Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik lehetnek a rossz névmemóri...

Mik lehetnek a rossz névmemória okai?

Figyelt kérdés

Persze sokmindenkivel előforul, hogy bemutatkozás után nem emlékszik a másik nevére. Nálam nem erről van szó. Ha van mondjuk egy film amiben több szereplő van. És mondjuk valakiről úgy beszélnek hogy nincs ott akkor igen erőteljesen kell gondolkoznom, hogy kiről is beszélnek. Mikor jön egy új szereplö egy új névvel a filmben szinte érzem ahogy erőlködik az agyam, hogy a személyhez társítsa a nevet.

Vannak dokumentum filmek ahol először mondjuk a teljes nevét mondják az embernek de később csak a vezeték nevét vagy a keresztevét. Ilyenkor teljesen el vagyok veszve.

A walking dead-et 6 évadig néztem de a Rick meg a Carl-on kívül(ezt is csak a memék miatt) nem igazán tudom a többinek a nevét. Ha nagyon erültetném magam lehet még egy két név eszembe jutna de hirtelen ennyi.

Az arc felismeréssel nincs bajom. Azt kifejezetten jónak érzem. Csak nem nagyon tudom hozzá társítani a nevet.



2019. máj. 7. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi évekig néztük úgy a Barátok köztöt a férjemmel, hogy ha én lemaradtam, akkor ő elmesélte. (na és akkor az izé, a Béla - a Miki drágám? - Igen, na a Miki azt mondta a Julisnak - Zsuzsa? - Igen, na a Zsuzsának... ) Részéről ez szimpla figyelmetlenség, más jobban érdekli, arra figyel, a filmszereplők neve hidegen hagyja. :)
2019. máj. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Talán az is benne van, amit az első mond. De lehet all valami a háttérben, azaz “fejben” is.

Nekem személy szerint szörnyű a névmemóriám, bár emellé az arc is. Ha bemutatkozik valaki, vagy több ember, na akkor igencsak küzdenem kell, hogy felidézzem ki milyen nevet mondott. Pedig figyelek és érdekel, és tudom hogy fontos tudnom a nevüket, mégsem bírom csak nagyon sokára megjegyezni.

Próbáltam gyakorolni, de nem lettem vele előrébb.

Pedig nem érzem, hogy baj lenne a memóriammal, akar számokat, akar rövidebb szövegeket vagy hosszabb szövegek tartalmát kell felidéznem rövid vagy hosszútávra visszamenően.

2019. máj. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok vele. Filmekben, könyvekben és játékokban is 1-2 embert leszámítva mindenki nevét elfelejtem. Sokszor könyveknél vissza kell lapoznom, mert nem tudom, hogy kiről is van szó.
2022. márc. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!