Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy mindenem...

Miért van az, hogy mindenem megvan, amire szükségem van, mégis kedvetlen vagyok?

Figyelt kérdés
Vannak barátaim, egyetemre járok, a családommal is egészen jól kijövök, kapcsolatom ugyan nincs, de ettől el tudnék tekinteni, megvagyok nélküle. Mégis úgy érzem alig tudok örülni valaminek, semmihez sincs kedvem és sokszor lehangolt vagyok. Más is van ezzel így? Miért van ez és hogy lehet ezen változtatni? Mert úgy érzem, semmi sem tud motiválni.

2019. ápr. 11. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért van, mert nem attól leszel boldog, amid van, hanem ha van egy célod, amit nagyon szeretnél elérni, és szorgalmasan dolgozol, küzdesz, teszel érte.


A mindennapokban pedig a Flow állapotában tudod megélni az örömet: amikor olyan munkát, szellemi tevékenységet végzel, ami pont a képességeid határán van, teljesen elmerülsz benne, csak arra koncentrálsz és mintha a testedet nem is érzékelnéd.


A Flow-t a világhírű magyar pszichológus, Csíkszentmihályi Mihály dolgozta ki. A Flow a boldogság modern elmélete. Nem ezoterikus meg Coelho-féle bullshit, hanem valódi tudomány. Itt olvashatsz róla: [link]

2019. ápr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Talán mindig mindent a feneked alá toltak szüleid. "A kéjet, amit egy ital viz ád, Szomjam hevével kell kiérdemelnem" érzést nem ismerted meg.
2019. ápr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
Túl jó dolgod van. Jó dolgukban bolondulnak meg az ilyenek mint te.
2019. ápr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1-nek Köszönöm!

#2-#3 Titeket inkább nem értékelnélek. Egyáltalán nem igaz, hogy mindig mindent a fenekem alá toltak.

2019. ápr. 11. 20:15
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

2# 3# 🤦 az irigység csúnya dolog és nem is visz előre.

Kérdező : vágj bele szerintem új dolgokba, olyanokba, amik kihívást jelentenek. Lépj ki a komfort zonadbol. Kezdj el egy új hobbit, új sportot. Vállalj alkalmi munkákat, akár önkénteskedést is. Új embereket és helyzeteket ismerhetsz meg, szerintem jó dolog, jobb kedved lehet általánosságban.

2019. ápr. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az #5-ösnek is köszi! :) Csak nehéz rávennem magam arra, hogy belekezdjek valami újba.
2019. ápr. 11. 20:54
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért mert ember vagy :D amint megszoksz valamit hiányt érzel. Meditálj rendszeresen vagyis figyelj erre: itt és most


Tedd szokássá ezt a fajta figyelmet ami rád vetül és nem lesz többé ilyen érzésed, na meg a pénzed sem költöd el mert nem lesznek alacsony ego szintű vágyaid.

2019. ápr. 12. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mondom ezt én xD de működik csak tényleg tedd fix életfelfogássá
2019. ápr. 12. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Elképesztő egyébként, hogy az általános iskolában ilyen alapvető dolgokat nem tanítanak meg, hogy például hogyan, mitől lehet boldognak lenni.

Ez igazán alapvető lenne pedig, nem?


És akkor a sok szerencsétlen jön ezekkel a buta népies tévhitekkel, hiedelmekkel, hogy biztos el vagy kényeztetve, azért nem vagy boldog.

2019. ápr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia!


Szerintem ez lehet csak "tavaszi fáradság". Én is sokszor vagyok kedvtelen és fáradt ilyenkor. Nem tudom egyébként miért van. De kiegyensúlyozott étrenddel, mozgással, vitaminokkal kicsit fel lehet pörgetni a szervezetedet.


Egyébként nekem gimi alatt az egyik nyári szünetben volt egy nagyon rossz időszakom. Egyszerűen semmihez nem volt kedvem, mégis folyton unatkoztam. Nagyon hamar elfáradtam, sokat szomorkodtam. Aztán amikor a legjobb barátom visszajött az egy hónapos nyaralásából és tudtunk programokat csinálni, aztán én is elmentem táborba, illetve elkezdtem otthon fejleszteni az angoltudásomat hirtelen sokkal jobb lett. Szóval talán neked is kellene valami kis cél ami konkrétan a napodnak ad értelmet. Nem úgy mint az egyetem, hogy majd 3 év múlva lesz diploma...hanem csak apró dolgok.


Remélem tudtam segíteni

2019. ápr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!