Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hány éves korig szeretnétek...

Ti hány éves korig szeretnétek élni és miért?

Figyelt kérdés

Én minél tovább, bár nem tőlem függ. Igaz még csak huszonéves vagyok, de olyan kevésnek tűnik ez az idő amit itt kapunk. Igaz láttam a kórházban,hogy az idősek milyen betegek tudnak lenni :( Mégis úgy gondolom szeretnék sokáig élni.

Ti hogy vagytok ezzel?

(Légyszi ne kezdjétek, hogy szenvedés az életetek és most meg akartok halni. Ne ilyen negatív írásokat olvassunk.) Úgyhogy légyszi normális válaszokat!

N


2019. máj. 30. 20:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Amíg önállóan tudok enni és ki tudom törölni a seggem. Ha ez a kettő már nem megy, sok értelmét nem látom, hogy nézzem a plafon a 2-es kórteremben.
2019. máj. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Mikor már nem lesz meg az egészségem. Mikor már nem tudok egyedül wc re se menni. Mikor már nem vagyok szobatiszta. Mikor már többet járok kórházba, mint a gyerekekhez, unokákhoz.

Ha már nem bírok szinte járni se. Ha már csak nyűg az élet és másoknak is csak terhet jelentek.

Ez lehet akár 50, 60, 70, 90 vagy akár 110 éves koromra is. Nem tudhatni. Nem korhoz kötném inkább. Mondhatnám, hogy szeretnék 80 vagy 90 éves koromig élni. De az már nem élet, mikor pellenkázni kell, fáj mindenem, szilárd ételt enni nem tudok és szinte a kórházban élek, nem emlékszem a családomra, nem ismerem fel őket... Annál jobb a halál szerintem.

Míg fitt vagyok és erős, tudok magamról gondoskodni és nem jelentek gondot másoknak addig boldogam élek. Ha 150 éves koromba is így élnék az se zavarna. Bár gyermekeimet se szívesen élném túl. De szerintem a lényeg érhető. Inkább az emberi lét lényegéhez a boldogsághoz és az egészséghez kötném, sem mint egy számhoz.


A bajt nem lehet tudni. Akár 30 évesen is lehetne egy komolyabb agyvérzésem, ami után már nem tudnék magamról gondolskodni, akkor hiába mondanám, hogy szeretnék 80lenni, még 50 év szerintem úgy nem élet, hogy valaki pellenkáz, beszélni se nagyon tudok, meg azt se tudom néha, hogy ki kicsoda.

2019. máj. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%

Maximum 50. Utána sok egészségi panasz jön plusz gyakori a kiégettség miegymás.

Igazából most se vagyok egészséges, mi lesz akkor.


Ha lesz családom, tovább, de család nélkül bőven sok az 50.

2019. máj. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

25

39F

2019. máj. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a 74 az olyan pont jó. Bár sokszor gondoltam rá, hogy valamiért fiatalon fogok meghalni. Ha mégis megöregszek, akkor remélem úgy, hogy szellemileg és fizikailag is beszámítható maradok, és akkor jó a 74. Azután már mindenképp lecsökken a mozgástér, vagy csak a kedv fogy el. Nem szetetnék korban túlélni ismerősöket sem. A 74 az olyan, hogy annyira már nem ér váratlanul senkit, és azt hiszem tennék is érte, hogy idővel szoktassam az ittmaradókat a nélkülem való létre. De nem mondogatnám állandóan, hogy mindjárt úgy is meghalok meg ilyenek, az nagyon idegesítő. Kórházba meg otthonokba jobb lenne nem kerülni, szóval ha ilyen kilátásokat jósolnának az orvosok, választanék valami extrém sportot, hátha mégis infarktus vagy zuhanás lesz a vége. De ha csak úgy éldegélek, és egyszer csak nem ébredek fel, akkor a 74 az pont elég.
2019. máj. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Annyira jó válaszokat írtatok! Nagyon elgondolkodtatóak,és nagyon sok igazság van a leírt dolgokban. Azt hiszem egyetértek veletek :) Az egészség számít, nem az életkor. Mindenkinek nyomtam a zöldet!
2019. máj. 30. 21:19
 7/19 Metionin ***** válasza:
97%
Csatlakozom az előttem írókhoz, amíg el tudom látni magamat és nincsenek komoly fájdalmaim.
2019. máj. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Addig amíg el tudom magamat látni, tudok járni, enni saját magam, nem akarom hogy pelikán keljen nekem cserélni, de ha már nagyon sok gyógyszert kell hogy szedjek akkor is el fogok rajta gondolkodni hogy ennek mi értelme?

Most vagyok fiatal ezért most kell ki élvezni az életet, faterom is azt mondta hogy a fiataloknak most kéne többet keresniük 50 év felett már akár mennyit kereshetsz nem tudod annyira ki élvezni az életet és ebben igaza van, most 65 évesen ha nyugdíjba megy de szerintem azt fel emelik addigra 67-re mit tud csinálni?

Nézni a tv,szavazni, az életet ilyenkor már nem tudja annyira élvezni, ez fáj az fáj stb..

Igazából ha megélem egészségesen az 50-60 évet az már nagyon jó szerintem, lehet majd ahogy telik az idő máshogy fogom gondolni de minden szenvedjek?

2019. máj. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Pelenkát
2019. máj. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
55%
Minél hamarabb. Szerintem hosszú az élet. Én téged nem értelek kérdezö. Sajnàlom.
2019. máj. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!