Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni ilyen emberekkel?

Mit lehet tenni ilyen emberekkel?

Figyelt kérdés

Anya egy zenesuliban tanít. Történt nem rég, hogy az egyik szolfézs csoportja alapvizsgát írt, és 3 gyereknek nem sikerült. Tényleg próbált mindenre pontot adni, de végülis ha felhúzza kettesre, akkor az kerül a bizonyítványba, ami szintén elég rossz, ezért felajánlotta, hogy majd jövőre újraírják.


Két anya viszont bejött hozzá ma. Mindketten gimiben tanítanak. Az egyik visszafogott volt, de a másik teljesen kikelt magából, hogy az ő kitűnő gyereke, hogy bukhat meg, és anya mennyire rossz pedagógus és ő is átrugdossa az érettségin a gyerekeket, ő meg képes egy ilyen szaron megbuktatni az ő gyerekét, és most nyugtatót kell szednie, mert ő ezt nem tudja feldolgozni. Nos, ismervén a gyerekeiket, és a szülőket, pontosan tudom, hogy az a kitűnőség is azért van, mert kisírták maguknak. És miután elszólta magát, egyértelmű, hogy az érettségi is jól fog sikerülni, hiszen bele fog nyúlni. A gyerekeik meg majd el is hiszik, mekkora zsenik. Lehet az emeltbe nem tud majd, vagy az egyetemen sem fog tudni segíteni, de ki tudja meddig ér el a kezük...


Nekem pedig annyira fáj ez. Mindig is nagy igazságérzetem volt, és nem tudom ezt hova tenni. Tudom, hogy ez az ország, ez az élet ilyen, és még biztos rengeteg emberrel találkozok majd, aki nem oda való, de benyalta magát. Viszont annyira jó lenne már egy radikális változást. Példának okán, engem anya direkt nem rakott egy szolfézs csoportba anno, hogy ne tanítson. Illetve egy pszichológus is azt mondta egyszer, hogy nem egészséges, ha a gyerek ott tanul, ahol a szülő tanít. De az ilyenek már előnnyel indulnak. Igazságtalan. Anya sose csapott cirkuszt, mikor 3as lettem matekból, lusta voltam, meg voltak hiányosságaim, de nem követelte a jogtalan 5ösömet. És tudom, nincs rá megoldás, le kell nyelnem, de muszáj volt kiírnom magamból.


Viszont, akinek van ötlete arra, hogy esetleg mivel vághatnék picit vissza, az is írhat nyugodtan :)



2019. jún. 11. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Semmivel, ez nem a te dolgod. Esetleg támogasd anyudat lelkielg.
2019. jún. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

mit foglalkozol velük?

mindig is lesznek ilyen güzük a szüleikkel együtt, de és?

foglalkozz a saját tanulmányaiddal, semmilyen hátrányod nem lesz most ebből, közöd sincs hozzájuk

mégis miért zavar ez ennyire?

az én osztályomban is volt olyan, hogy a szülő sírt ki dolgokat, de csak így a barátnőim között beszéltük, hogy na hát milyen meglepő, hogy anyuci intézkedik neki, de és akkor különösebben semmi nincs, nem lesz nekem jobb ettől

csináltam a dolgomat, amire nekem szükségem volt, az érdekelt, hogy ahhoz a tárgyhoz tényleg értsek, ami nekem az egyetemhez kell

anyukád pedig eldönti, hogy enged e a szülőknek vagy tartja magát

2019. jún. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
A tanárok nagy része inkompetens frusztrált óraadó akiknek nem szabadna tanítani. Gondolom édesanyád pont nem, de a nagy részük akkor is az.
2019. jún. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon irigylem, aki képes ezeket kizárni. Engem valamiért irritál, de nem tudom miért, annyira zavar az igazságtalanság. Mondhatnák mások, hogy más életével foglalkozok, de ez nem így van, mert tényleg leszarom, de mikor mégis elém kerül, akkor rágódok rajta, tudat alatt is.


Amúgy anyát jó tanárnak tartom, bár azt nem mondanám, hogy nem frusztrált. És persze támogatom.

2019. jún. 11. 17:14
 5/5 anonim ***** válasza:
22%

Egy tanár azt buktat meg akit csak akar.

Mindenkitől lehet olyat kérdezni amit nem tud.

Ami még rosszabb, az az amit anyukád csinál: 1 nem sikerült írásbeli miatt buktat meg egy diákot.

Te megvádolod az összes tanárt, hogy csalnak, csak azért kitűnőek a gyerekek.

Egy jegyet feljavítanak, azt elhiszem, de hogy a kettesből ötöst csinálnak...hát...


Kinek akarsz te visszavágni?

Az anyának, aki kiáll a gyerekéért?

2019. jún. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!