Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azt mondta mentális betegségem...

Azt mondta mentális betegségem van, kezdem elhinni magamról. Mit gondoltok? Mindenki ilyen?

Figyelt kérdés

Röviden úgy kezdődött az egész, hogy kiirtam egy kérdést pár tünetemről. Elkezdtem beszélgetni valakivel róla, aki állitólag ért hozzá és elkezdte összekapcsolni a lelki világommal és azt mondta valószinü az a bizonyos gyerekkori traumám miatt vagyok ilyen. (Ezt nem részletezem itt, aki kiváncsi rá irjon egy privátot és kifejtem)

Szóval mióta ezt olvastam, azóta belém rögzült és aggaszt a dolog, miközben az jár a fejemben, hogy lehet nem is igaz csak bebeszélem magamnak.

Mielőtt nem olvastam a témában tök jól elvoltam, mondhati vidám és életerős lány/nő, aki tud örülni az életnek és próbálkozik helytállni. Az tény, hogy sokat filóztam/filózok a jövőmön, fiatal felnőttként még nem tiszta mihez is fogok kezdeni, az viszont egy biztos pont, hogy van egy szerető párom akivel közösen haladunk előre. Szóval különösebb okom bármilyen zavarra nincs/nem volt, normális nőnek tartottam magam, aki olyan problémákkal küzd, mint a fiatalok 90%-a aki megkell küzdjön a megélhetésért.

Szóval barátnőimen láttam, hogy ők is ugyanúgy érzékenyek, mint én, mensi előtt hisztisebbek vagyunk, a hangulatunk gyakran változik, néha szétszórtak, néha teljesen jól vagyunk. Tehát ezt én teljesen normális személyiségvonásoknak gondoltam, most, hogy valaki összekapcsolta valamilyen mentális problémával, megijedtem, hogy 'úristen mi van ha tényleg egy gyermekkori feldolgozatlan trauma miatt vagyok ilyen, ez nem is normális, baj van velem, kezeltetnem kell, befogok kattanni?!' Másfelől logikus 'eszem' azt mondja, hogy 'miért csak most jött volna elő? Tuti csak beképzelem és épp ezzel mérgezem meg magam, mert amúgy tök normális vagyok, ha nem képzelném azt, hogy bajom van'. Tehát más is hasonló hozzám, a szerénység, érzékenység, agyalás a jövőn nem hinném, hogy csak azoknál jelentkezik, akiknek traumájuk van/volt...

Minél többet beszélek ezzel az emberrel, annál jobban képzelem, hogy tényleg betegségem van és rosszul vagyok emiatt.


Kissé zavaros lett, de remélem értitek a lényeget. Minek higyjek? Ti is hasonló problémákkal küzdötök vagy baj van velem?

23n


2019. ápr. 11. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak abból tudok kiindulni amit itt leírtál, de ez alapján aki ilyeneket mond neked túlelemzi a dolgokat, és mindent gyerekkori traumákra akar visszavezetni.
2019. ápr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne bízd magad egy idegenre!

A szavaknak nagy hatalma van!

Te iranyitod a saját érzéseidet,ha ügyes vagy semmi gond!

Szerintem mindenki szokott agyalni az pedig,hogy szerény vagy érzékeny az csak egy jó tulajdonság.

Ès ha barmi is kialakult gyerekkor miatt lelkedben,ugyes vagy es megoldod.

Olvass inkabb magadtól sok pszichologiat,ez komoly dolog hozza nem értohoz nem szabad hallgatni.

2019. ápr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tény, hogy az megtörtént és nem szivesen emlékszek vissza, de ezidáig nem befolyásolt engem semmiben, legalábbis én nem vettem észre.

Azért azt csak tudja az ember, hogy valamit feldolgozott vagy nem? Szóval ezidáig semmi bajom nem volt, sőt elfelejtettem az egészet majd egy hasonló sztori hallatán beugrott az egész és kezdtem én is kombinálni.

Nem vagyok nagy társasági ember, inkább meghúzódó, de a jó baráti körömben felszabadult tudok lenni, hasonló emberekkel barátságot is tudok épiteni, párkapcsolatokkal sosem volt gondom... Szóval nem tudom

2019. ápr. 11. 11:39
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Második, nagyon hasznosakat irtál, szerintem is van igazság abban, hogy a szavaknak és gondolatoknak nagy erejük van, tehát ameddig nem jutott eszembe, hogy bajom lehet, addig nem is volt szerintem! Aztán ahogy ezen agyaltam bekeritett és olyan, mintha saját magamnak csináltam volna problémát.

2019. ápr. 11. 11:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Miért nem mész el egy igazi szakemberhez? Ha tényleg van valami bajod, még nem késô valszeg kezeltetni, ha viszont megmondja, hogy normális vagy, nem kell tovább aggódnod.
2019. ápr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit nem értünk,attól félünk...

Egyszerűen csak meg kell erteni,mit mitol èrzel es mar nem is fogsz félni.

Kutatók bizonyították,hogy mindennek oka csak a félelem es abbol felulkerekednek rossz gondolatok es ezaltal erzesek.

Minden csak pszichologia.

2019. ápr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem mindenkinek az életében vannak ilyen, vagy hasonló dolgok. Nyilván hatással vannak ránk, amik megtörténtek velünk. Formálnak is bennünket, főleg, amik gyerekkorban történtek. De ez nem jelenti azt, hogy bármi bajod lenne.

Vagy ha igen, akkor ezt mindenkire rá lehetne húzni...

2019. ápr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nincs semmi bajod. A nagy atlag nok ilyenek.

Irhatsz privit,amiben leirod konkretan. En biztos vagyok benne,h nincs bajod. Teljesen erthetoen fogalmazol.

Ne keresd magadban a problemat,ami nincs.

Ha baj lenne veled,nem lennel kepes parkapcsolatban elni!!!

N/40

2019. ápr. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!