Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nincsenek tekintettel a...

Miért nincsenek tekintettel a kisgyerekesekre?

Figyelt kérdés

Lehet köpködni a mai anyukákat, de attól még ők nevelik a következő generációt. Nem rég a tömött kettes metrón egy anyuka két kicsivel próbált egyensúlyozni. És ki segített? Egy idős néni adta át a helyét az egyiknek, hogy ne essen el.


Helyi járatos buszon egy babakocsis anyuka szeretett volna leszállni. A hátranyomuló emberek elállták az útját, ráadásul be is dugult a busz közepe. Ha engedik leszállni, dugó se lett volna, de az emberek türelmetlenek. Aztán persze akik elöl éppen felszálltak nem tudták mi a helyzet és jöttek a "menjenek hátrébb!" felszólítások. Az anyuka még mindig nem tudott leszállni, mert nem hagyták. A busz elindult. A következő megállónál már felemelte a hangját, hogy engedjék már leszállni.

Ezek csak azok, amiket én láttam.


2019. máj. 16. 09:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
24%
Budapest... Máshol normálisak az emberek.
2019. máj. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
74%

Fura, én BP-n általában azt látom, hogy rendesek a kisgyerekesekkel.

Kb minden reggel összetalálkozok egy kerekesszékes anyukával és a kisfiával (2-3 éves lehet a kicsi), valaki mindig kérdezi, hogy segítsen-e neki, vagy pedig valaki megfogja a kissrác kezét, amíg leszállnak a járműről.

Én általában segítőkész embereket látok.

2019. máj. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
71%
Ennek masik oldala, mikor a gyerekes anya nyomul, fellok, es ha raszolsz meg o van felhaborodva, hogy neki az jar. Vedd eszre, hogy ugyanazokrol a tipusu emberekrol beszelunk, regeteg bunko paraszt letezik, aki sz..rik a masikra.
2019. máj. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
63%
Ki kell nyitni a szájukat, nem mindenki lesi, hogy a másik mit csinál, főleg Budapesten. Nekem is nem egyszer volt olyan, hogy az ülésem mellé állt valaki a villamoson, és amikor szálltam le akkor láttam, hogy öreg/terhes/törött kezű. Most kívülálló szemével nézve egy ordas nagy bunkó vagyok, hogy nem adtam át a helyem, de valójában bámultam ki a fejemből, vagy híreket olvastam a telefonomom. Ha szólnak, akkor mindig van, aki átadja, ha csendben kuksolnak, akkor meg nem biztos.
2019. máj. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
75%

Ennyi erővel fel lehetne hozni a másik oldalt, amikor a kis csòtàny rugdossa idegenek lábát, anyuka meg békésen mosolyog és esze ágában sincs ràszòlni.

Mindkét oldalon vannak szélsőséges példák, akik képtelenek normálisan viselkedni.

A kérdésre visszatérve, igen, illik atadni a helyet, sok esetben meg is történik.

De pl az is gyakori velem, hogy àtadom a helyet anyukànak a kisgyerekével és megköszönni sem bírja..

2019. máj. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem meg pont a kisgyerekes anyukák szoktak a legundorítóbb módon viselkedni a tömegközlekedésen.
2019. máj. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
79%

#5

Ajj, a vonatomon van egy ilyen cshalád minden nap, 3 kölök pattog faltól falig, ordít, visít, rugdos, anyuci meg békés mosollyal szemléli a történéseket.

Szerencsére mellém nem ülnek be, mióta az egyik kis t@knyos kikapta a kezemből és tiszta erőből földhöz vágta az ebookom, én meg nos nem éppen szép napot kívántam anyunak. :D

De szoktam nézni, nekik már senki nem adja át a helyét. Ha felszáll más kisgyerekkel, akkor nekik egyből valaki felajánlja. :D

(Amúgy én is át szoktam adni, de nekem ez olyan fura, igazából érteni nem értem, miért olyan fontos, hogy a gyerek üljön, én utáltam leülni gyerekként... most viszont a 10 kilós cuccommal egész napos rohanás után lehet, hogy szívesen letenném a fenekem.)

2019. máj. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
27%

Tömegben, levegőhiányban máshogy viselkednek az emberek, ez mindenhol így van.

Ezt fokozza még a civilizációs különbség is, ahol nem úgy viselkedünk egymással, mintha Európában élnénk, hanem ott tapossuk a másikat, ahol tudjuk.

"Mer' a gyerek is rugdos, nekem jár a hely, múltkor nem köszönte meg a helyemet a néni, ezért most kuvaannyát az összesnek!"

Kb 50 éves lemaradás Nyugat-Európához képest ebben is.

2019. máj. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
28%

Másra sincsenek tekintettel, nemcsak a kisgyerekesekre.

Egyébként Pesten tényleg sokkal kedvesebbek. Nekem ott már csomószor átadták a helyet, mert azt hitték, hogy terhes vagyok. Amúgy nem vagyok az, de jólesett leülni :) Itt vidéken még soha senki nem adta át.

2019. máj. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
69%

“Kb 50 éves lemaradás Nyugat-Európához képest ebben is.“

Németországban élek ötödik éve. Megsúgom neked, hogy itt sem pattog senki, hogy átadja a helyét, sőt... ha kéred, akkor igen, de ha csak megállsz, akkor senki. A buszokon ugye ott a kijelölt hely, ha az foglalt már, akkor így jártál. Ne köpködj Magyarországra, mert semmivel sem rosszabb hely ilyen szempontból, mint máshol.

2019. máj. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!