Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem mentünk már kicsit messze...

Gags kérdése:

Nem mentünk már kicsit messze az EQ, személyiségfejlesztés, önismeret, önmagunk keresése és a többi hasonló dolog kapcsán?

Figyelt kérdés

Az utolsó évemet töltöm a közoktatásban, a pályaválasztás küszöbén állok. Az a kérdés hogy hogyan tovább. Sokat beszélgettünk erről az osztálytársaimmal, egyetemek bemutatóit néztük meg, szakemberekkel is találkoztunk...


Ennyi év után, én arra számítottam, hogy a végzettség kerül előtérbe (Mit végeztél? Hol végezted? Milyen eredményekkel?), végül is, ez az ami alapján bejutsz vagy éppen nem jutsz be egy adott egyetemre. De ez, sehogy sem egyezett azzal, amit a beszélgetések során tapasztaltam. Szinte az első dolog ami szóba került a "jegyek nem számítanak", amivel nem tudtam egyetérteni, mivel már a bejutásnál is számítanak! Aztán jött az önismeret, hogy mennyire ismerned kell magad ahhoz, hogy jól válasz, és hogy milyen fontos az önismeret. Hát... nálam ez a fele így nézett ki eddig: Van tehetséged hozzá? Értesz hozzá? Szereted csinálni? Ehhez nem is kell nagy önismeret, inkább csak fel kell mérned magad. Aztán persze jött az EQ, és az, hogy mennyivel fontosabb mint az IQ. Valamiért ehhez sem tudtam mit hozzáfűzni... ha rendes családban nőttél fel, semmi gondod az EQ- val. Szerintem az adott, az esetek nagy részében. És a beszélgetések megkoronázása volt a önkeresés... mert ezidáig én ilyen kérdéseket intéztem magamhoz: Mennyire van messze? (az egyetem intézménye) Megtudjuk engedni magunknak? De ezt is megspékeltek egy kis extrával... Alig volt pár osztálytárs akivel egyeztetni bírtam ilyen téren, mert nagy részük az országból is elment volna, csak mert "nem szereti", vagy legalább a fővárosig ment volna "mert vonzza őt".


Én vagyok ódivatú, és tényleg csak rosszul látom a dolgokat? Vagy ez ma teljesen normális? Szinte alig sikerült megtudnom valami lényeges infót azokról a szakokról amik igazán érdekelnek engem, mert ilyen lelkizős irányba ment az egész bemutatás/ beszélgetés. Nem lehet már egyszerűen, logikusan nézni a dolgokat?



2019. ápr. 28. 09:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Ez ma az általános, de nem a normális. Jól látod, túl van tolva ez az egész dolog.

Szerintem te állsz közelebb a valósághoz. Felvételi pontot továbbra sem adnak önismeretért cserébe...

Azt meg már nem is firtatnám, hogy milyen alja nevelést kapnak azok a 17 évesek akiknek fogalmuk sincs a világról és csak és kizárólag külföldben gondolkoznak. De nem azért mert többet akarnak, hanem mert itt aztán annyira szörnyű minden...

2019. ápr. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
Ez érdekes kérdés. Én is tapasztalom, hogy ma már jobban ráállnak a szellemi/lelki tulajdonságokra iskolákban és munkahelyeken egyaránt. Engem személy szerint nem érint rosszul, mert nem vagyok képes reálisan/logikusan/földhözragadtan szemlélni a dolgokat, de megértem, hogy azok akik igen, ők hátrányként élik meg és ennek nem így kellene lennie.
2019. ápr. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Èppen az,hogy nincsen,sőt a magyar àtlag belesz_rik,màsra rakja a felelőssèget,oldja meg a kormàny,oldja meg a főnöke,jajj mièr kapok keveset jàj a főnök bezzeg Bömössel jàr.



Szerintem alap a soft skillek fejlesztèse is,mert az erősebb kutya b_szik.

Igen le leszek pontozva de akkor is ìgy van.

Tisztàba kellene lenni a piaccal,mire van kereslet,sajnos itt is sok baj van,mert elvègeznek büfèszakokat aminek semmi èrtelme.


Warren Buffet is mondta a legjobb befektetès önmagadba valò befektetès.

Trump napi 4,5 òrát olvass ès senki nem zavarhatja akkor.

2019. ápr. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Álljon meg a nászmenet! A teljes személyiségemet, vagy képességeimet viszem vásárra? Ha Márta egy profi könyvelő, lényegtelen hogy mekkora az EQ-ja, amíg az nincs kihatással az általa végzett munkára.
2019. ápr. 28. 09:53
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Igen kèrdező hard skilljeidet plusz soft skilleket is egyben,főleg ha karriert akarsz.
2019. ápr. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért fontos, mert ha ismered magad akkor sokkal kevesebb az esélye annak, hogy rossz szakot válassz és foglald más elöl a helyet.
2019. ápr. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig nem voltak problémáid a szocializáció terén (engedsz ha lehet, de a sarkadra állsz ha szükséges stb), akkor ezután se valószínű, hogy lesznek. Nyugodtan fókuszálhatsz a racionális vonatkozásaira a választásnak.
2019. ápr. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vettem észre, tényleg fontosabb a személyiség az érvényesülés terén, mint az IQ ... Sajnos a saját bőrömön tapasztalom, nekem magas az IQ-m, de mivel egy szerencsétlen, bamba, önbizalomhiányos, szorongó ember vagyok, a buta, de nagyszájú emberek teljesen elnyomnak, egyetemi közegekben is így volt és szakmai közegekben is. És azt is látom, hogy azok a valamikori osztálytársaim, akik még 8.-ban se tudtam rendesen olvasni, simán előrébb tartanak az életükben szakmailag és az élet minden másféle területén, mint én.
2019. ápr. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Mo.-n sokan túltolták már ezt a dolgot.
2019. ápr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem rosszul van túltolva. Sokan önismeret alatt azt firtatják, "miért szeretem x zenét?", és nem azt, hogy "miért verem ököllel a falat, ha nem kapom meg, amit akarok?"
2019. ápr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!