Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miként tudnám ezt leküzdeni? 24/L

Miként tudnám ezt leküzdeni? 24/L

Figyelt kérdés

Ha valami jó dolog történik velem (új párkapcsolat, új álláslehetőség) azonnal azon kezdek el gondolkozni, kifogásokat keresve, hogy miért nem érdemlem meg.

Miért vagyok hozzá kevés, és miért vagyok rá alkalmatlan.

Túlgondolom a dolgokat és képtelen vagyok egyszerűen csak örülni nekik. Nem egyszer mondtam le emiatt lehetőségeket, maradtam otthon, nem vágtam bele dolgokba.


2019. jún. 21. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Kevés az önbizalmad.A klasszikus recept:Tűzz ki egy célt.Valósítsd meg.A sikerélmény növeli az önbizalmat.Súlyosabb esetben fordulj pszichológushoz.
2019. jún. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy kapcsolatot ne hasonlíts a munkához, előbbi csak tönkretesz ha nem vagy szerencsés, utóbbi szinte elengedhetetlen a boldoguláshoz.


Én is kerültem már ilyen helyzetbe, és nem ugrottam bele egyikbe sem.

Itthon közel 700€ a jövedelmem, ki akartak vinni dolgozni 2500€ körüli összegért, de lemondtam róla átmenetileg. Nekem nem megy az hogy egy szállón közösködjek másod magammal, többnyire külföldivel.

Itthon meg legalább a sajátomba jövök haza.

2019. jún. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első valaszadohoz csatlakoznék. Tűzz ki célt, de csak kis lépésekben. Mármint ne azt, hogy a következő munkahelyeden dupla annyit fogsz dolgozni és felé annyit munkával tölteni, mint most, hanempl 10 %-al többet fogsz keresni. Ez csak példa, nyilván jobban latod a jelenlegi helyzeted. Mindig valami olyan legyen a cél, ami egy kicsit javít a helyzet éden és meg fogod látni, hogy egy idő után sokkal pozitívabb lesz az onkeped is:) sok sikert! :)
2019. jún. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csoda, hogy ilyen negatív hozzáállással történnek veled jó dolgok. Én is ilyen vagyok, de nekem, se új párkapcsolat, se új álláslehetőség (sőt a kettő közül semmilyen). Szerintem te inkább képmutatóan maximalista vagy. Jó lenne nem így állni hozzá a dolgokhoz, mert csak elűzöd magad mellől az embereket a hiteltelenséged miatt. Tipikusan az az álszent valaki lehetsz, aki minden vizsga előtt jajveszékel meg elmondja a többieknek, hogy "én tuti megbukom", "úristen de izgulok tuti KO lesz az egész", aztán a vizsga végén mindig önelégült vigyorgó arccal jön ki és 5-öst kap. Az ilyenektől elég sok embernek herótja van, tudod.
2019. jún. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!