Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Emberi tulajdonságok

A kérdés

Az emberek miért vannak tele prekoncepciókkal ha mentális betegséggel elő emberekről van szó? Miért bélyegzik meg őket és taszítják ki őket a "társadalomból"?

Keress kérdéseket hasonló témákban: mentális, betegség, egészség, társadalom, tulajdonság

máj. 13. 15:17  Privát üzenet  

A válaszok
Nem tudom,talán az evolúció miatt van ez. Amúgy szerintem gyávaság arra fogni,hogy jaj mert mentális bajom van. Elárulom,hogy sok mentális betegnek vannak barátai,párkapcsolata.

A válaszíró 52%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont máj. 13. 15:20 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Gondolom te még nem lettél kirekesztve azért mert pszihiáterhez jársz és gyógyszereket kell szedned. Amikor ez kitudódott az emberek elkezdtek kerülni.

# 2/6Időpont máj. 13. 15:24 Privát üzenet
Valaki lelépett,valaki a barátom maradt. Szóval barátaim vannak,és nekem nem kell sok. Csak a párkapcsolat az ami nehézkes.

A válaszíró 52%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont máj. 13. 15:29 Privát üzenet
Nincs bennük empátia...uyganilyenek akkor is ha valaki munkanélkül van, nem jönnek össze a dolgai,nincs párkapcsolata vagy folyamatos kudarc és veszteségek érik...lekezelően, lenézően viselkednek

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont máj. 13. 15:41 Privát üzenet

Mert féltik saját magukat.

Mentális betegség nem csak az adott embert érinti, plusz ha ilyen szakadasok vannak az emberben, akkor nem biztos hogy nincsenek meg ott feltáratlan bajok is.

Mintha megkerdezned miért érzik feszengve magukat egy gyermekbénulásos ember között a többi ismeretlen.

Mielőtt lehúznal: én is mentális zavarral küszködok. Látom a problémát.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont máj. 13. 15:58 Privát üzenet
Tau bácsi nevű felhasználó válasza:

Mert sok a gané ember+empátia hiánya.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 36%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont máj. 13. 16:07 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit tegyek, ha az anyukám kezd végleg megőrülni, de az egyetem végéig nem tudok elköltözni otthonról?
Mi a véleményetek erről a "10 tipp"-ről?
Ti hogyan kezelnétek a helyzetet?
Azt mondta mentális betegségem van, kezdem elhinni magamról. Mit gondoltok? Mindenki ilyen?
Melyik az a mentális betegség, ami ezt teszi az emberrel?
Ez lehet valamilyen mentális zavar?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Emberi tulajdonságok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!