Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ácsok/asztalosok tényleg négy...

Ácsok/asztalosok tényleg négy és hatszáz ezekért (plusz áfa) építenek kocsibeállókat, garázsokat, meg előtetőket fából? Itt tartunk?

Figyelt kérdés
2019. jún. 19. 18:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"Vagy egy informatikus egy weboldalért milliókat akár?"

Hát azt legfeljebb akkor, ha állami megrendelés és a haverodat Mészárosnak hívják...

2019. jún. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Kedves hőbörgő 65%-os: egy köbméter fát már 80-120 között megkapsz. Amilyen silány a hazai faanyagok minősége, teljesen mindegy, hogy mennyiért veszed, szinte mindegyik sz@r.


Adóra meg adózik egy KATA-t és 12 millióig el lehet, mint hal a vízben. Nem kell félteni a vállalkozókat. Ha nem ez, akkor majd keres egy kiskaput.


Előtted íróhoz: hála Istennek nem csak garazsokról volt szó. ;) És bár nem volt a felsorolásban feltűntetve, de gondolkodás nélkül is bárki természetesnek veheti (a felsorolást folytatva) a filagóriákat, kerti alkalmatosságokat, székeket, padokat, glorietteket is. Fém szék csak öntöttvasban szép látvány. ;)


Tehát akkor mindannyian azt írjátok, ha valaki X fából készült alkalmatosságot szeretne, az ne röstelljen kifizetni több százezer forint munkadíjat (igen, munkadíjat, pl. akár ötszázezret is), ha ezért egy szép és természetes építményt tudhat magáénak?

2019. jún. 19. 20:30
 13/23 anonim ***** válasza:
69%

"egy köbméter fát már 80-120 között megkapsz. "


Igen? És szerinted kezeletlenül naturban hány hónap alatt fog szétrohadni? bírom mikor valaki okoskodik de fingja sincs az egészről.

De ha ennyire tuti biznisz akkor vállalkozz valamit. Menj el "katázni" és keress évi 12 milliókat.

2019. jún. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
47%
Csak azt lehet átverni, aki hagyja magát. Nálunk is legénykedtek egy ideig, de rájöttek, hogy reális árat kell mondaniuk, mert különben nem lesz üzlet.
2019. jún. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Asztalosnak tanultam 2 évet bírtam,be is fejeztem egy életre..

Szar meló de ez csak az én véleményem,nagyon nem térek ki hogy miért na jó csak le írom:

1 lépés tervezés (számolgatás, rajzolgatás) mondjuk ha nem annyira különleges és egy szakember csinálja aki benne van már jó idelye a szakmába akkor elég ha csak egyszerűen le rajzolja és mellé írja a méreteket, ehez azért kell gondolkodni rendesen, helyszíni szemle, ár ajánlat készítése.

2 lépés anyagok ki választása, megvásárlása, fel pakolása a kocsira,el szállítása le pakolása a műhelybe.

3 lépés, ezt imádtam a legjobban,minden féle szált a por, maszk nem sokat ért, szemeimbe bele szált a finom por, jó vörös is lett nap végére, fa anyag feldolgozás, fűrészelni, gyalulni stb..

4 lépés, össze állítani,minden stimmel e? ha valami kicsit is rossz van amikor újra lehet kezdeni.

5 lépés, felület kezelés, ugye hogy az időjárásnak ellen álljon 3x.

6 lépés, fel rakni a kocsira és el menni a megrendelőhöz.

7 lépés, le pakolni a kocsiról majd el kezdeni fel állítani a helyére.

8 lépés örülni annak hogy végre kész van.


Akár mennyit fizetnének nekem soha de soha nem mennék el asztalosnak, amúgy sem a pénz boldogít, nagyon sokat kell kinlódani, meg is értem miért vannak ezek a horribilis összegek, mondjuk a fának az ára is megy fel az egekbe, kb úgy szokott lenni hogy az összeg fele a fa ára a másik fele pedig a munka díj, meg ugye kit hogy lehet átt verni sajnos, sokan már kint vannak külföldön,ezért akik itthon maradtak azt csinálnak amit akarnak, annyiért dolgoznak amennyiért akarnak, sok a munka lehet válogatni, az asztalosok nem fognak neked vagy másnak könyörögni már úgy mint régen, mondanak egy árat, te el kezdesz velük alkudozni ott is hagynak, talán ha vissza hívod őket hogy akkor legyen az amit ő mondott vissza megy, ha megint ki csapod a hisztit akkor ott hagy és 99.9% hogy a telefont is rád fogja nyomni, ha el mész hozzá jó nagyot sz.r a fejedre 2 lehetőséged meg volt, van aki még könyörög stb..

Na annak még több pénzért talán meg csinálja 3-4 hánap csúszással vagy még több.

2019. jún. 20. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hozzá teszek hogy azt hittem szép szakma és nem olyan nehéz hát tévedtem,nagyon nem egyszerű,egész nap állni kell, inkább leszek kamionsofőr és élek egy dobozba legalább van rá lehetőségem hogy fel fedezzem a világot és csodálatos helyekre juthatok el, egy műhelyben max egyik géptől a másikig jutok el...
2019. jún. 20. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Obi, Praktiker, hasonló helyeken lehet kapni töredék áron előre gyártott bódékat, kocsibeállókat.
2019. jún. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 szántóvető ***** válasza:
100%
olyan kíváncsi lennék a véleményedre másfél év múlva 16-os a kamionozással kapcsolatban.összességében az sem könnyebb,de majd megtudod ha csinálod.
2019. jún. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Hol találtál ennyiért? Tök olcsónak számít...
2019. jún. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Szántóvető,tudom hogy a kamionozásban is vannak nehézségek, sok ismerősöm csinálja és sokszor mentem már velük több hétre is, szóval tudom milyen is, sok rossz dolgot átt éltem de sok jót is,pozitívan nézem a rossz dolgokat is, mindenből lehet tanulni, meg tudom különböztetni a két szakmát és én a kamionozást választom, lehet hogy egy bádog dobozban élem le az életem de legalább nap végén vagy hétvégén esetleg ha nincs munka vagy várakozni kell el tudok menni különböző helyekre, mindig látok vagy fel fedezek valami újat ami engem fel tölt és én ezt szeretem, sok új emberrel találkozhatok akikkel szívesen beszélgetek feltéve ha tudnak magyarul, angolul esetleg németül vagy szlovákul, mondjuk a szlovákul nem sokáig tudnánk beszélni :-D

Más fizet az utazásokért, élményekért nekem pedig a főnök fizet.

Nem hinném hogy valaki 1500 Ft ból el jutott már Párizsba,Madridba,esetleg stoppal,vagy ingyen el jutott az Olasz, Horvát, Német tengerpartra, ez nekem felbecsülhetetlen élményt jelet, ami az asztalos szakmában soha sem tapasztalhatnák meg.

Egy 21 éves.

2019. jún. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!