Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki tapasztalt már ilyet?...

Valaki tapasztalt már ilyet? Nagyon egészségtelen a pénzhez való hozzáállásom?

Figyelt kérdés
Akkor mutatkozott meg először, mikor elkezdtem magamat eltartani, addig nem a diákmunkáim során. Folyamatosan frusztrációm volt a spórolás miatt, és az élményeken kívül ritkán engedtem meg magamnak a vásárlást. 2 évig szinte nem is vettem ruhát, csak ha már tényleg szakadt volt otthon. Azután kaptam egy nagyon kecsegtető anyagi ajánlatot, és hiába keresek jól, a hozzáállásom maradt. Konkrétan biztonsági felszerelésekre sajnálom a pénzt, pedig ha az nincs, akár súlyosan megsérülhetek, meghalhatok. Később még tovább nőtt a pénzem, ami pont fedezte volna a biztonsági eszközöket, de máris az volt bennem, hogy azt a pénzt is el kell tennem pluszba, amit kapok. Itt kaptam észbe, hogy ez nagyon nem normális. A szüleim éreztették velem egyébként folyton gyerekkoromban, hogy alig van pénzünk és vagy nem tudnak nekem venni semmit vagy csak valami apróságot.
2019. jún. 12. 19:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Szerintetek a pszichológus tudna segíteni? Vagy pszichológushoz kéne forduljak egyáltalán?
2019. jún. 12. 19:18
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Nincs szükséged pszichológusra,hisz Magyarország 3/4 része melletted áll!

Emlékszel? A németeknél történt lomtalanítások alkalmával került hozzánk több évvel fiatalabb mosógép,hűtőgép,szép szobabútor,tv.,.stb..

A magyarok csak akkor szabadulnak meg a terméktől ha az végképp elromlik!

Aki nagyon szegény családban nőtt fel,vagy sokat dolgozik a kevés bevételért mind ugyanazt csinálja amit te.

Tudsz magadon segíteni,ha eldöntöd a fontossági sorrendet.

Bár tudod mire lenne szükséged,de az nem rögződött benned,hogy azt /biztonsági felszerelés/ egyszer veszed meg,utána jöhet a következő fontos dolog.

A jelenlegi hitelkonstrukciós megoldásokban az lenne,ha részletfizetésre meg tudnád vásárolni és félreteszed azt az összeget amit idáig is megtakaríthattál.

Nem lehet hibás,elavult eszközökkel jó munkát végezni,főleg ha balesetet szenvedsz munkavégzés közben,már nem is kell téged kifizetni!!!!!!!

2019. jún. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Magyarorszag 3/4-e egyaltalan nem azt csinalja mint a kerdezo, olvassatol el milyen kommentek szulettek ma egy penzcentrumos cikk alatt, ahol azt merte irni a szerzo hogy lehet nem kene annyit ettermezni es akkor nem honaprol honapra elnenek az emberek.

Mondjuk amit te csinalsz az mar a masik veglet, engedd el kicsit magad, elvezd is a penzt amit megkeresel (normalis szinten). En is nagyon sporolos vagyok, korabban volt hogy ha nem tudtam kajat vinni magammal a munkaba akkor inkabb nem ebedeltem, csak ne kelljen penzt kolteni. De ez beteges, es haszna sincsen. Most azt csinalom hogy havonta x osszegert veszek magamnak valamit, ami eppen megtetszik, de egyebkent nem vennem meg. Pl egy uj ruhat amire nem lenne szuksegem. Igy minden honapban tudom elore hogy x osszeg fog elmenni "feleslegesen". Nem kell nagy osszegre gondolni, 10e ft korul mozog. Minden masra ugyanugy minimalisat koltok de ez segit hogy ne legyek idegbajos ha ki kell adni penzt

2019. jún. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak annyit:az átlagbér a dolgozók + vállalkozók ami a lakosság 25-30%-a lenne! Tehát a maradék (minimálbér,egyéb keresetre) számoltan jelenik meg.

Tehát a lakosság nagy része csak hitellel,kőkemény megvonásokkal tud új hűtőt egyéb drágább használati cuccot venni!

Ne higgy a statisztikában az sem tiszta,mi több,hogy az emberek a rájuk kényszerített bevallásaikban mit mesélnek az sem mérvadó!

Nézz körül a környezetedben,figyelj amikor vásárolsz,hallgasd meg mit szeretne a gyerek,beszélgess nyugdįjas személlyel.

2019. jún. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Olyan teruleten dolgozom, hogy eleg sok ember fizetesere ralatok. Aki 800ezret keres ugyanugy panaszkodik hogy ehenhal mint aki 160ezret. Persze ok nem tudjak hogy en tudom mennyit keresnek.

Akik a legkevesebbet kapjak azok kapnak melle feketen is penzt. Nem egy idealis allapot,de a minimalbernel jobb.

Aki akar fejlodni es hajlando is ezert mindent megtenni, annak van ra lehetosege.

2019. jún. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
abszolút nem egészségtelen.. Nem rossz az ha tudsz spórolni, mondjuk nekem szuleim mindig azt mondtàk hogy a hasadon ne spórolj, de gondolom tesem azon. Mindig nézzed meg mire adod ki, és valóban kell e az neked!
2019. aug. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!