Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért szólják le...

Az emberek miért szólják le azokat a zenéket, könyveket, amiket lányok szeretnek?

Figyelt kérdés
Ha a lányok azért hallgatnak egy előadót, mert az illető jól néz ki, akkor egyetértek. Viszont minden más esetben hagyjuk már ezt a lekezelő baromságot, hogy a lányok nem nem dönthetik el, mi a jó zene, és amit nagy számban lányok hallgatnak, az rossz. Ugyanez könyvekben. Lehet, hogy ami a lányoknak tetszik, az lájtosabb meg nyálasabb, de miért a fiúk döntik el, hogy hol van a határa annak, hogy mi nyálas film/könyv meg mi "gumicukor rockzene" meg ilyenek?
2019. jún. 7. 18:47
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

" Mert rendszerint cseppet nyálas ezen zenék, könyvek."


Igen, a fiúk ízlése szerint. De miért a fiúk döntik el, hol van a nyálasság határa? És ha nyálas is: akkor az már nem is művészet? Sokan leszólnak zenészeket, akik mondjuk romantikus rockballadákat énekelnek. Mert az már nem is rockzene, ha nőknek fontos témáról szó.

2019. jún. 7. 23:43
 12/19 A kérdező kommentje:

Ezek nem tinis problémák, és nem vagyok tini.


" Ez én is tapasztaltam. vannak az "igazi" filmek, meg a "lányos " filmek, stb. Ez felnőtt korban is folytatódik, pl. ha egy szakma elnőiesedik (azaz sok nő dolgozik a szakmában) azt negatívumként szokták emlegetni, akkor annak csökken a presztízse, sokszor a fizetések is alacsonyabbak lesznek."


Pont így látom én is.

2019. jún. 7. 23:44
 13/19 A kérdező kommentje:
8-as jobban megfogalmazta, mint ahogy n tudtam. Nekem is ez a bajom, hogy vannak az "igazi" meg a "lányos" dolgok: zenék, filmek, művészeti alkotások. És ha például egy férfi ilyenben szerepel, akkor hát, igen, neki is kezdenie kellett valahol a filmes karrierjét. ha egy rocksztár olyanokat énekel, mint egy Bryan Adams vagy egy Bon Jovi, akkor az nem is igazi rockzene, mert csak nőket szólít meg. Persze nem csak nőkben hanem korosztályban is van eltérés. Például ha valakit csak középkorúak szeretnek, az sem "igazi". És olyan kedvesen legyintünk, hogy oké, oké, ő szereti, na de az nem egy igazi vélemény.
2019. jún. 7. 23:48
 14/19 anonim ***** válasza:
82%
Az emberek általában abba kötnek bele, amit ők magukból hiányolnak. Ezt magamról mondom, mert rájöttem olykor így is én működöm. Azért kötök bele, hogy valaki mondjuk milyen ruhát vesz fel, mivel én nem mernék annyira önmagam lenni mások előtt. Ha belekötnek ilyenekbe, nem is veled, vagy a zenével van a bajuk, hanem azzal, hogy ők nem képesek megtenni azt, amit te képes vagy. Mármint hogy nem mernek olyan zenét hallgatni, olyan filmeket nézni úgy, hogy felválallják a véleményüket róla. Mivel ugye nem ezt várja el a társadalom, és nem fiús dolog. Van egy blogom, pont erről van benne egy téma, ha érdekel, itt megtalálod: [link]
2019. jún. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is észrevettem... nem olyan nagyon durva mértékben, de igen. Még mindig férfiközpontú társadalomban élünk, ha tetszik, ha nem (ebbe ne keverjük bele azt, hogy szexre nő könnyebben talál partnert, azért az élet többi részén jobbára még a férfiaknak áll jobban a zászló, nekik több mindent elnéznek)... ebben benne van az is sajnos, hogy ami nőies és emiatt férfiak között b..is, az rossz. Persze ezt azzal indokolja meg sok férfi, hogy elrugaszkodott meg nyálas... de ugyanazok a férfiak meg gyakran hasonlóan értéktelen médiát fogyasztanak, csak az oké, mert az macsós meg vagány... egy agyatlan akciófilm pont ugyanannyira "jó" vagy hasznos szerintem, mint egy nyálas romantikus film.


Itt azért megjegyezném, hogy abban az esetben megértem a kritikát, ha az adott "lányos" film, könyv stb. rosszul van megírva vagy nagyon rossz viselkedésformákat propagál (pl. a Szürke ötven árnyalatában kvázi egy bántalmazó párkapcsolat van vonzóként, követendő példaként beállítva), és ez el is van magyarázva rendesen a kritizáló részéről.

2019. jún. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, pont így gondolom én is, de köszi mindenki válaszát. Sok akciófilm semmivel se jobb, mint a nyálas romantikusok, és én is látom, hogy sok romantikus film rosszul van megírva, de sok akciófilm meg teljesen a világtól elrugaszkodott (például ég a ház, de a főszereplő még mindig frappáns, macsós megjegyzéseket tesz, és széles mosollyal menekül).
2019. jún. 10. 20:11
 17/19 A kérdező kommentje:
Kritikusoktól is hallani néha ilyen véleményt, például Puzsér is mondta, de most nem tudom hol, hogy hát igen, ez a nőket megszólító zene. Mert akkor mi van?
2019. jún. 10. 20:13
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Fontos erről beszélni, mert ez nemcsak zavaró, de néha veszélyes is lehet. nemrég olvastam pl. hogy az autók töréstesztjein majdnem mindenhol férfi bábukat használnak, vagyis egy átlagos férfitestre optimalizálják a védelmet (magasság, súly, testarányok), ezért egy esetleges baleset a nőkre nézve nagyobb veszélyt jelent. Arról nem is beszélve, hogy a terhes nőkre meg pláne más beállítások vonatkoznának. Sokszor az az érzésem, mintha a társadalom fele nem is létezne, egyszerűen nem számolnak velünk.
2019. jún. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Azt a cikket szerintem én is olvastam. Mondjuk én most kevésbé komoly témákat érintettem, de igazad van.
2019. jún. 10. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!