Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te mit gondolsz arról az...

Te mit gondolsz arról az emberről aki mindenkinek köszönget de neki nem nagyon köszönnek vissza?

Figyelt kérdés

Én ilyen vagyok sajnos. Nagyon-nagyon barátkozós vagyok, az utcabelieknek mindenkinek köszönök, a buszmegállóban a környékbelieknek akikkel évek óta minden nap találkozok. Elkezdtem kondiba járni, ott az edzőknek, pultosoknak is köszöngetek, a törzsvendégeknek is.

Általában nem jön válasz a köszönésemre. Főleg idős emberek értékelik, ők szóba is szoktak állni velem, mosolyognak rám. A kondiban inkàbb csúnyán néznek hogy mit köszönget ez a gyík. Nem értem miért amúgy.

Kicsit kínos néha hogy odaköszönök, aztán csak bámulnak, hogy mit köszön ez a valaki. De valahogy ki kell alakítani kapcsolatokat, nem? A köszönés az első lépés!


2019. máj. 28. 10:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem te tehetsz arról, hogy nem lettek megnevelve, te mindent jól csinálsz.
2019. máj. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Én is ilyen vagyok! De érted... ha rád köszön valaki, miért vagy annyira bunkó, hogy legalább biccenteni / bólintani nem tudsz?
2019. máj. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
En is ilyen vagyok, szerintem tok alapveto h koszonok mindenkinek, meg ha nem is ismerem. Az a bunko, aki nem igy tesz. Nyilvan a pesti forgalomban nem koszonok ra mindenkire a metron , de kondiban, orvosnal, stb igen.
2019. máj. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
én alapvetően nem szeretek köszöngetni, de akit ismerek, annak köszönök. nem mindig vesznek észre, de nem érdekel, én köszönök, mert így illik.
2019. máj. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Aranyos az ilyen. Részedről megvolt a tisztelet kinyilvánítása mások felé, amelyet köszönéssel jeleztél, aki akar visszaköszön, aki nem, az nem...

Ne add fel a barátkozási kìsérleted, mert ha szimpatikus vagy az embereknek, akkor vevők lesznek a társaságodra.

2019. máj. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Köszönni nem muszáj, csak illik.

Köszönést fogadni -még ismeretlentől is!- kötelező.

Köszönést nem fogadni: bunkóság.

Bunkónak lenni állampolgári alkotmányos jog.

2019. máj. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ez helyzet függő is. Hiába látok valakit naponta, attól még nem ismerem és lehet, hogy nem is akarom megismerni.


Szerintem itt nem is a köszönés ténye a probléma, hanem az, hogy "nagyon-nagyon barátkozós vagy" aki úgy érzi mindenképp "ki kell alakítani a kapcsolatot" és inkább ezt érzik furának. Ráadásul én azt látom, hogy az ilyen barátkozós emberek elég fura "nincsenek barátaim, leszel a barátom?" típusok, akikkel valójában senki nem akar igazán barátkozni.

2019. máj. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%
Utolso, ez nem igaz :) en baratkozos vagyok, es koszonok is mindig, de sok jo baratom van, nem azert koszonok ra idegenekre h vki vegre szoljon 2 szot hozzam.
2019. máj. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Mert gyogyósnak néznek, aki végigköszönget mindenkit. Nem kell túlbonyolítani, mondod hogy szevasztok és mész a dolgodra. Utcán, buszmegállóban nekem is hiába köszöngetnek, mindig be van dugva a fülem és a gondolataimba merülök. Persze falun ez már a megszállottságig fajul, ott 2 óráig tart bemenni tejért a kisboltba.
2019. máj. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
36%

Minek köszönsz olyanoknak, akiket nem ismersz?

Az iskolában van jó néhány ember, akiket gyakran látok a folyosón és van rajtuk valami, amiről megismerem őket, mégse köszöngetek random nekik, mert a nevüket se tudom, csak annyit tudok róluk, hogy egy suliba járunk..

Ha pl. kondizás közben egy idegen, akit max. arcról ismerek, elkezdene nekem köszöngetni, aztán tovább menne, én se köszönnék vissza, mert nem szokás idegeneknek köszöngetni egyrészt, másrészt nem is lennék benne biztos, hogy nekem köszönt..

Ettől nem vagyok bunkó szerintem :/

2019. máj. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!