Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Romantikus dolog a szerelmünk...

Romantikus dolog a szerelmünk halála után öngyilkosnak lenni?

Figyelt kérdés

Van egy ismerős pár - vagyis volt -, a fiú már régóta beteg volt és sajnos a tavalyi év folyamán meghalt.

Rá pár hónapra a lány is öngyilkos lett.

A részvétnyilvánitó kommentekben mindenki az egekig magasztalta a párt, Rómeó és Júlia történetéhez hasonlították, hogy a lány mennyire bátor volt és hogy odafönt most már örökre együtt lesznek.


De szerintem szegény lány inkább pszichésen megtört és beleőrült ebbe, nem hiszem, hogy normális dolgo lenne eldobni a saját életünket emiatt. Még előtte állt az egész élete.

Szomorú ami történt, de nem tartom romantikusnak, csak betegnek a lányt.

Ráadásul, ha már hiszünk abban, hogy "odafönt", akkor pont hogy nem lesznek együtt, mivel a lány öngyilkosságot követett el, ergo ment a pokolba.


Nem értem miért kell megideologizálni és szép dolognak beállítani egy ilyen elkeseredett tettet.


2019. máj. 29. 07:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
78%
Magát a tényt el tudom fogadni és meg tudom érteni, hogy bizonyos esetekben az embert akkora traumaként éri a másik elvesztése, hogy nem tudja hogyan tovább és az öngyilkossághoz folyamodik. Ettől függetlenül valahol értelmetlen és felelőtlen dolognak tartom, romantikusnak semmiképpen.
2019. máj. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem van olyan szeretet (nem feltétlen csak szerelemre kell itt gondolni) ami olyan mértékű hogyha meghal az szeretett személy, egy részünk vele hal és nem tudunk tovább élni. Gyakori jelenség hogyha a gyerek meghal nem sokra rá a szülő is meghal/öngyilkos lesz, vagy pároknál olyan űr keletkezik az életben maradt fél számára amivel nem tud együtt élni és ha nem is öngyilkosság útján de nem sokra rá belehal a bánatba, ez létező jelenség. minél idősebbekről beszélünk annál nagyobb az esélye. pl nagymamám esete: Meghalt az anyja, és a férje is, az eset után pár héttel később ő is elhunyt (nem öngyilkos lett).

Kérdésre válaszolva, szerintem ez nem romantikus, hanem egyszerűen szomorú, hogy egy ember az élete utolsó pár hetében annyira szomorú és megkeseredett hogy így vagy úgy, de belehal. A kérdésben említett lányról sem ítélkeznék, csak mert öngyilkos lett, meglehet hogy nem volt más szerette, és az élete értelme szűnt meg mikor meghalt a barátja.

2019. máj. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
26%
Ha mondjuk valaki azért lesz öngyilkos mert mondjuk a suliban bántalmazzák vagy éppen a szülei alkoholisták és lelki terrorban kell élnie,akkor empátiát tanúsítok de egy szerelem miatt inkább szánalom. Gyenge az az ember aki egy szerelmi csalódás miatt öngyilkos lesz.
2019. máj. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
92%
Már eleve az sem egy jó dolog, hogy a Rómeó és Júlia történetet romantikusnak tartják. Tragikusnak tragikus, de nem romantikus. Ennek a szegény lánynak az esete sem romantikus, ellenben nagyon szomorú. Ha időben közbelépnek, akkor ez nagy valószínűséggel elkerülhető lett volna. Őszinte részvétem mindkét családnak.
2019. máj. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
49%

Ez azért nem ennyire fekete-fehér! Ha már 10-20 éve együtt éltek, esetleg házasok is voltak, akkor csak az nem érti meg a lányt, aki nem él régóta tartó, boldog házasságban.


Ha viszont kamasz, illetve fiatalkori szerelemről van szó, akkor ez túl drasztikus. Persze így is nagy a fájdalom és még szomorúbb hogy egy nagyon fiatal fiú halt meg, de talpra kellett volna állítani a lányt. Hol voltak a szülei?

2019. máj. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Huszonévesek voltak, 3-4 éve voltak együtt. A lány szerető családból származik, sok baráttal. Foglamam sins, hogy a szülők mit csináltak vagy hogy nem vették észre. Vagy nem godnolták ennyire súlyosnak. Fogalmam sincs
2019. máj. 29. 11:50
 17/19 anonim ***** válasza:
48%
Ő mennyire sajnálta azokat, akiket hátrahagyott? Szülők, barátok, akiknek fáj a veszteség? Semennyire. Az öngyilkosság mindig önző cselekedet, nem érdemes mentegetni. Joga van hozzá, én pedig jogosan nézem ezért semmibe.
2019. máj. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
32%
Kamu.Aki meg akarja tenni,nem a módszeren gondolkozik hanem megteszi.Magas épület elég van.
2019. máj. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
78%

Baromi könnyű így itélkezni.

Persze néz le valakit azért mert annyira elkeseredett volt hogy ezt látta az egyetlen kiútnak.


Az hogy te nem értesz valamit vagy nem értesz valamivel egyet még nem azt jelenti hogy feltétlenül neked van igazad.

Nem láthat teljesen bele senki sem a lány életébe. Ergo nem tudhatja senki sem hogyha az illető helyében lett volna akkor mit tesz.


Hol itt az empátia?

Csak az itélkezés megy.

Szerintem meg ez a szánalmas.


Persze félreértés ne essék nem az öngyilkosság mellett kampányolok csupán csak arra szeretnék rávilágítani hogy baromi könnyű itélkezni úgy hogy nem vagytok a másik helyében.


Egy nem traumatizált nem depressziós és nem szorongó ember persze nem érti az egészet.

Örülj neki hogy nem érted és nem érzed át. De ne itélkez.

Tudod minden embernél más az ingerküszöb. Mindenki más lelki megterhelést képes elviselni.

Van aki pl egy szerette halálát nem képes feldolgozni. Ilyen szinten nem képes rá.

De ettől még nem gyenge.

Szerintem egy szinten még bátor is

Mert ki mer lépni az egészből. Sokan nem mernek és inkább tengetik tovább a silány semitmondó szar életüket mert bíznak benne hogy majd jobb lesz. Pedig sokszor baromira nem lesz jobb.

Én sem merek kilépni az egészből. Pedig baromira szeretnék.

De félek. És a barátom még tartja bennem a lelket.

2019. máj. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!