Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ez így? Rátok is...

Miért van ez így? Rátok is jellemző?

Figyelt kérdés

Fiatal felnőtt vagyok és a legtöbbször fáradtnak érzem magam. Még ha nem is végzek terhelő fizikai munkát akkor is.


Reggel felkelek és már fáradt vagyok.

Kb 8-9 órákat alszom éjjel, de akár többet, akár kevesebbet aludtam nem éreztem különbséget. A minap volt egy fura élményem amit nem tudok hova tenni.

Meglátogattak anyukámék, szóval egy szobában aludtunk vele és a párjával, aki nagyon hangosan horkol.

Nehezen tudtam elaludni tőle és éjjel is többször megébredtem a horkolásra. Másnap pedig teljesen fitt és energikus voltam, fáradtságnak nyoma sem volt.

Elég abszurd, de konkrétan egy ilyen éjjel után hogy érezhetem magam a legjobban?

Igazából nem tudok rájönni mi a "trükkje" annak hogy kipihenjem magam :/

Más tapasztalt ilyet? Mit tudtok tanácsolni?

21n


2019. ápr. 17. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Ez a motiválatlanság esetleg az egyedüllét az oka. Tudom, mert én is így szoktam magam érezni. Felkelek, hiába lenne dolog megcsinálni egyszerűen álmos vagyok de ilyenkor motiválom magam, felpofozom hogy és azt mondom "akkor is telik az idő amikor nem csinálsz semmit." és csak csinálom. :) Edzeni is így szoktam motiválni magam, utána jobban is érzem magam meg frissebbnek. :) Szóval keress olyat valami célt ami miatt felkelsz és jól érzed magad, csinálj új, izgalmas dolgokat és higgyj nekem, hogy izgalmas lesz és máris beléd száll az élet. :) de ha erről szeretnél bővebben beszélni, nyugodatn írj rám. 21/F
2019. ápr. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, velem is gyakran van ez. Néha kevesebb alvással kipihentebb vagyok, ha sok a teendőm napközben (egyetem, tanulás, ide-oda mászkálás, hétvégén párommal vagyok stb), érnek ingerek és nemcsak punnyadok a négy fal között, akkor utána sokkal jobban esik az alvás, pihentetőbb. De ha csak úgy vagy, keveset mozogsz, ráérsz agyalni, az a legkimerítőbb.


N/21

2019. ápr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne is mondd, én is állandóan fáradt vagyok a semmitől is. Próbáltam magne b6ot és kávét is, de csak még fáradtabb lettem. Nem eszek semmi cukrosat, a vérképem is jó.
2019. ápr. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lelki okok miatt van,ilyenkor a test is erőtlen.
2019. ápr. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sportolj, beszélj emberekkel.

Sokkal jobban fogsz aludni.

2019. ápr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nincs esetleg valamilyen vitaminhiányod? Így tél után sokan szenvednek amúgy is vitaminhiányban. Vagy valami lelki problémád?

Egyébként attól még, hogy sokat alszol, nem biztos, hogy az minőségi alvás. Lehet, valami miatt alvás közben többet vagy a kelleténél a REM szakaszban és kevesebbet a mélyalvás szakaszában, ezt okozhatja akár légzési probléma is, egy rokonunk pl. annyira horkolt éjjelente, hogy a saját horkolásától nem tudott aludni, nap közben pedig állandóan álmos volt. Végül akkor ment el orvoshoz, mikor majdnem baleseteztek, mert elaludt a volánnál...Szóval akkor derült ki, hogy ez a baja.

Szerintem ha nagyon súlyosnak érzed a helyzetet, először menj el orvoshoz és csináltass egy vérképet, lehet, csak valami vitaminhiány vagy vérszegénység okozza. De lejet, valami komolyabb.

2019. ápr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tetszik, hogy soha senki nem gondol erre de saját magamon kísérleteztem és tényleg durván jobban voltam: iszol elég folyadékot (vizet főleg, a tea tudtommal csak elvonja a vizet, a cukros szarok szintén nem jók)? Napi 2-2.5 l legalább.

Amikor magamra kényszerítettem, hogy igyak eleget, akkor minden téren jobban voltam. Jobban aludtam, élettel telibben és rosszullét nélkül keltem, jobb volt a közérzetem, a teljesítőképességem, az étvágyam. Nem is gondoltam volna, hogy napi két liter víz ekkora változást hoz. Most megint hanyagolom, és pont olyan fostosan vagyok ahogy írod.

Jham a lelki bajok meg ugyan játszhatnak de nem ennyire konstans. Tizensok éve depressziós vagyok. Ha amúgy rendben van a szervezet, nem minden nap ennyire levert az ember csak a depitől. Persze vannak napok, amikor pocsék minden miatta de azt a beteg ember érzi, ha amiatt van.

Szerintem próbáld ki első körben, és adj magadnak 2 hetet, közben valóban egy vitamin és nyomelem szint ellenőrzés se ártana. Ha nem jobb, akkor érdemes lehet tovább kutakodni, mi lehet a gond. Mert amúgy nem normális.

(hozzáteszem, az ingerszegény környezet és a semmittevés is okoznak ilyen tüneteket, de ha valamiért a szokásosnál aktívabb napod van, nem érzed magad fáradtnak - ha ezt tapasztalod netán, akkor kezd magaddal valamit, mert lehet csak be vagy punnyadva.)

Asszem nagyjából kimerítettem a lehetséges okok zömét.

2019. ápr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Velem is előfordult ilyen,régebben nekem is volt olyan mint az elsőnek de nagy nehezen meg bírkóztam vele, szerintem ha rendszeresen sportolsz az lehet hogy segít,az előttem lévő sem mond hülyeséget, lehet hogy ez van veled.

Őszintén el vagyunk szokva a fizikai munkától.

De akár házi orvoshoz is el mehetsz ő biztos tud segíteni de a vitaminok is fontosak, az is lehet hogy van valamilyen zaj ami zavar, esetleg a telefon rögtön a fejed mellet van ez sem jó mert sugárzik, vagy alvás közben megy a zene, tv stb.. ez is nagyoban zavarhat.

Például anyumnak alvás közben megy a tv amitől nem tud rendesen pihenni, mert zaj és fény van,de amikor nem megy neki a tv akkor sokkal pihentebben ébred.

Nézz utána hogyan érdemes aludni?

A jó alváshoz fontos tényezők, legyen sötét a szobában, csend, elektronikai eszközök távol legyenek tőled, lefekvés előtt 1 órával fel kell hagyni az elektronikus eszközök használatával, ébredés első órájában nem ajánlatos telefonozni, tv nézni stb..

Inkább csinálj egy reggeli tornát,meditálj stb..

Alvási ciklus 1,5 óra szóval legalább 7,5 órát kell aludni,de még el alszol az is idő szóval 8 óra a megfelelő, ha alvási ciklusban ébresztenek fel akkor rossz kedv, érzés, fáradékonyság jelentkezhet.

Az is számít mikor fekszel le?

Leginkább a szervezetnek 23-órától hajnali 3-ig számít a pihenés, vagy is ez azt jelenti hogy ebben a pár óróban a legfontosabb aludni, többet ér mint ha reggel vagy délután alszol 8-10-12 órát.

Remélem érthető voltam és hát ha tudtam segíteni egy kicsit?

Nézz utána a neten is, már sok hasznos dolgok fent van :-)

21F

2019. ápr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm ezt a sok hasznos választ!


Már rég óta aggaszt az a fáradtság dolog és elmentem háziorvoshoz is, aki viccesen annyit mondott ,hogy ilyen korban nem szabad fáradtnak lenni. Majd elküldött vérvételre, minden teljesen rendben van, semmilyen hiányom nincs, vérszegény sem vagyok és ennyi volt.


Aztán tapsztaltam ezt, hogy viszonylag rossz alvással sokkal éberebb voltam és nem értettem/nem értem.

A motiválatlansággal sem hinném, hogy probléma van, legalább is én motivált vagyok, sok mindent szeretnék és eltervezek jó dolgokat, aztán a fáradtság miatt alig kezdenék bele.

Munkám miatt persze mindig motivál, hogy reggel normálisan felkeljek, elkészüljek és itt is aktiv legyek,mert megköveteli, a fáradtság érzet igy sem múlik.

Lelkileg, szerintem érezném ha gond lenne, de nincs különösebben...igaz sokat agyalok a jövőmön de nem hinném, hogy rástresszelek. Azért ezt érezné az ember, nem?

Vizet viszont tényleg nem iszom eleget, csak mikor szomjas vagyok vagy úgy eszembe jut, hogy kéne ,de nem rendszeres. Kifogom próbálni, hogy legalább a 2l meglegyen.

Egyébként meglepő, hogy ilyen sokan vannak még igy, pláne fiatalon.

2019. ápr. 17. 17:36
 10/10 anonim ***** válasza:
25 éves vagyok, és az utóbbi 3-4 évben ez rám is jellemzővé vált.
2019. ápr. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!