Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarázat kicsit hosszú,...

A magyarázat kicsit hosszú, elnézést, de muszáj volt a jobb érthetőség miatt. Elvesztettem a bizalmam egy olyan emberben, akivel kölcsönösen jó a viszonyunk. Tegyem szóvá neki a dolgot?

Figyelt kérdés

Nagyjából 3 hete történt a dolog, és eléggé bánt. Van egy webáruház,a tulajdonossal jó viszonyban vagyok. És mivel online bemutatókat tart, (ingyenesen) nagyon sokat tanulok tőle,eddig tiszteltem őt a tudásáért. Meg alapból is kedves. Igazából nem nagyon tudom kezelni ezt a helyzetet.

Az említett tulajdonos többek között saját tervezésű mintás papírokat árul egy bizonyos technikához. Természetesen rajta van a © jelzés. Történt, hogy egy online bemutató során egy ilyen mintás papírral készített egy tárgyat. Másnap pedig megérkezett a heti hírlevelem egy külföldi oldalról, ahova évek óta be vagyok regisztrálva. A hírlevelekben 6 db ingyenesen letölthető mappa található, különféle grafikai munkákkal, amik személyes használatra szabadon felhasználhatóak. És felfedeztem köztük az előző esti mintával pontosan megegyező rajzot.(Egy - két elem más színű volt a rajzon)Természetesen nem az ő neve állt ott szerzőként. Kereskedelmi célra erősen meg kell változtatni a végterméket-az átszínezés fekete-fehérre egy klikk, tehát messze van az erős megváltoztatástól- és max. 500 db-ot lehet eladni.

Nem az zavar, hogy ő elad, hanem, hogy saját tervezésűnek van feltüntetve az adott minta, és ahogy írtam a © jelzés is megtalálható rajta a magyar webáruház nevével.És többféle minták is akadnak még, amik szintén saját tervezésnek vannak feltüntetve. Azóta nem jártam az online bemutatókra, mert nagyon zavar ez a dolog. És nem olyan embernek ismertem meg, aki képes ilyesmire. Megbántani sem szeretném az illetőt. Ti mit tennétek a helyemben?



2019. jún. 12. 19:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Teljesen érthető, hogy kétségek gyötörnek és úgy érzed csalódtál valakiben, akire eddig felnéztél. Három megoldása lehet a problémádnak: változtass a helyzeten,tedd tisztába a dolgot, tehát beszélj az illetővel és kérdezd meg, hogy az ő kreációja-e a külföldi papír, vagy éppen ellenkezőleg. A másik variáció, hogy hagyod az illetőt és többet nem keresed és nem foglalkozol vele. Így a kétség megmarad benned, de egy idő után már nem fog érdekelni. A harmadik megoldás, hogy ráhagyatkozol a belső megérzésedre és elfogadod, hogy ő is ember, megtévedt, de te ugyanúgy keresed és tiszteled őt, mint eddig és nem szólsz neki, elnézed neki ezt a dolgot azért, hogy a kapcsolatotok ne változzon. Belülről benned ugyan már megváltozott valami, de kívülre ezt ne mutasd ki.Gondolkozz el, hogy melyik megoldást érzed az igazinak és azt alkalmazd. Így tudsz kijönni a helyzetből, a lényeg, hogy ne ragadj bele.
2019. jún. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló! Köszönöm, hogy végigolvastad a hosszú magyarázatom. Biztosan nem az övé a rajz, ahogy említtettem is a kiírásban, hiszen az oldalon oda van írva az alkotó neve. Akire rá is kerestem, létezik, több hasonló rajza van. A megbeszélés tűnik számomra a legegyenesebbnek, csak biztosan megérted, hogy ez nehéz ügy. De azt hiszem, ezt kell választanom. Ha van gerince, nem fog megbántódni.

Köszönöm a válaszod még egyszer.

2019. jún. 17. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!