Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hány éves koráig szoktak...

Hány éves koráig szoktak valakit lánynak/fiúnak hívni?

Figyelt kérdés
Én úgy vettem észre, hogy gyakran még 25 év körüli nőket is szokás "lánynak" nevezni, férfinemű embereket viszont csak olyan 20 éves korig "fiúnak" titulálni.
2019. ápr. 19. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

25-ig szerintem így általánosan, de mindenki maga dönti el, hogy szeret hivatkozni magára.

Én 25 vagyok, de nekem a "nő" szóról egy komoly, felnőttes, magabiztos nő jut eszembe, én meg mind jellemre, mind külsőre jobban hasonlítok egy kamaszlányra. Nézne is a környezetem szerintem, ha egyszer azt mondanám, "én, mint nő..."

2019. ápr. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez relatív és több minden is közrejátszik.
2019. ápr. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem 20 és 25 év között van az az életszakasz, amikor sem a lány/fiú, sem a nő/férfi nem hangzik hülyén, de azt nem vettem észre, hogy különbség lenne a nemek között ebben a tekintetben.
2019. ápr. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
25 felett már nem illik szerintem.
2019. ápr. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is mindenki maga dönti el mi illik rá. Én 20 vagyok, és valamiért a nő jön már a számra, de van közeli ismerősöm aki 4 évvel idősebb, mégis lánynak nevezi inkább magát. Véleményem szerint egyikkel sincs semmi baj.
2019. ápr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!