Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen módon lehet kezelni...

Milyen módon lehet kezelni avagy leküzdeni a szűnni nem akaró szorongást?

Figyelt kérdés

Megközelítőleg már vagy 1,5 hónapja szüntelen gyomoridegem van, s őszintén vallva, minden különösebb ok nélkül.

Korábban is meglehetősen gyakran jellemző volt rám feszült állapot, kiváltképp például olyan helyzetekben, mikor számomra idegen emberek közé kellett belépnem, de ha lehet így fogalmazni, ez még egy viszonylag egészséges szint volt, különösképp ha figyelembeveszem a mostani helyzetem.


Nem egészen 1 éve belecsöppentem egy teljesen új és idegen közösségbe, azáltal, hogy külfödre költöztem. Ez okból kifolyólag azt gondoltam, hogy teljesen magától értetődő,ha az elején még kis félelem lesz bennem és hittem, hogy nagyon hamar el fog múlni.

De sajnos ahelyett, hogy így történt volna, valamiképp idáig fajult ez a dolog, hogy tanácsot és segítséget kell kérjek.



Ez a kialakult szorongás az utóbbi másfél hónapban, már nem csak es kizárólag az iskolában, vagy sulis dolgok miatt van jelen, hanem szinte mindenhol minden helyzetben, szakadatlanul. Habár még magamnak is rossz bevallani, de sajnos már olyan dolgoktol is görcsberándul a gyomrom, mint például egy teljesen ismeretlen ajtó kulccsal való kinyitása, vagy egy hosszabb szöveg felolvasása az osztály előtt, vagy olykor az evés mások előtt..

S az utóbbi 1 hétben, ez az irdatlanul kellemetlen gyomorideg, már szüntelenül jelen van, akkor is, ha nyugodtan a lakásban ülök, csupán attól is, ha egy nyugtalanító gondolat jut eszembe.


Nagyon valószínű, hogy ez leírva mind inkább nevetségesen hangzik, de én sajnos valóban egyre nehezebben viselem, s rengeteg akadályba ütközöm ez miatt, nem mellesleg,sok szociális elfoglaltságból is kivonom magam ez végett. :( Kétségbeesett vagyok.



Nagyon hálás vagyok előre is minden segítőkész válaszért!!


17/L



2019. jún. 14. 01:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy mondd el az iskolai pszichológusnak,mint ahogy leírtad!

Nem normális a szünni nem akaró feszültség.

2019. jún. 14. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gyorsan szerezz egy pszichológust. Nekem pont ugyanígy kezdődtek a problémáim, pár év alatt sokkal durvább dolgokká nőtte ki magát a szorongás. Lehet kísérletezni házilag is, jógával, sporttal, aromaterápiával, stb. stb., de én nem kockáztatnék. Ezt gyökereiben el kéne kapni, mielőtt minimum pánikbetegség lesz belőle - sajnos nálam itt nem állt meg.
2019. jún. 14. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem meg pont Magyarországon volt ez, és itt külföldön szűnt meg.


Ha gondolod írj rám, megpróbálok segíteni neked. :)


Üdv

E.

2019. jún. 14. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nyelvismeret hiánya mennyire akadályozó tényező, de pszichológust javaslok én is, vagy ha ez nem megoldás, akkor - ha van olyan aki ilyet vállal nálunk - neten keresztüli konzultáció (hangban történő beszélgetés), melynek árát neten keresztül ki lehet fizetni.
2019. jún. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítőkész válaszaitokat💝


1# Sajnálatos módon, az iskolának nincs pszichológusa.

(Pedig abszolút nem lenne rossz,kezdésnek)


2# 3# Írok nektek egy privát üzenetet🙂


4# Sajnos csakugyan így van. Annak ellenére, hogy nagyon jól beszélem a nyelvet, egy pszichológussal való beszélgetéshez már valószínű nem lenne elegendő, kiváltképp, hogy még magyarul is nehézkes ezt mind szóba öntenem.:( Viszont ettől függetlenül a pszichológusra ugyanúgy nyitott vagyok, hogy felkeressek egyet majd Magyarországon, főleg így, hogy többnyire ezt a javaslatot kaptam..


Szép napot nektek!♥

2019. jún. 14. 11:15
 6/6 anonim ***** válasza:

fizikai elfáradás nagyon sokat segít!!! bringázz, fuss, tornázz,takaríts..stb.. én amikor befeszülök levezetem.. a gyógyszereket felejtsd el azok csak még több bajt okoznak!!!

kola, kávé csak mértékkel... és tanulj meg apró dolgoknak örűlni, pl kretívkodj.. uuhh és ami még bevált, rendbeszedem magam, szépen felöltözök, sminkelek.. mintha készűlnék valahova.. gondolj bele milyen jó helyzetben vagy: tanulhatsz, szabad vagy, fiatal és egészséges ezek a kincsek az életben!!!!

2019. jún. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!