Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is úgy érzi néha, mintha...

Más is úgy érzi néha, mintha mindenki "összefogott" volna ellene? /hosszú/

Figyelt kérdés

Az egész eddigi életem úgy telt, hogy szinte mindenhol közutálat tárgya voltam. Az általános sulimban több osztály is azzal csúfolt, hogy ronda vagyok és elterjesztettek rólam egy gúnynevet és volt, hogy ilyen 2.-os kisgyerekek, akiket előtte nem is láttam (vagy legalábbis nem emlékeztem rájuk) úgy köszöntek nekem a folyosón, hogy "Szia, <a gúnynevem>!", majd röhögve továbbmentek..De volt, amikor 5.-esen 8.-os fiúk fenyegettek, hogy hazafelé menet megvárnak a suli előtt és megvernek, pusztán ezért, mert ronda voltam és a közelükben mertem ülni a folyosón...

Amikor gimibe mentem, szintén volt egy kicsit visszamaradottabb osztálytársam, aki a kinézetemmel cukkolt, a barátaival rendszeresen fényképezgettek, aztán egymásnak mutogatták a rólam készült képeket és röhögtek rajta...És az általános iskolás "élményeim" miatt nem igazán volt önbizalmam és nem mertem kiállni magamért, így amikor beszóltak valamit, úgy tettem, mintha nem hallanám őket, csak hogy ne kelljen konfrontálódnom velük, erre azt is elkezdték terjesztgetni, hogy süket meg autista, fogyatékos vagyok..Persze az osztály többi része is utált velük együtt. Amikor jó jegyet kaptam, vagy helyezést értem el egy versenyen, mindig felháborodtak rajta, hogy hát pedig én egy fogyatékos szar vagyok és nem érdemlek jó jegyet/helyezést. Volt, hogy 3-ast kaptam egy szóbeli feleletemre és néhányan rávették a tanárt az osztály nagyobb hangú emberei közül, hogy írjon be egy 2-est, mert szerintük nem érdemlem meg a 3-ast...Míg mások úgy mentek ki felelni az adott tantárgyból, hogy szó szerint egy szót nem tudtak az adott anyagról és nekik súgtak és ezt a tanárt is észrevette, mégis megadta volna az illetőknek a közepest, erre kiálltak értük, hogy "Hát de ez volt legalább egy 4-es".

Amikor gimi után okj-n voltam, az volt az egyetlen olyan évem, amikor nem közösítettek ki az osztályból, sőt, része voltam egy haveri társaságnak is, akikkel párszor elmentünk iskolán kívül iszogatni, játszani, stb. De ezt leszámítva tényleg minden közösségben utáltak, aminek a tagja voltam.

De nem hiszem, hogy (csak) a külsőmben lehet valami, ami taszítja az embereket, mert még az interneten, arc nélkül is azt veszem észre, sokan gyűlölnek, beszólogatnak, anélkül, hogy szerintem okot adtam volna erre...

Pl. egyszer ezen az oldalon kiírtam egy kérdést a szüleimmel való kapcsolatomról és írtam arról, hogy az asztalnál ülve, evés közben finganak, büfögnek, csak akkor mosakodnak, ill. takarítanak rendesen, ha mondjuk elmennek otthonról valahova vagy vendégek mennek hozzájuk, stb. És beleírtam a szövegembe, hogy "parasztul viselkednek". Erre jött vagy 5 válasz a kérdésemre, de egyik válaszoló se nekem akart segíteni, hanem a kb. 2 oldalnyi szövegből kiragadták mindannyian ezt az egy részletet, hogy azt írtam a szüleimre, hogy parasztok és leálltak velem veszekedni, hogy a paraszt szó földművest jelent és egy büdös proli cigány qrva vagyok (volt egy válaszoló, aki szó szerint ugyanezt írta rám), amiért degradálóan beszélek a földműves parasztokról és ha ilyen hülye vagyok, ne csodálkozzak, hogy a szüleim is rühellnek..Végül gondolom többen is jelentették a kérdésemet és törölték az oldalról, pedig rengeteg másik kérdésben, ill. válaszban láttam már ezen az oldalon is, meg máshol is, hogy a paraszt szót a szüleimhez hasonló viselkedésű emberekre használták...Szerintem ma ha valaki kimondja ezt a szót, hogy paraszt, az emberek 95%-a az ilyen hangoskodó, koszos, büdös, alpári emberekre asszociál, nem a földművesekre, de mégis amikor én egyszer ezt használtam egy kérdésben, egyből mindenki felháborodott rajta..

És amúgy nem csak interneten vettem észre, hogy ugyanazért a dologért csak engem csesztek le, másoknak meg nem is szóltak érte. Pár hete hazafelé sétáltam a szokásos útvonalamon és nem vettem észre, hogy egy ház tetején, ami mellett elmentem, valamit csináltak (nem volt amúgy egy db papír se kiragasztva hogy munkálatok folynak ott és esetleg az arra járók keressenek valami más útvonalat). A lényeg, hogy egy ilyen munkás ruhába öltözött férfi, aki lenn, az utcán állt, odajött hozzám és elkezdett ingerülten magyarázni, hogy a tetőn dolgoznak és menjek már át az út másik oldalára, HA NEM BAJ.....Közbe előttem pár méterrel ott ment egy nő babakocsival, meg később észrevettem, hogy utánam is vagy 5-6 m-rel ott sétált egy idősebb nő, nekik mégse szóltak be, hogy menjenek már át, csak nekem..

Rengeteg ilyen sztorim van még, de már így is sokat írtam (amiért mellesleg bocsi, csak érzékeltetni akartam, hogy nem csak én képzelem be szerintem ezeket a dolgokat, hanem tényleg rengetegen utálnak ok nélkül, vagy legalábbis én úgy érzem, hogy ok nélkül). Mi lehet az oka annak, hogy szinte mindenki gyűlöl, még ismeretlenül is?

21L


2019. jún. 1. 00:22
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen érzésem,időnként,de nem tudom az okát.Abban sem vagyok biztos,hogy ez paranoia vagy sem.
2019. jún. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!