Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én gondolom úgy, hogy...

Csak én gondolom úgy, hogy egy bizonyos életkor fölött ki kellene nőnie azt az embereknek hogy kínosnak tartják ha szeretik az animációs filmeket/rajzfilmeket?

Figyelt kérdés
Nyilván tizenévesen, mikor sokan szeretnének felnőttnek tűnni, komolynak mutatni magukat, hajlamosak leszólni, kinevetni azt, aki szereti a meséket. Sokan vannak itt is akik kérdezik hogy nem ciki ezt meg azt nézni ennyi idősen? Mit gondol majd a mozi pénztáros, ha xy-ra kér jegyet x évesen? És a többi. Hatodikos lehettem mikor elkezdtem játszani egy online játékkal, ami alapjában véve gyerekeknek készült. Nyolcadikosan még mindíg játszottam vele, de mikor egy osztálytársam vigyorogva rákérdezett hogy még mindíg játszom-e, simán letagadtam, holott sosem hagytam abba, ma már ugyan ritkán havonta kb háromszor, de felnézek rá nosztalgiázni. Mára bárki rákérdezne, simán fel merném vállalni. Akkor kínosnak tartottam. Ugyan ez a helyzet a mesékkel is. Imádom az animációs filmeket és eszembe nem jutna letagadni, pedig pár évvel már elmúltam 18. Viszont sokaknál tapasztalom hogy felnőttként sem tudnak túllépni ezen hajlamosak leszólni azt, aki nem csak totál komoly, "felnőtt" dolgokkal foglalkozik, hanem igyekszik nem elfelejteni milyen gyereknek lenni.

2019. máj. 22. 07:46
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

A #4-es az élő bizonyítéka annak amit írni akartam.

Az ember nem attól lesz felnőtt, hogy eljátssza, hogy az, hanem attól, hogy vállalja önmagát. Ha szereti a rajzfilmeket akkor azt, ha legózni szeret akkor azt. A felnőtt ember vállalja a felelősséget önmagáért, a tetteiért az ízléséért. Inkább az a gyerekes aki azt hiszi, hogy bárki életére vetítve megmondhatja mi a norma, mi gyerekes és mi felnőttes, mi menő és mi ciki. Azt majd mindenki eldönti maga.

2019. máj. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalataim szerint ilyen esetben nem 14 évesről beszélünk, hanem annál 10-20 vagy akár több évvel idősebbről. A tinik ritkán tartanak ki az ilyesmi mellett, mert még nem igazán tudnak elköteleződni és hamar megunják. Az igazi trollok szinte mindig felnőttek, közülük kerülnek ki az igazán keserűek, ezért trollkodnak annyit. Az átlagtini lekötéséhez ennél több kell.
2019. máj. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
25%
Ne már, ez nagyon ijesztő...
2019. máj. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Kedves "14 éves" kommentelőnek vaszolnék, de a többiek már megtették helyettem, így csak annyit fűzök hozzá, hogy ezzel tökéletesen igazoltad amit a kérdésben leírtam. A te korosztályodban ez a jellemző (tisztelet a kivételnek), de ha szerencséd van, kinövöd.
2019. máj. 22. 12:38
 25/27 A kérdező kommentje:
A többieknek pedig köszönöm szépen a válaszokat. Jó látni hogy sokan egyetértenek. A 21-es válaszoló írta "Az ember nem attól lesz felnőtt, hogy eljátssza, hogy az, hanem attól, hogy vállalja önmgát" ez nagyon igaz és ezzel remekül össze is foglalta azt amit a kérdés megírásakor éreztem.
2019. máj. 22. 12:54
 26/27 Csicsky ***** válasza:
100%

Én csak annyit tennék hozzá, hogy ezeket a rajzfilmeket felnőttek készítik, a meséket is felnőttek írják (magam is írtam már gyerekmesét, nem is egyet). Ahhoz, hogy ezek a célcsoport lelkivilága szerint legyenek megalkotva, a készítőinknek, íróiknak is bele kell élniük a gyerekek lelkivilágába. Jankovics Marcell, a Magyar népmesék című rajzfilm-sorozat készítője jegyezte meg az egyik előadása alkalmával: „Annak köszönhetem, hogy alkotni tudok, hogy valahol legbelül megmaradtam gyereknek.“

Máskülönben nekem is tetszik ez a sorozat, pedig már rég kinőttem a gyerekkorból.

2019. máj. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Én is bírom a jópofa rajzfilmeket, sorozatokat, pedig már rég kinőttem a gyerekkorból. Nincs ebben semmi, jó időnként kiszakadni a valóságból.

Egyesek szeretnek megszólni másokat az érdeklődése köre, ízlése miatt, holott lehet, hogy mások meg az övéket tartják cikinek.

Annak a kis takonypócnak, aki letatázott egy 40 éves hozzászólót, üzenem, hogy ó is lesz még annyi...feltéve, ha megéri azt a kort, hehehe! / gonosz röhögés /

A trollkodókról:

"Nemrég halt meg az Index egyik fórumán egy hírhedt troll, meséltek róla kicsit."

A troll megdöglik, nem meghal.

2019. máj. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!