Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Huszonéves fiúként egy nyitott...

Huszonéves fiúként egy nyitott, fiatalos, de közjogi személynek/hírességnek hogy illene köszönnöm?

Figyelt kérdés

A yt-on láttam ezt a Momentumos videót, amiben Cseh Katalin szerepel: https://www.youtube.com/watch?v=-efzJ2VT7sk

A fiatalabb generációhoz tartozik, tehát nem olyan karót nyelt "tekintetes úr", mint a többi narancsos politikus, viszont azért csak egy nagyon kvalifikált ismert közjogi személy/politikus és azon agyalok, ha az utcán aláírást gyűjtögetnek vagy simán egy gyűlést tartanak és találkozok vele vagy a másik csinos politikustársával Donáth Annával ( [link] ), akkor őket 26 évesen tegeznem vagy magáznom illene? De például korábban volt egy szemműtétem egy ismert Bp.-i klinikán, ahol Lola és Tatár Csilla is kezelte a látását. Szóval egy ilyen szituációban is mi lenne a helyes attitűd? Ezek a tipikus harmincas, de fiatalos kisugárzású korosztályba tartozó emberek okozzák számomra a legnagyobb problémát ezen a téren, mert fogalmam sincs, hogy nekik, hogy illik köszönni. Azt tudom, hogy hivatalos helyen (bank, ügyvédi iroda) vagy diplomás személlyel (orvos, gyógyszerész) a magázás a hivatalos köszönési protokoll, de minden más esetben eléggé zűrzavarban vagyok legtöbbször.



2019. ápr. 30. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha valami ügyet intézel, helyénvaló lehet a magázás. De a választás nem olyan téma, ahol ez elvárás lenne, és nincs köztetek nagy korkülönbség se. A "nagyon kvalifikált" jelző meg úgy az egész kérdésed hangneme miatt érdekes az alázatod azon emberek iránt, akik a hatalomért kaparnak.
2019. máj. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Ha tiszteled ezeket a világi szarokat, szerbusz, ha nem, hali vagy szevasz
2019. máj. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mintha valami áhitattal közelítenéd meg a politikusokat, nyilván nem ismered a fajtájukat. Minden generációban vannak a politikai világba törtetők, mert komoly anyagi előnyök és akár 4-8 évnyi érinthetetlenség is jár mellé. Az szdsz-es apukák kölykei most kezdték úgy vélni, nekik is jár ez. Rühelled az eddigi kormányokat, politikusokat, mert a "rendszerváltás" óta egymást váltják a raffinált bűnözők a vezetésben? Nyugodj meg, a mostani törtetőkből ugyanez lesz, semmivel sem tiszteletre méltóbb célok hajták őket.

A mottó:

- Ha választásokkal valódi változtatást lehetne elérni, akkor betiltanák.


Szóval úgy köszönsz nekik, ahogy akarsz és akár olyan tisztelettel közelítheted meg őket, mint a paraszt a földesurát.

2019. máj. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok sem közismert személy, sem nő, de már csak másfél évig kezdődik 3-assal a korom, és engem nyugodtan tegezhetnél, ha találkoznánk. Amúgy Lola és Tatár Csilla is biztos megengedné, mert celebek meg szokták engedni, de a politikusokkal mindig bizonytalan a helyzet... Kíváncsi lennék, mit válaszolnának az érintettek, ha olvasnák ezt a bejegyzést...
2019. máj. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy feltettem a kérdésedet a Facebook oldalamra is: [link] és anonymailből elküldtem ennek a kérdésnek a linkjét mind a 4 érintett hölgynek.
2019. máj. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A tegeződést népszerűsítő "Tegeződjünk - szüntessük meg a magázódást" Facebook oldal nevében feltettem a kérdést mind a 4 érintett hölgy (Cseh Katalin, Donáth Anna, Lola és Tatár Csilla) Facebook oldalán. Eddig 1 választ kaptam.


"Donáth Anna Júlia A momentumban mindenki tegeződik életkortól függetlenül. Én az utcán "megérzés" alapján magázódom, mert arra neveltek, hogy bizonyos életkor felett tiszteletlenség tegeződni. De engem nyugodtan tegezhet mindenki [link] "

2019. máj. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy Tatár Csilla, Lola és Cseh Katalin még nem válaszoltak, de a Facebook oldalukon mindhárman tegeződnek az emberekkel. Ezért szerintem élőben sem sértődnének meg a tegezésen. De ha biztosra akarsz menni, előbb Facebookon szólítsd meg őket tegezve, ott ez a természetes, és akkor hivatkozhatsz erre élőben is.
2019. máj. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!