Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Veletek is előfordul ha más...

Veletek is előfordul ha más környezetben találkoztok pl. a tanárotokkal vagy orvosotokkal, és ha ő beszédbe elegyedik veletek nem tudtok vele miről beszélgetni vagy mit mondani neki?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 19. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
Nem fordult elő, mert mi értelmes emberek vagyunk.
2017. ápr. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom ez nem értelem kérdése,egyszerüen zavarban vagyok a társaságukban.Egyébként nem vagyok tanulatlan bunkó
2017. ápr. 19. 17:30
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem egy tanárnak, de főleg egy orvosnak tudnia kellene, hogy a munkáján kívül nem kell beszélgetnie az "ügyfelével". Ezzel ugyanis nagyon kellemetlen helyzetbe tudja hozni a másikat. Pl. valaki irtó kellemetlenül érezheti magát ha a tömött buszon leszólítja a tanára, nőgyógyásza. Általában az az elfogadott, hogy ha az ügyfél köszön akkor vissza lehet köszöni, de csevegni akkor sem illik elkezdeni. Én szociális munkás vagyok és max. köszönök az ügyfeleknek. Persze van, hogy elkezdenek beszélgetni, az teljesen ok, de én nem kezdek bele beszélgetésbe.
2017. ápr. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló: igen ismerős a helyzet.Pont úgy jártam,hogy az orvosommal találkoztunk össze és tényleg kellemetelen volt.Köszöntem jó napot,ő rám köszönt,hogy szia,egy idősek vagyunk.Már a rendelőben is hol magázódtunk,hol tegeződtünk.Másik alkalommal én is sziát köszöntem neki persze rendelőn kivül,akkor volt velem még valaki,és ő az orvosom velünk jött egy ideig egy irányba és kicsit belemélyedtünk a beszélgetésbe.A beszélgetést ő kezdte.Nekem kicsit kellemetlen volt a helyzet,mert azt sem tudtam az ismerősömet aki velem jött és ő is bekapcsolódott a beszélgetésbe,bekellett volna-e mutatnom neki.A dokinővel nem ismerjük olyan közelről egymást,és nem éreztem,hogy bekellene őket mutanom egymásnak meg nem is tudtam volna,hogy mutathattam volna be ugy mint doktornőt,Anna doktornőt vagy úgy mint Annát.
2017. ápr. 21. 11:09
 5/5 anonim válasza:
49%

Velem ilyen nagyon még nem fordult elő.

Azt tanácsolom hogy próbálj meg vele beszélni pl.: a munkájáról, az anyagról amit nem értesz(ha tanárról van szó) vagy tegyél fel olyan kérdést ami egy átlag téma gondolok én arra hogy mondjuk milyen az időjárás stb.

2017. ápr. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!