Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni olyan emberekk...

Mit lehet tenni olyan emberekkel akikkel ha szóba elegyedsz feljogosítva érzik magukat, hogy szívességeket kérjenek tőled?

Figyelt kérdés
Egy utcabeliről van szó.Azelőtt csak köszönő viszonyban voltunk,futólag váltottunk néhány szót.Ismerjük egymást már évtizedek őta.Szüleim korosztálya a nő.Egyszer szóba elegyedtem vele,akkor is ő szólt utánam ne siessek úgy.Néhányszor beszéltünk azóta,de nagyon rámenős a stílusa,le se lehet állítani a szöveggel.Fárasztó a szövege,meg nem ért dolgokat.Sokan menekülnek tőle.Általában gyorsan leszerelem,de nem mindig jön össze.Most azt találta ki,hogy kifizetné,de segítsek neki terpentinnel feloldani az elszineződést egy mellékhelyiségben.Elutasítottam,mert rosszul szellőzik a hely,és az ártalmas a légutakra.Utána azt akarta hozzak aranyhalakat a közeli városból,de mondtma neki nem biztos,hogy megyek a városba csak jövő héten.De az ő fiának most kellene és ezt hajtogatta.Csak mondja a magáét,de ha más mond neki valamit az már nem jut el a tudatáig.

2018. aug. 30. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondasz egy határozott nemet és angolosan távozol.
2018. aug. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az ilyen embereknek minden azonnal kellene,ha rá is érnél nem tudnak várni pár napot.

Szívesen segítek másoknak,de attól is függ miről van szó meg mikor.Azt meg nagyon nem szeretem amikor valaki ilyen módszerekkel próbál meg ismerősöket,barátokat találni és feljogosítva érzi magát,hogy szívességeket kérjen,olyanokat amiket a másiknak nem áll módjában teljesíteni.Volt olyan ismerősöm az korosztálybeli akivel amikor találkoztunk mindig hívott kávéra,teára és egyszer épp felé mentem boltba,mondta addig ameddig megjárom a boltot odatesz egy teát.Utána találkozgattunk,de ez róla szólt, az ő problémáiról.Rólam alapvető dolgokat nem tudott megjegyezni.Most hogy eltávolodtam ha összefutunk próbál manipulatív módon emlékeztetni,hogy ő bármennyire is elfoglalt mindig jut ideje a barátaira és szeretettel vár.

2018. aug. 30. 11:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem. Tádá!
2018. aug. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tipikus figura, bár az az aranyhalas kérés eléggé durva. Mi az, hogy te ugrálj neki halért?


Nem mentális beteg a hölgy?

Amúgy nekem is van dumás szomszédom, én fülhallgató, plusz telefonba bújás a lépcsőházban, ez a taktikám vagy a elnézést, de sietek!

2018. aug. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Vannak neki súlyos egészségügyi gondjai,de amikor nem voltak akkor is ilyen volt.Nagyzol,elvan látva üres szöveggel...igyekszem újból nem leállni vele beszélgetni.Új külföldi ruhákat is ajánlott,kapta valakitől,mert a férje külföldön dolgozik.Múltkor rám is tukmált néhányat-még többet akart adni,ezt se akartam elfogadni...lehet vissza is kellene adnom,nehogy a fejemhez vágja,pedig ő erősködött
2018. aug. 30. 12:24
 6/7 A kérdező kommentje:
Mivel sokszor időhiányra hivatkozom,gondolom szivességek által próbálna meg behálózni.Ma is kérdezte megyek-e a központ felé,mondom onnan jövök már nem megyek.Biztos kellett volna neki valami,így ha ezt megteszem már van is ürügy,hogy beszédbe elegyedjen.Egy mobiltelefont is megkellett ma néznem,mert nem értette,hogy működik.
2018. aug. 30. 12:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak a fő kérdésre válaszolva:

1, Vagy stílust vált az ember, és amikor jön a f×gaival, akkor határozottan azt mondja, hogy NEM>;

2, Vagy amikor jön a f×gaival, akkor szépen lassan levezetni neki kérdésekkel teletűzdelve, hogy miért van neki erre szüksége, miért nem tudja máshogyan megoldani, miért mindig "engem" talál be, stb.

2018. aug. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!