Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Emberi tulajdonságok

A kérdés
vakvarnyúcska nevű felhasználó kérdése:

A magyarázat kicsit hosszú, elnézést, de muszáj volt a jobb érthetőség miatt. Elvesztettem a bizalmam egy olyan emberben, akivel kölcsönösen jó a viszonyunk. Tegyem szóvá neki a dolgot?

Nagyjából 3 hete történt a dolog, és eléggé bánt. Van egy webáruház,a tulajdonossal jó viszonyban vagyok. És mivel online bemutatókat tart, (ingyenesen) nagyon sokat tanulok tőle,eddig tiszteltem őt a tudásáért. Meg alapból is kedves. Igazából nem nagyon tudom kezelni ezt a helyzetet.

Az említett tulajdonos többek között saját tervezésű mintás papírokat árul egy bizonyos technikához. Természetesen rajta van a © jelzés. Történt, hogy egy online bemutató során egy ilyen mintás papírral készített egy tárgyat. Másnap pedig megérkezett a heti hírlevelem egy külföldi oldalról, ahova évek óta be vagyok regisztrálva. A hírlevelekben 6 db ingyenesen letölthető mappa található, különféle grafikai munkákkal, amik személyes használatra szabadon felhasználhatóak. És felfedeztem köztük az előző esti mintával pontosan megegyező rajzot.(Egy - két elem más színű volt a rajzon)Természetesen nem az ő neve állt ott szerzőként. Kereskedelmi célra erősen meg kell változtatni a végterméket-az átszínezés fekete-fehérre egy klikk, tehát messze van az erős megváltoztatástól- és max. 500 db-ot lehet eladni.

Nem az zavar, hogy ő elad, hanem, hogy saját tervezésűnek van feltüntetve az adott minta, és ahogy írtam a © jelzés is megtalálható rajta a magyar webáruház nevével.És többféle minták is akadnak még, amik szintén saját tervezésnek vannak feltüntetve. Azóta nem jártam az online bemutatókra, mert nagyon zavar ez a dolog. És nem olyan embernek ismertem meg, aki képes ilyesmire. Megbántani sem szeretném az illetőt. Ti mit tennétek a helyemben?

Keress kérdéseket hasonló témában: bizalom

jún. 12. 19:55  Privát üzenet  

A válasz
Kedves Kérdező! Teljesen érthető, hogy kétségek gyötörnek és úgy érzed csalódtál valakiben, akire eddig felnéztél. Három megoldása lehet a problémádnak: változtass a helyzeten,tedd tisztába a dolgot, tehát beszélj az illetővel és kérdezd meg, hogy az ő kreációja-e a külföldi papír, vagy éppen ellenkezőleg. A másik variáció, hogy hagyod az illetőt és többet nem keresed és nem foglalkozol vele. Így a kétség megmarad benned, de egy idő után már nem fog érdekelni. A harmadik megoldás, hogy ráhagyatkozol a belső megérzésedre és elfogadod, hogy ő is ember, megtévedt, de te ugyanúgy keresed és tiszteled őt, mint eddig és nem szólsz neki, elnézed neki ezt a dolgot azért, hogy a kapcsolatotok ne változzon. Belülről benned ugyan már megváltozott valami, de kívülre ezt ne mutasd ki.Gondolkozz el, hogy melyik megoldást érzed az igazinak és azt alkalmazd. Így tudsz kijönni a helyzetből, a lényeg, hogy ne ragadj bele.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont tegnap 16:45 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tudnátok ötleteket adni, hogyan magyarázzam meg a páromnak, mi is az a szuperérzékenység?
Mit jelent az, ha valakire azt mondják hogy kalácsképű?
Miért van ez? Hosszú magyarázat
Mire jó az ha instagramon vagy facebookon mindent posztol valaki akármi történik vele? Arra lehet valami értelmes magyarázat, hogy valaki sokáig nem volt ilyen magamutogató de pár hónapja az lett?
Szerintetek mi erre az értelmes magyarázat az Anotalkkal kapcsolatban?
Izom-működés mechanizmusa könnyen érthetően?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Emberi tulajdonságok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!