Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kfc, burger king?

Tomika187 kérdése:

Kfc, burger king?

Figyelt kérdés
Hogy, nem lopta mêg el egy dolgozó sem a KFC receptjét kereskedelmi célra?

2019. jún. 2. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Ha létezik is recept, akkor az egy széfben van a tulajnál. A húst, zsemlét, meg minden összetevőt úgy szállítanak ki a boltokhoz. A gyári előállítás során se feltétlen tudják az emberek, hogy mivel dolgoznak. Aki meg tudja, azzal olyan titoktartási szerződést irattak alá amit nem szegne meg. Lopás meg egy olyan bűncselekmény, ami nem tesz jót egy étteremláncnak + plussz mindegyik étteremnek saját menü kínálata van, amivel győzni akarnak. Egyik sem a másikét próbálja leutánozni.
2019. jún. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A nagy ital gyártó cégek sem a receptet küldik ki a gyárakba ahol előállítják a kész terméket.


Van egy központi gyár, ott nyilván tudják a receptetkevesen, előállítják az ital lényegi részét, ezt aztán tartályban szállítják a többi gyárba, ahol csak a vizet, meg egyéb adalékokat adnak hozzá. Pl a Coca cola is ilyen, a sűrű, ismeretlen receptből készült cuccot elküldik a világ különböző pontjaira, ahol hozzáadják a vizet.

Vagy ilyen a Jägermeister is. Ott se tudja a magyarországi gyár hogy miből van a jäger alapja, csak hozzáadják a vizet, meg ezt azt.


Gondolom az éttermek is így működnek. Előállitják a fűszerkeveréket titokban, aztán az megy szét. Az éttermekben meg simán csak felhasználják. Kirántani egy csirkecombot ugyanúgy csinálják a világon mindenhol, szóval nem abban van a titok.

2019. jún. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pl a Coca cola is ilyen, a sűrű, ismeretlen receptből készült cuccot elküldik a világ különböző pontjaira, ahol hozzáadják a vizet.


Hallottam már embereket panaszkodni, hogy gyorskajáldákban más íze van az üdítőknek. Pont ez az oka, szirupból helyben keveri a gép a lötyit. Ha területileg más a víz íze, az üdítő is eltérő lesz.

2019. jún. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) A coca cola esetében tudtam, hogy a koncetrátumot szállitják. Ezt a KFC-s dolgot nem tudtam.
2019. jún. 3. 07:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert az egyes éttermekben már csak panírozzák és sütik a csirkét, de maga a fűszerkeverék meg minden más is már előre bekeverve, előkészítve érkezik az üzletbe. Az összetétele pedig persze nincs feltüntetve a csomagoláson.

De bors, zsálya és bazsalikom amúgy tuti van benne. Anno dolgoztam ott konyhán másfél évet, és ezeknek elég jelkegzetes illata volt amit sikerült kiszagolnom a fűszer mixből.

2019. jún. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!