Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A barátommal fél éve vagyunk...

A barátommal fél éve vagyunk együtt, és pár hete bevallotta hogy szociopata és hogy pár éve diagnosztizálták nála. Én vagyok az első akinek elmondta, csak a szülei tudják. Mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nagyon jól megvoltunk a barátommal de aztán észrevettem hogy furcsa a viselkedése úgyértem nem volt olyan mint amilyennek én ismerem.Aztán majdnem szakításig eljutottunk annyira féltékeny volt pedig semmi sem történt.Erőszakosan viselkedett de nem bántott.Én vagyok az első komoly barátnője akit tényleg szeret, és mindent megad nekem és eddig sosem bántott lelkileg.Régen nagyon elengedte magát es piált drogozott elég keményen.Most 18 éves.Már változott és mondta amióta velem van érzi hogy jobb ember.Mostmeg előfordul hogy érzelmileg zsarol pedig én próbálom a legjobbat nyújtani neki.Nem akarom elhagyni én ettől ugyanugy szeretem,jár pszicholágushoz és mondta nem enged ennek a betegségnek utat törni.Segíteni szeretnék neki de nem tudom hogyan tehetném.Néha már lelkileg egy roncs vagyok és rettegek hogy elhagy.A lényeg sokat veszekszünk azért mert rámront a semmiért és magamat is okolom érte.Valaki volt ilyen helyzetben már?
2019. máj. 6. 18:01
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A helyesírásért bocsi, siettem.
2019. máj. 6. 18:03
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Ha szociopata "Nem szeret,nem szorong,nem tanul" jelzővel írható le. Tehát a barátod nem szociopata.
2019. máj. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én azt nem tudhatom szeret e valójában én úgyérzem igen de ha mégsem?
2019. máj. 6. 18:07
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Akár szociopata, akár nem, azok alapján, amiket leírtál, nem leszel mellette boldog. Ezek a problémák idővel csak romlani fognak.

Segíteni nem tudsz, mert nem vagy pszichológus, és nem is érdemes az életedet és az egészségedet erre feláldoznod.

2019. máj. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Egy pszichopata nem szeret. Birtoklási vágya van, a kettő között van különbség.

Másrészt nem mondana neked ilyeneket, meg nem foglalkozna más emberek érzéseivel és nem érdekelné, hogy "a betegség utat tör". Ezek az emberek teljesen érzéketlenek, nincs bennük semmi jó, nem érzelgősködnek és semmi egyéb. Valószínűleg más baja lehet és esetleg félre is kezelik, ezért ilyen az állapota.

2019. máj. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem sem az én magamról tudom,hogy elméletileg az vagyok és illenek rám az első válaszoló véleményéi, szociopatának szerintem sokkal rosszabb lenni.


Én párkapcsolatot sem tudok létrehozni, szóval a barátod biztos nem az max depis.

2019. máj. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
És valami ötlet hogy hogyan segítsek a helyzeten?
2019. máj. 6. 18:15
 8/14 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudsz segíteni rajta, csak tönkreteszi a te életedet is.
2019. máj. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%
Leírás alapján messze van a szociopatától. Mindenesetre sok boldogságot, kelleni fog.
2019. máj. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%
18 évesen már túl van egy piás / drogos korszakon, erőszakos veled, holt féltékeny rád, "rádront a semmiért"... te pedig attól félsz, hogy nehogy elhagyjon... gratulálok kérdező!
2019. máj. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!