Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Veletek előfordul, hogy az...

Veletek előfordul, hogy az emberek nem értik amit mondani próbálsz sokszor közeli családtagok sem? Miért van ez?

Figyelt kérdés
Vannak akik azonnal tudják mire gondolsz ha felteszel egy kérdést a másik embernek felteszed ugyazt a kérdést és nincs képben vagy mondasz valamit és másként értelmezi, pedig egy nyelvet beszélünk.Volt már úgy,hogy idegen nyelven beszélő ember is(presze vele volt közös nyelvünk amit mondekketn beszélünk) jobban megértette mit akarok mondani,mint olyan ember akivel egy az anyanyelvünk és még közeli családtag is.Igy sokszor elbeszélünk egymás mellett.Mintha nem értenénk egymás kifejezés stílusából.

2019. máj. 17. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:
72%
Nekem volt ilyen. Legtöbbször a párommal. Ugyan azt mondjuk/gondoljuk, csak máshogy adjuk elő, amibe valamelyikünk mindig bele tud kötni.
2019. máj. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor előfordul, pszichológusnál jöttem rá, hogy valószínűleg nagyon furcsán vagy kétértelműen fogalmazok, mert sokszor teljesen mást értenek az emberek, mint amit ki szeretnék fejezni. Pszichológusok szokása, hogy pl elmesélsz nekik valamit és ők utána 1-2 mondatban összegzik az elhangzottakat, és velem ilyenkor sokszor volt, hogy az összegzés során valami teljesen más értelmezésben mondták el, amit mondtam vagy mást részletet emeltek ki, mint amit én gondoltam. A másik dolog, hogy vannak, akik a saját bizonytalanságukat és rosszindulatukat vetítik ki rám, pl van olyan barátnőm, akinek ha megdicsérem mondjuk a haját, akkor egyből keresi, hogy mi a gond vele mert azt hiszi, hogy gúnyosan mondtam, hogy "jó a hajad".
2019. máj. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!