Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kerülnek az arab...

Szaki19 kérdése:

Hogyan kerülnek az arab országokba világos tónusú, európai vonású emberek?

Figyelt kérdés
Én magam is jártam már egy muszlim országban (Marokkó) és videókban is láttam már (főleg Szíriából) hogy a sötét bőrű,sötét hajú emberek között világos bőrű,akár szőke emberek is vannak.Marokkóban kérdeztem is a faszit hogy ő hogy nézhet ki így,mert egy európai férfinak simán elment volna és azt mondta hogy csak arab gyökerei vannak,ő ilyenre sikerült.Szíriában is láttam fehér börű,szőke nőket akik szintén arabok és nincsenek európai gyökereik...ez hogy lehetséges?

2019. jún. 2. 14:26
 1/1 De La Cruse ***** válasza:

Ember kereskedelem útján a középkor vége felé rabszolgákat adtak vettek.

A keresztes hadjáratok idején a visszavonuló vagy előre törő csapatok a sebesültjeiket hátra hagyták akik végül kénytelenek voltak ott leélni a hátralevő életüket.

Akkoriban még sok keresztény élt a közel-keleten akiket a muszlimok százezresével próbáltak kiírtani és lehetett családot alapítani velük.

Izraelben például van egy falu akiknek a lakóit "Lajos törzs" néven ismerik.

Ők a magyar lovagok leszármazottai akik mai napig beszélik a nyelvet és megőrizték a keresztény vallásukat, és Magyarnak vallják magukat.

Ők is hadifoglyok meg sebesült és haladni képtelen harcosok voltak akik végül nem jutottak vissza Magyarországra, ezért ott hoztak létre családokat és összetartozásuk ma is működőképes közösségben tartja őket.

Magyarul folynak náluk az Istentiszteletek.

2019. jún. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!