Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért alakult ki az embernél...

Miért alakult ki az embernél a csendes, visszahúzódó természet?

Figyelt kérdés

2019. máj. 11. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Nevelés, rossz szociális tapasztalat, genetika.
2019. máj. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Gondolom evolúciósan értette.


1. Idegrendszeri szinten segítette a túlélést és a szaporodást, hogy amíg az alfahímek elmentek kardfogút ölni, meg mammutot vadászni... addig a "lúzer" félénk béták otthon maradtak, és végül ők prüntyögtettek a nőkkel. Főleg ha a fél vadász alfa törzs odaveszett.


Ez egyébként a majmoknál is megfigyelhető, volt is erre film.


Viszont gondoljunk bele, a modern korban (jobb esetben) az alfák nem halnak ilyen ütemben. Hiába van BMW, extrém sport, kocsmai bunyó. Az alfák ma életben maradnak többnyire :D


A félénk szorongó, kis kockázatot vállaló férfiaknak lényegesen kevesebb esélye van.


Na meg ez egy öngerjesztő folyamat. Mint minden ilyennek, van egy genetikai háttere... és egy társadalmi, egyénileg kialakult.


Míg az őskorban a félénk férfiak sikeressé váltak, és megjött az önbizalmuk, miután prüntyögtettek.

Manapság ez nincs így, és 30 éves incel, nőgyülölő aggszűzek lesznek.

2019. máj. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

Kivéve, hogy egy alfa is lehet csendes, visszahúzódó. Nem feltétlenül a hangosan kurjongatóknál van a hatalom.


Tudod, amikor a fél törzs már összeveszett, majd odajön a csendes alfahím, és egyetlen mondatot mond, azt is halkan. Mindenki elcsöndesedik utána. És az lesz, amit ő mondott.

2019. máj. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Itt definíciós problémák vannak. Miről beszélünk?


Csendes, visszahúzódó alatt én az emberkerülő, konfliktuskerülő, szorongó, félénk embereket értem.

2019. máj. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

Márpedig a csendes alfahím nem ilyen. Eleve egy vezetőnek határozott kőszikla kisugárzása kell legyen. Ha meg kell védenie magát és a becsületét akkor megvédi.


Az általam felvázolt definícióra ez nem jellemző.

2019. máj. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
jezus, milyen alfahimrol beszeltek? szerintetek aki csendes (ami eros eros szorongas miatt alakul ki, azert nem tud valaki hangosan beszelni) majd odajon es mindenki ra hallgat? a ti altalatok alfahimnek nevezett emberek inkabb egocentrikus, narcisztikusok akiknek a hatalom az egyetlen visszajelzes es mivel nincs vennuk empatia, igy konnyen meg is szerzik azt. a tobbi csak abrandozas. csendes alfa, mi a...
2019. máj. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, teljesen egyértértek... ezt le is írtam.


#3-as állította a csendes alfákat :D de szerintem nem erről volt szó.

2019. máj. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ja bocsi, feleg olvastam csak el:)
2019. máj. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

Vagyis na, definíció szerint beszélhet valaki kevesebbet. Ismerek ilyen dörmögő medve embert. Viszont kettőt szól és akkor az úgy is van.


Vezető jellegű ember. Pont a higgadtsága, megfontoltsága sugározza a kőszikla jellemet.


Ő szerintem soha nem szorong... csak nem beszél feleslegesen. Viszont nem erről a jellemről volt szó.

2019. máj. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!