Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit gondoltok a Kárpátaljai...

Ti mit gondoltok a Kárpátaljai magyarokról?

Figyelt kérdés

2019. máj. 30. 11:05
 1/8 acelsziv ***** válasza:
66%
Jobban örülnék, ha nem tömnék őket olyan nyugdíjjal, amiért soha nem dolgoztak meg. És az is pozitív lenne, ha nem jönnének szavazgatni olyan ügyben amihez SEMMI KÖZÜK!
2019. máj. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

Kettővel találkoztam, és csak sztorikat hallottam róluk olyanoktól akik rokonok révén jártak arra.


Fontos az ilyen kérdéseknél elkülöníteni hogy úgy általában, általánosságban mit gondolunk egy emberi közösségről, vagy egyének szintjén.


100%-ig biztos vagyok benne, hogy fiatalos gondolkodású, egészségesen élő, tájékozott emberek is élnek köztük. Mint minden közösségben.


De nagy általánosságban más a képem róluk.

A két srác akikkel találkoztam, azokat diákmelón ismertem meg...

Eléggé feltűnő volt 2-3 munkanap után hogy jellemzően minden személyes sztorijuk valamilyen formában az alkohol fogyasztás túltolásához kötődött.

Mindketten dohányosak is voltak...

És igazából egyiken se láttam azt hogy olyan fene nagy motiváltsága lenne az egyetemre járása mögött. Ukrajnában pusztán borzalmasan nem lennének kilátásai, ezért eljött Mo-ra egyetemezni. Ezt szűrtem le kb.


És az ismerősöktől hallott sztorikban is rendszeresen előjön a mélyszegénység, az ebből származó szellemi begyöpösödöttség, és a szintén a szegénységhez köthető mértéktelen alkoholizálás.


Hogy mondjam...

Én úgy veszem észre hogy a magyarság anyaországtól elszakított területein az ott élő, magyar nevű, magyarul beszélő, önmagukat magyarnak valló emberek inkább hasonlítanak kulturálisan a többségi nemzethez az adott országon belül.

Kulturálisan szerintem ukránok, annak ellenére hogy a magyar nyelvet használják anyanyelvként, és fakultatív módon ünnepelhetnek magyar dolgokat.

Talán jobb szó a "kulturálisan kelet-európaiak" megnevezés, mert ebben nincs semmi nemzethez tartozás.

Mo-n élő magyarok jelentős része is ilyen, de nálunk már van némi nyugatias hatás.

2019. máj. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hogy Kárpátalján laknak.


Aki onnan jött csoporttársam, ő tök jófej, a sógorom elmegy, a sógorom családja meg idióta.

Semmi különbséget nem látok.

2019. máj. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Hát ha viktorkára szavaztak, akkor meg is érdemlik azt a nyomort, ami ott van.
2019. máj. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

4-es: Azért ennyire sötét ne legyél már kérlek.


A kárpátaljai nyomor az nem Viktorhoz kötődik. Az a környék az utóbbi 80 évben konstans nyomorban van.

2019. máj. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
5-ös: Az hogy valaki nyomorban él, az nem mentség arra, hogy ostoba birka.
2019. máj. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%

Az lehet, de a te érvelésed a következő volt:


Viktorra szavaztak ---> Megérdemlik a nyomort.


Csakhogy a nyomor már Viktor előtt ott volt bőven, és semmit nem változtat a nyomorukon a Viktorra letett vagy nem letett voks.


Az a baj hogy te ugyanolyan sötét vagy mint egy átlag fidesz szavazó, csak pepitában.

2019. máj. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Olyan "jó" ilyeneket látni itt. Én kárpátaljai vagyok és tisztában vagyok azzal, hogy nem mindenki a kulturális viselkedés és az intelligencia képviselője, de könyörgöm. Nagyon sok magyarországi magyart ismerek és a legtöbben bőven a mi szintünk alatt van(pl modor, tudás és problémamegoldás terén)

Nekünk is megvannak a hibáink és problémáink. Sőt. Megnézném más hogy bírná az itteni életet.

Nem értem az olyan embereket, akik kevesebbnek tartják a határontúli magyarokat, mint más magyarországit.

2019. dec. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!