy meg, én nem ítélkezem, ha valakiről valami ilyesmi kitudódik. Ha akar róla beszélni, meghallgatom, ha nem, tiszteletben tartom.


Mindanyiunknak vannak sötét foltjaink... Emberek vagyunk, képmutató egy dolog lenne, ha úgy tennék csak xy-nak van, és hú de ki kell beszélni, mert teszem azt, anno verték a szülei, vagy mert megszökött otthonról.


Én nem tudom, lehet ez csak az én véleményem.

2019. ápr. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Állitólag az öszinteség a legfontosabb.

Ez a valóságban nem igaz.

Abban a pillanatban amint kiderül bármi, le vagy irva és el van felejtve a megbocsajtás, megértés stb...

Ha az elején elmondod öszintén akkor is bukó vagy.


Nyilván a legfontosabb hogy mi a múltbeli titok.

2019. ápr. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet. Mindig az van, hogy nem beszélek a problémámról, de sokan érzik, hogy van valami velem, így megváltozik a légkör körülöttem. Amikor esetleg elmondom 1-2 embernek, akkor kicsit kezd megint megváltozni a dolog, de nem feltétlen jó irányba. Azonban ilyenkor szokott kiderülni, hogy a másiknak-, a harmadiknak is van valami gebasza, csak a mértékek különböznek. Elvileg ilyenkor 1:1 lenne a képzeletbeli állás, de valahogy mégsem, így marad a rossz légkör.
2019. ápr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!