Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért a gazdagok hobbija a...

Miért a gazdagok hobbija a futás mikor az a létező legolcsóbb hobbi?

Figyelt kérdés

Városvégi paneltelepen laktunk, itt van/volt szuper futópálya, bent az erdőben, soha egy futó nem volt rajta, kivéve egy kettőt aki kocsival odajött a belvárosból ide néha.

Mióta kiköltöztünk egy felkapott kertvárosi részre, azt vettem észre hogy mindenki fut itt. Reggel, este. Télen is a futókat kell kerülgetni a jeges szűk utcában.


2019. jún. 13. 20:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
Mert irigyek rájuk.
2019. jún. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
A sakk olcsobb :)
2019. jún. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%
Tudod te mennyibe kerül egy vállalható szintű futócipő és a többi felszerelés a futáshoz?:-D Az én cipőm kb 50 ezer volt, és kb fél évente cserélni kell mert elhasználódik.
2019. jún. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

És a "szegényekkel" hol találkozol, a golfpályán? Vagy műgyűjtő klubokon, hangversenyeken? Nem azon van a hangsúly, hogy a futás egy olcsó hobbi.

Inkább az lehet amögött, hogy a "szegényebbek" nem futnak (és úsznak és golfoznak és hegedülnek stb), hogy ők güriznek a megélhetésért, váltott műszakok, náluk a gyerekre se vigyáz babysitter, a bejárónő se takarít ki, a kaja se jön házhoz a Tescóból / étteremből, stb., szóval elfoglaltak és fáradtak. Meg persze az is lehet, hogy nincs is semmi különösebb "hobbi"-juk, hanem szabadidejükben csak a családdal vannak, vagy barátokkal, neteznek, pihennek, vagy elmennek fagyizni, rokonokhoz, stb.

Persze ez mind általánosság, de remélem, értitek, mire gondolok.

2019. jún. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
#3: 50 ezres "vállalható szintű" futócipőt nyilván csak a gazdagok vesznek meg, de a szegényebbek alapvetően futhatnának olcsóbb cipőkben... Nem hinném, hogy azért nem futnak, mert már mindnek tönkrement a térde a sokéves rossz cipőben való futástól. Én sose vettem ilyen drága cipőt, mégis futottam. Illetve nem hinném, hogy azért nem futnak, mert ők is úgy gondolják, hogy ez csak 50 ezer Ft-os cipőben lehetséges.
2019. jún. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekek, most meg fogtok ölni :D A munkahelyemen sokszor van alkalmam a gyártósokkal társalogni, nekik az a hobbijuk, hogy vagy a tévé előtt söröznek, vagy a kocsmában. Egyetlennel találkoztam, aki futott. Ennyi. A kollégáim mind sportolnak, vagy egyéb érdekes hobbikat űznek. Fényképésztől kezdve pilótáig előfordul minden. A családban, távoli rokonságban az a szabaidőtöltés csúcsa, hogy valamelyik gyökött, agymosó valóságshow-t nézik fél szemmel és közben nyomkodják a facebookot a telefonon. Gyakorlatilag mindenkinek betanított munkája van. Ez nem a pénzről szól, hanem a mentalitásról. Egy vérbeli prolinak ugyanúgy nincs semmiféle hobbira - és pláne nem mozgásra! - igénye, ahogy pl. arra sem, hogy karriert építsen.
2019. jún. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

#3


Csak szánni tudlak, hogy egybites aggyal rendelkezel. Te is a fogyasztói agymosott társadalom része vagy.


Én kb egy 10 éves Puma sportcipőben futok, igaz, nem rendszeresen futok, de régebben ezt a cipőt utcára hordtam, csak már kezdett a külseje romlani, ezért tettem át futó cipőnek. Ezt annak idején kb 6-7 ezer forintért vettük az Auchan-ban.

Nincsen futó felszerelésem, ruha, minek? Egy egyszerű rövidnaci és egy 2000 ft-os sportmelltartó megteszi, vagy egy sima póló. Ennyi.


Amit ti rendeztek, az csak divatmajmolás. A futás nem erről szól. A méregdrága csillivilli cuccodba te is ugyanúgy beleizzadsz, mint az, aki egy egyszerű pamut kínai pólóban fut a pár ezres sportcipőjében.

2019. jún. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
9%
Mert szorulásuk van, és ha már az a fránya szilvalekvár sem használ...
2019. jún. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
3-as, én 4000 Ft-os futócipőt használok, 2 naponta lefutok kb 8-10 kilométert, így is majdnem 1 évig kitart.
2019. jún. 14. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a 6-os jól leírta a lényeget:

mert van az a réteg, akinek egyszerűen nincs motivációja, igénye semmi normális hobbira (legyen az sport, vagy más).

Hazamennek a gyárból, ledöglenek a tv elé, nézik az agymosó műsorokat (van ismerősöm, aki még a reklámokat is olyan hihetetlen beleéléssel nézi, mintha egy szuper akciófilm lenne 3D-ben), közben pedig telesírják a fb-ot hogy mennyire szar az életük.

Megmozdulni esetleg, kimenni a lakásból, sportolni? Ááá, minek az...

Az ilyenekből lesznek 50 éves korukra az elhízott, cukorbeteg, vérnyomásproblémákkal küzdő besavanyodott emberek. Akik majd aztán a genetikát hibáztatják az állapotukért, még véletlenül sem a lustaság a felelős.

És azzal sem értek egyet, hogy drága a futócucc. Én amikor eljártam futni, felvettem egy egyszerű leggingset, egy hosszú fazonú trikót, meg egy sportcipőt. Egyik sem márkás, drága holmi volt, és tök jókat futottam benne.


Szerintem minden csak igényesség kérdése, hogy mennyire tiszteljük és tartjuk rendben a saját testünket, törődünk az egészségünkkel.

2019. jún. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!