Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van sok embernél, hogy...

Miért van sok embernél, hogy a zárójeles szavaknál, mondatoknál az első elé tesz szóközt, a másiknál pedig nem? Pl. ( valahogy így tudom illusztrálni)

Figyelt kérdés

Amíg nem kérdezte meg a párom, hogy miért írok így, addig én észre se vettem. Azt mondta, sokaknál látta már, hogy így írnak. Itteni válaszolóknál, újságírók cikkeinél, hírek szövegénél is ismétlődően és egybecsengően az első zárójel után van felesleges szóköz, a második helyesen szerepel. Nem tudtam rá válaszolni, hogy miért. Van, amikor mindkét zárójelnél rakok szóközt, vagy ha figyelek, egyiknél sem.

Légyszíves, aki tudja, az elmondaná, hogy ő, vagy valaki, akit ismertek, mit mondott, ő miért így írja.


2019. máj. 16. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem kell szóköz sehova, legalabbis en nem használok. 😀
2019. máj. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez a hiperkorrekció egyik fajtája. Iskolában megtanulják, hogy a központozási jelek (vessző, pont, stb.) után szóközt kell tenni, ráadásul azt látják, hogy a bezárójel után is szóköz van, emiatt elkezdenek a nyitó zárójel után is szóközt tenni.


Megjegyzem, hogy itt, a gyakorikerdeseken, ha linket teszel zárójelbe, mindkét zárójelpár elé célszerű szóközt tenni, ugyanis a motor sokszor a link részeként értelmezni a bezáró jelet is, emiatt hibás lesz a link.

2019. máj. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!