Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért siránkozik mindenki a...

Miért siránkozik mindenki a meleg miatt, miért nem tesznek ellene inkább?

Figyelt kérdés

Pár napja az összes időjárásos oldalon a komment szekcióban mást sem olvasni, csak hogy mindenki panaszkodik. Ha pedig valaki beírja, hogy ő örül a melegnek, azt mindjárt 20-an leoltják, hogy "jajj annak könnyű, aki a klímás irodában, meg a vízparton hesszel, bezzeg én megdöglök a melegben"

Aki ennyire nem bírja a meleget, miért nem tesz ellene valamit? Jó oké, azt aláírom, hogy nem mindenki választhatja meg, hogy milyen hőmérsékletben dolgozzon.

Na de aki pl saját házban lakik, miért nem szereltet be klímát? Albérlet? Létezik mobil klíma is, a semminél jobb...végső esetben ventillátor, vagy léghűtő...

Autó? Ma már egy 20 éves, pár százezres autóban sem ritkaság a légkondi.

És akkor ha a melóban meleg is van, az úton meg otthon máris elviselhetőbb a hőmérséklet.

Miért nem tesznek inkább valamit az emberek siránkozás meg panaszkodás helyett? Az időjáráson változtatni úgysem lehet, de azon viszont igen, hogy milyen környezetben viseljük el.



2019. jún. 13. 20:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ez a sok vérszivó dög pofàtlan szúnyog sokkal nagyobb probléma!!!!
2019. jún. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
88%
Jo, es kinn a szabadban milyen megoldast javasolsz?
2019. jún. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
79%
Klímás a szobám, meg az autóm is, de már attól leizzadok ha az utcán megteszek pár lépést.. Valaki nehezen viseli a meleget, töki!
2019. jún. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
35%
Ha hideg van, az a baj, ha meleg van, az a baj, ezeknek semmi sem jó, megy a károgás állandóan. Mint egy rossz panellakó özvegyasszony, akinek az a szórakozása, hogy másokba belekössön. Károgni mindig egyszerűbb, mint tenni valamit.
2019. jún. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
84%
Megnézném te mennyire örülnél, ha minden nap egy klíma nélküli busszal kéne 1 órát utaznod (oda-vissza) 40 fokos melegben.
2019. jún. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
58%
#5 azt már el sem akarom képzelni, szerencsétlen sofőrök hogy bírják egész nap klíma nélkül.
2019. jún. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem mindenkinek van hirtelen több 100 ezer forintja klímára meg az azzal járó havi költségekre.


Illetve attól, hogy átmenetileg "jó időben vagy" még megviselheti a szervezeted a meleg. Én személy szerint egyszerűen szenvedek, dekoncentrált vagyok, érzem hogy erősebben ver a szívem, nehezebben veszek levegőt.


Meg egyszerűen utálom, hogy lemegyek 5 percre boltba, aztán dobhatom a gépbe mosni a ruhát.


Ettől függetlenül feltalálom magam, kirándulni, túrázni erdőben szeretek, de attól még a Paneldzsungel melegét nem bírom.

2019. jún. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

A szabadban sajnos tényleg nem lehet mit tenni, de ezt írtam, is, hogy nem erre gondoltam, a munkahelyi körülményeken tényleg nem mindig lehet változtatni.


Viszont aki azzal jön, hogy a melóban megsül, és utána meg mehet haza a meleg lakásba, ahol aludni sem tud a melegtől na az ilyenekre gondolok főleg. Mert az ellen bizony lehet tenni, hogy legalább otthon kellemes hőmérsékletben tudjunk pihenni.


Igen, egy klíma beszerelése drága, sokaknak nincs rá hirtelen több százezre. De nem is kell zsebből kifizetni. Tesómék másfél év alatt, apránként spórolták össze az árát, mert elhatározták, hogy ők bizony nem akarnak megkukulni a saját lakásukban. Szóval így is lehet.

2019. jún. 13. 21:16
 9/31 anonim ***** válasza:
82%
És aki allergiás a klímára aranyom? A ventillátor meg csak a meleg levegőt keringeti
2019. jún. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
70%
De gondolom 1,5 évig ők is siránkoztak a meleg miatt...
2019. jún. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!