Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarok miért mondják azt...

A magyarok miért mondják azt hogy az amerikaiak mind buták?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor hallom hogy az amerikaiak ilyen hülyék meg olyan hülyék stb.


Akik ezt állítják, milyen tapasztalatok alapján mondják?


Az Egyesült Államokat európai bevándorlók alapították, főleg angolok, franciák, azóta pedig a Világ minden tájáról mennek oda bevándorlók és lesznek amerikaiak.


Ezek szerint akkor bárki aki oda költözik az buta ember?


Most akkor tényleg hülyék az amerikaiak?



2019. máj. 20. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul teszed, hogy általánosítasz. Nem a magyarok mondják, hanem egyes emberek, de hogy miért mondják, azt nem tudom. Szerintem tévednek.
2019. máj. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Hát, nem tudom, én olyat hallottam, hogy műveletlenek, illetve csak Amerikáról tanulnak, hogy előtte mi volt, azt nem, meg ilyenek.
2019. máj. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

A magyarok más magyarokat is szídnak itthon... Hogy milyen a "magyar mentalitás".


Ami igazából semmit sem jelent, csak hogy rossz emberekkel veszik körül magukat.


Mindenki mindenkire mond hülyeségeket ... ezek a sztereotípiák.

2019. máj. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

Háromszor voltam az USA-ban.


Azt tudni kell hogy az alapfokú és a középfokú oktatás nagyon változó színvonalú, de amilyen különbségek vannak iskolák között Magyarországon az szinte semmi, ami ott, főleg a szegregátumokban. Ez még inkább igaz a felsőfokra, ég és föld a különbség az egyetemek között. Ráadásul fizetős durván, és ha nincs ösztöndíj/támogatás, ami általában nincsen, ezért sokan elesnek a felsőfokú tanulmányoktól. Minden társadalmi réteg kitermeli magát, gazdag gyereke marad gazdag, a szegényé szegény.


Tényleg van abban igazság hogy sok-sok amerikai átlagpolgár úgy en bloc tájékozatlanok és buták. Nem kevés videó van a Youtube-n hogy mennyire nem tudnak alap kérdésekre választ adni, pl. az általuk annyira utált Észak-Koreát sokan azt sem tudják hol van. Nagyrészt ez a pocsék oktatás eredménye. Persze mi se tudjuk felsorolni és vaktérképen megmutatni az összes USA-beli államokat, de nagyon sok olyan dolgot nem tanulnak meg, amit Európában teljesen alap.

2019. máj. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én éltem az USA-ban egy évig (cserediákként, jártam ott iskolába is).

Szóval. Abban igaza van az előttem szólónak, hogy inkább műveletlenek, mint buták. Ez alatt azt értem, hogy nekik a világ az Amerika, és világ többi része. Sokan annyit tudtak, hogy európai vagyok. Sok kérdést kaptam Mo.-ról, hülyéket is, de inkább poénost is, hogy odaát van-e víz, van-e vallás stb. Ezek inkább poénosak szerintem. Valahol amúgy érthető, hogy nekik nem is kell túl sokat tudniuk a “külvilágról”, mivel az ég világon semmi okuk nem lenne elköltözniük egy ilyen gigantikus és változatos országból. Ez alatt azt értem, hogy az ottani államok itt európában országoknak felelnének meg. Pl. Ha itt Európában tengerpart mellett akarsz lakni, akkor Olaszországba vagy Spanyolországba költözöl, Amerikában viszon országon belül, Florida vagy California felelne meg ezeknek.

Ezentúl a világ vezető állama, szóval az amcsiknak semmi okuk elmenni otthonról, ezért nem is túl tájékozottak. Mellesleg itthon sem tanulunk túl sokat amerikáról földrajzból.

Minden másban viszont azért ott vannak, lexikális tudásban ugyan olyan szinten vannak, ott is vannak jó matekosok, mint itthon is. Vannak okos, szorgalmas gyerekek, ugyan úgy mint itthon. Alapjáraton szerintem az Amerikaiak nagyon nyitottak és barátságosak, ez olyanokban nyilvánul meg, hogy pl. Egy boltban az eladó először megkérdi, hogy milyen napod volt, hogy vagy stb. Meg szerintem nagyon szorgalmas emberek is, rengeteget sportolnak, a sport kultúra hatalmas, főleg fiatalok között, ez egy olyan dolog, amit itthon mindenképp át kellene venni. Az iskolatársaim nagy rész minf kondizott, sportolt valamit elég komoly szinten, ez magyarországon azért nem elmondható.


Szóval szerintem ez hülyeség, hogy az amerikaiak buták, és az olyan videók nem tükrözik a valóságot, amikben megkérdeznek pár embert, hogy mutasd meg ezt meg azt a térképen, és azt sem tudják, hogy melyik kontinensen keressenek.


Itthon is megkérdezhetsz pár “műveletlen prolit”, és ők is ugyan ilyenek. Csak gondolj bele, ha megkérdezel egy Amcsit, hogy hol van Magyaroszág, ő is úgy fog rád nézni, mint ha téged kérdeznének, hogy hol van mit tudom én Nebraska állam, vagy mutasd meg Idaho-t a térképen :)

2019. máj. 21. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt mert az oktatás túlzottan vallásilag befolyásolt másrészt meg mert a média is úgy csavarja a tényeket ahogy a gazdag cégtulajok érdekei megkívánják.


Ez ez egész sciene denial történet gondosan kitalált propaganda. Valakinek az anyagi érdeke hogy az emberek ne hőzöngjenek.


És mivel egy olyan közegben nőnek fel ahol mindenfélét meg lehet (és sok esetben kell is) kérdőjelezni, sokan mellélőnek. Lásd pl az antivac bagázs aki fél az egéségügytől-ami ott bizony eléggé kétes is...

2019. máj. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt ilyen formában kijelenteni hülyeség. De az tény, hogy az oktatási rendszerük felsőoktatásig nem túl combos... ha vki odafigyel középsuliban, műveltebb lesz Magyarországon mint egy hasonló képességű ember Amerikában (ömlesztve csökkentett óraszámban veszik a természettudományokat pl., mikor nálunk külön van biológia, fizika, földrajz, kémia stb.)
2019. máj. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3.-ban meg 4.-ben volt egy osztálytársam, aki magyar volt, de Amerikából jött haza, mert kint éltek. Azt mondta, ők még nem tanultak szorzótáblát, nem is értette. nem butaságból, hanem nem tanulták addig.
2019. máj. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!